İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Rüşveti, Hırsızlığı, Yolsuzluğu Neden GÖRMEZ?

ahze21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şu sıralar, pek muhterem Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GÖRMEZ beyefendinin yerinde olmak istemezdim. Zor bir zanaat olarak telakki etmekteyim icra eyledikleri mesleği.
Zor durumdur şu; sen, hem Türkiye Müslümanlarının başı olduğun hüsn-ü kuruntusunda bulun hem de toplumun büyük bir kesimin sempatiyle baktığı cemaatlere ve tarikatları eleştirerek mülyonlarca müslümanı kendinden soğut.
Dört hak mezhep dışında bilinen mezheplere, hatta diğer din mensuplarına bile zeytin dalı uzatma zorunluluğu bulunan ve buna memur olan bir kurum bazı siyasilerin şeytanı melek, meleği de şeytan gösteren gözlüğünü alıp da nasıl, millete mal olmuş cemaatleri kendine düşman olarak algılayıp algı operasyonunda yer alır?
Sayın Görmez şöyle buyurmuşlar:
"Elbette hırsızlık kötü bir şeydir. Ancak milletin maneviyatını çalmak çok daha kötü bir şeydir."

Diyanet İşleri Başkanı Sayın GÖRMEZ, günlerdir medyada yayınlanan bu sözleriyle "Hizmet Camiasını" maneviyat hırsızı ilan etmiş oldu.
Dinden ve diyanetten anladığını varsaydığımız Sayın GÖRMEZ'in insanların suçları ispat edilmediği sürece masum oldukları durumunu bilmediğinden bahsedebilir miyiz? Hukuken, böyle bir şeyi bırakın bir kişiye koca bir cemaate söylemek iftiradan öteye geçemez.
Allah Resulü (SAV) "Gıybet eşeddi zinadır" derken, delilsiz-ispatsız, belgesiz-imzasız bir masuma atılmış olan iftiranın öte tarafta "insan"ın başına neler getirebileceği ile alakalı hadisleri ve ayetleri, Diyanet İşleri Başkanı GÖRMEZ!in bilmediği varsayılabilir mi?
Bazı insanların dilinde Yunus Emre'nin şiirinin şu parçası vardır:
"Bir gönül yıktın ise bu kıldığın namaz değil"
Dillerine pelesenk etmelerin sebebi ise kılmadıkları namaza bahane üretmek içindi. "Ben, belki namaz kılmıyorum ama kalp de kırmam." deyip kendi kendilerini tatmin ediyorlardı. Bundan böyle Sayın GÖRMEZ'in sözünü referans alıp "Hırsızlık yapıyorum belki ama kimsenin maneviyatını da çalmıyorum" derler. Sayın GÖRMEZ bu sözleriye farkında olmadan "HIRSIZLIĞIN" pek de önemsenecek bir şey olmadığı imajını verdiğinin farkında mı?
Şu "hadis" Sayın GÖRMEZ için ne ifade etmekte acaba:
"Abdullah bin Amr İbni Âs (r.a.)ın şöyle dediği rivayet edilmiştir:
“Resulullah (s.a.v.)in seferde eşyasına bakan Kirkire adında biri vardı, günün birinde öldü.
Resulullah (s.a.v.) onun için:
‘Bu adam cehennemliktir!’ buyurdu.
Ashâb: ‘Acaba neden ki?’ diye bakmaya gittiler. Ganimet malından aşırmış bir abayı yanında buldular.” (Buhârî, Cihâd 190. Ayrıca bk. İbni Mâce, Cihâd 34.)"
Devlet malından bir "ayakkabı kutusu" bile aşıranların savaşta ölse bile şehit sayılmayıp cehenneme gideceklerinden Sayın GÖRMEZ'in haberinin olmaması mümkün mü?

80 darbesini görmüş ve askeri vesayetin baskılarına bile direnmiş Diyanet camiasının düşmüş olduğu şu durum beni ve bir çok müslümanı inkısar-ı hayale uğratmıştır. "Asker Diyaneti" olmayı reddeden bir kurumun gönüllü bir şekilde "Parti Diyaneti" olmaya can atması ve karşısında bir alime küfürler saydırılırken ve bir cemaate iftiralar atılırken susması ve konuşmak isteyenleri de susturmaya çalışmasını yüreğim artık almıyor.
Nihayi Söz:
Sayın GÖRMEZ’i ‘Maneviyat çalmakla’ itham ettiği Hizmet Camiası’na bunu ispat edici belge ve şahitler sunmasını yoksa her yiğidin yapacağı gibi özür dilemeye çağırıyorum.

Günün Twiti:
Cemaati ‘milletin maneviyatını çalmakla suçlayan adam
Rüşveti GÖRMEZ
Hırsızlığı GÖRMEZ
İrtikabı GÖRMEZ
Yolsuzluğu GÖRMEZ...

Ahmet Alp HAN
Twitter: @ahze22
Facebook: aman.yaman.925

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5