İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sabahattin Ali kitaplarının A101'de 3,95 TL'ye satılması

yasarkavus

Onaylı Üye
Reaction score
51
Dünyanın en ünlü yazarları arasında gösterilen Sabahattin Ali'nin kitaplarının bu fiyattan satılması yazara da insanımıza da haksızlıktır.
31 Ocak perşembe günü A101 marketlerinde satılmaya başlanacak olan Sabahattin Ali'nin kitapları içinde 4 önemli eser yer alıyor.

Sabahattin Ali'nin 4 kitabı
  • İçimizdeki Şeytan
  • Sırça Köşk
  • Kuyucaklı Yusuf
  • Kürk Mantolu Madonna
Türk edebiyatının en çok okunan yazarlarından Sabahattin Ali'nin vefatının üzerinden 70 yıl geçti. Telif kanunu gereği artık Sabahattin Ali'nin kitapları farklı yayınevleri tarafından basılabilecek. Üç yayınevi, şimdiden hazırlıklarını tamamladı...

Sabahattin Ali'nin eserleri, farklı yayınevleri tarafından basılabilecek. Zira, bu yıl usta yazarın vefatının 70’inci yılı ve eser sahiplerinin ölümünün ardından 70 yıllık bir sürenin geçmesiyle birlikte eserleri üzerindeki telif hakları kalkıyor. Birçok yayınevi, bir süredir Sabahattin Ali’nin kitapları için hazırlık yapıyordu. Doğan Kitap, Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna, İçimizdeki Şeytan, Sırça Köşk ve Kuyucaklı Yusuf isimli eserlerini hazırladı ve internet sitesinden sipariş almaya başladı.

a101 sabahattin ali kitaplari.jpg

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
kitap dünyası popülariteye göre fiyatlandırıldığından normal bir durum bu.

ServetBey

0
Onaylı Üye
Reaction score
38
İyi mi kötü mü bir durum olduğuna karar veremedim. Ama biraz daha pahalı olsa en azından 10 tl olsaydı keşke .

cryptoabi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Dostum, yanlış anlama ama Yılmaz Özdil'in kitapları gibi 2.500 TL'ye satılmasından çok çok daha iyi bir durum bu.

yasarkavus

Onaylı Üye
Reaction score
51
Ya millet de Yılmaz Özdil'in 2500'lük kitabı ile kafayı bozmuş. Alan oluyor ki satıyor. Bir de özel baskı kitapların çok daha pahalı satıldığını bilmeyen yurdu insanının yaygarasını anlayabilmiş değilim.

Konu eşsiz eserlerin bu kadar ucuz fiyata satılması. İnsanımız ne düşünecek? Ucuz etin yahnisi mi olur? Demek ki beş para etmeyen bir kitap diyecek almayacak ve okumayacak.

cryptoabi

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Eğer çok istiyorsanız pahalıya satılmasını kitapçı açın siz satın kardeşim. Ayrıca, ben kitap okuyup ta bu ucuz ya bunu almayayım diyen kimseyi şuana kadar görmedim. Zaten eğer pahalıya satılması gereken bir şey olsaydı halk kütüphaneleri olmazdı!

Nginx

İyinet Üyesi
Reaction score
69
Kimseye haksızlık olduğu söylenemez. Fiyatı düşük diye içeriğin de değerini kaybettiğini söyleyemeyiz. Bundan 50 sene sonra da Yusuf kuyucaklı olarak kalacak. Tam tersi bu insanlar şöyle bi fikrede sahip olabilirler tanesi 3,95 nasılsa alayım ne olcak ki hiç olmazsa elimin altında olur değerlendiririm, boş vaktimde okurum bence güzel birşey

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5