İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ruya.us tamamen (ç)alıntı.

M

mcanli

Misafir
ruya.us sitesi tamamen (ç)alıntı bir sitedir.
Çok güzel olmuş tebirik ederim kendisini.
Sahibine burdan selamlarımı iletirim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Çalıntı olduğunu nereden anlayacağız?

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çalıntı derken sanirim DB den bahsediyor e piyasada o kadar db sömürüp satan varki böyle durumlarla karşılaşmamıza neden oluyor.
Ve o şahısta bunu bilmeden satın almış olabilir.

M

mcanli

Misafir
Çalıntı derken sanirim DB den bahsediyor e piyasada o kadar db sömürüp satan varki böyle durumlarla karşılaşmamıza neden oluyor.
Ve o şahısta bunu bilmeden satın olmuş olabilir.

Zaten bu tarz siteleri site yapan database'den başka bir şey değil.

Database dışında sitenin keywordleri ve site tanıtımı için yazılan metinde aynı. Zaten bu bilgiden sonra hangi siteden (ç)alındığı bulunabilir.

Eğer merak edip öğrenmek isteyen olursa hangi siteden (ç)alıntı olduğunu kendisine bildirebilirim.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiçbirşey anlamadım, neden gizli kapaklı konuşuluyor birilerimi rahatsız olacak?
Nereden alıntı?
Neresi alıntı?
Gerçek kaynak olarak varsayılan site niye gizleniyor

Hiçbir bilgi yok ki, ilginç :x

M

mcanli

Misafir
Hiçbirşey anlamadım, neden gizli kapaklı konuşuluyor birilerimi rahatsız olacak?
Nereden alıntı?
Neresi alıntı?
Gerçek kaynak olarak varsayılan site niye gizleniyor

Hiçbir bilgi yok ki, ilginç :x

"Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış." atasözümüzün günümüzde geçerliliği ne yazıkki üst düzeyde.
Hakkını arayan insanlar doğru olmayan yollar aracılığı ile sindirilmeye çalışıyor ve benim de böyle insanlar ile uğraşacak zamanım yok. (ruya.us sitesinin sahibinin böyle davranabilecek bir insan olduğunu değil ne yazıkki ülkemizdeki genel tutumu belirttim.)
Durum böyle iken site ismini vermemem kendi açımdan iyi olacağı düşüncesindeyim.

Site sahibi arkadaş kullandığı database' i başkasından aldığını, eğer durumun böyle olduğunu bilseydi almayacağını, emeğe saygısı olduğunu belirtti. Kendisine teşekkür ederim.

Belirteyim sitenin database'i için bir hafta uğraştım adam akıllı birşey olsun diye. Sağlık olsun ne diyeyim.

U

username

Misafir
@mcanli hoşgöründen dolayı teşekkür ederim.
Bende bi kaç şey söylemek istiyorum.Rüya tabiri,oyun hileri,makale,flash oyun,sözlük gibi database'lere ulaşmak çok kolay.Forumda bile satan arkadaşlar var.Bende bu database'e bu şekilde ulaştım ve bi zararı olmuyacağını düşündüm.Eğerki direk xxx sitesinin özgün databesi olduğunu bilseydim tabiki almazdım.Gerçi bu rüya tabirleri çok sitede var.Yani direk nete aktaran kişi belli değil.Ama bu arkadaş kendizi uğraşmış ve database toplamış.Emeğe herzaman saygımız var.
Sevgiler

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yavuz hirsizlarin yaptigini hakli cikarmaktan uzak bir dusunce ile bir soru sormak istiyorum. Bu database'leri toplayan arkadaslarin bircogunun yontemi belli. id'yi bir artirip, sayfadaki rutin bolumleri parse etmek. Daha ileri duzeyde yazabilecek olanlarinda satacaklarini dusunmuyorum. Siz binbir emekle olusturdugunuz veritabaninin calinmamasi icin ne yapiyorsunuz? Sahsen database'im calindi diyen arkadaslarin hicbirinin adreslemelerinde bir onlem goremedim.

icerik.php?id=32
ruya.asp?ruya=2345
program.cgi?no=532

yada

Browserlar-6445-InternetExplorer.html
Ruyada-IyinetiGormek-3242.htm

tarzi adreslemeler kullanildiginda, temel duzeyde programlama bilen herkes iceriginizi alabilir. Ya id'lerden kurtarin adreslerinizi, yada id'lere ek olarak kontrolu saglayacak bir algoritma gelistirin. Aksi takdirde ne icerigi calinan son kisi siz olacaksiniz, nede cekilen databaselerle acilmis son site bu olacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5