Sabahattin Ali -İçimizdeki Şeytan İndirmeden Oku

Ustad46

0
Onaylı Üye
Katılım
16 Kasım 2008
Mesajlar
1,166
Reaction score
20
Çok beğendiğim kitaplardan biri. Sizlerin de okumanızı tavsiye ederim. Sabahattin Ali'nin bu eşsiz eserini hiç indirmeden tıklayarak sayfadan okuyabilirsiniz.

Kitaptan bir alıntıyı da paylaşmak istedim

"İsteyip istemediğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticesi aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulünü bulmuştum: Buna içimdeki şeytan diyordum; müdafaasını üzerime almaktan korktuğum bütün hareketlerimi ona yüklüyor ve kendi suratıma tüküreceğim yerde, haksızlığa, tesadüfün cilvesine uğramış bir mazlum gibi nefsimi şefkat ve ihtimama layık görüyordum. Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması...

icimizdeki-seytan-sabahattin-ali.jpg


İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu... içimizde şeytan yok... içimizde aciz var... Tembellik var... İradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha korkunç bir şey: hakikatleri görmekten kaçmak itiyadı var... Hiçbir şey üzerinde düşünmeye, hatta bir parçacık durmaya alışmayan gevşek beyinlerimizle kullanmaya lüzum görmeyerek nihayet zamanla kaybettiğimiz biçare irademizle hayatta dümensiz bir sandal gibi dört tarafa savruluyor ve devrildiğimiz zaman kabahati meçhul kuvvetlerde, insan iradesinin üstündeki tesirlerde arıyoruz. "

Sabahattin Ali'nin İçimizdeki Şeytan Eseri
Kitabı okumak için tıklayın
 

Figen_Dogan

0
İyinet Üyesi
Katılım
4 Eylül 2016
Mesajlar
68
Reaction score
18
Sabahattin Ali kitapları içinde en beğendiğim kitabı diyebilirim. Şiddetle tavsiye ederim. Entrika ve aksiyon dolu bir hayat hikayesi anlatılıyor.
 

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
14 Kasım 2011
Mesajlar
249
Reaction score
32
Okumadıysanız Osman Balcıgil, Yeşil Mürekkep kitabını okuyabilirsiniz
 

numankocak

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
17 Nisan 2019
Mesajlar
6
Reaction score
3
Konum
Ankara
Sabahattin Ali- İçimizdeki Şeytan gerçekten okunması gereken kitaplar arasında yer alıyor.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst