İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Robots'a alternatif çözüm var mı?

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google ve diğer arama motorları için robots dosyası kullanıyorum. Bazen işe yaramıyor ve arama motoruna kayıtlı olmaması gereken sayfalar indexleniyor.

Bunu önlemek için alternatif bir çözüm var mı? HTML takısı olarak var sanırsam ama tam olarak nasıl yapılıyor ve etkisi nedir?

Lütfen yardım edin!

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kod:
<head>
<META NAME="ROBOTS" CONTENT="NOINDEX, NOFOLLOW">
</head>

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wwwxxxyyy teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için. Fakat biraz daha kodun işe yararlılığı hakkında bilgi edinmek istiyorum. Yani tam olarak alternatif çözüm olabilir mi?

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Evet, tam olarak kesin çözüm getirir. "Noindex" , arama motoru bu sayfayı indexleme demektir. "Nofollow" u "follow" olarak da kullanabilirsiniz, o zaman "bu sayfayı indexleme ama linkleri takip et demektir.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wwwxxxyyy tekrar teşekkür ediyorum. Sağolasın. İyinet'in paylaşımcı ruhu işte bu!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5