İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Robert Wayne dünyanın en şanssız adamı

cagdasizm

0
Yasakli Uye
Reaction score
8
robert-wayne.jpeg
Apple şirketi dünyanın gözlerini üzerine çekmiş olsa bile bir kişi var ki onu kimse bilmiyor. O da Apple şirketinin ilk 3 hissedarından biri olan Robert Wayne. Şirketi daha 12 günlükken, büyük bir risk aldığını düşünüp hisselerini günümüz parasıyla 2300 dolara satan Robert Wayne şu anda derme çatma bir evde yaşıyor.

Eski ortaklarının dünyanın en zenginleri listesinde olmasına rağmen kendisinin mütevazi bir evde oturması nedeniyle üzgün olup olmadığı kendisine sorulduğunda “Hisseler şu anda elimde olsaydı çok zengin bir insan olabilirdim. Fakat kalp krizi geçirip mezarda yatan bir zengin de olmak istemezdim.” cevabını veriyor.

İngiliz gazetelerinden Telegraph’a verdiği röportajda Wayne, “Daha önce de kötü yatırımlar yapıp, bedelini ağır ödemiştim” diyor. Apple şirketinin kişisel serveti 5 buçuk milyar dolar olan ortaklarından Steve Jobs ile hala arkadaş olduğunu ancak 5 senedir görüşemediğini belirten Robert Wayne hayatında hiç Apple marka bir elektronik aleti satın almadığını söylüyor.

Kaynak: http://www.kepnet.com/robert-wayne-dunyanin-en-sanssiz-adami.html

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
En şansız yerine en gezeği diyelim biz ona , bide laf atmış apple marka kullanmıyorum diye:D

free45de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birazda şans işi bunlar :D Yada şirketin gücünü yada yapacaklarını görememekir
Borsada az çok alım yapan biri olarak amcayı anlıyorum :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5