Saçlarınızı Hızlı Uzatmanın İnce Noktaları

Msnr

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Şubat 2016
Mesajlar
396
Reaction score
0
Konum
Elazığ
Bazı bayanlar saçlarının uzamasının zaman aldığını dile getiriyor. Bende bunu fark edip, şikâyetleri yerine ince noktaları konusunda biraz araştırma gerçekleştirdim.

Ekli dosyayı görüntüle 6948

Saç uzatmak hemen hemen her kadın için biraz zor ve meşakkatli bir süreçtir. Birçok kadının isteği saçlarının sağlıklı olması ve bunun yanında da en hızlı şekilde uzamasıdır. Aslında saçlarınızın sadece uzaması bir şey ifade etmez. Saçlarınız uzarken sağlıklarını da kaybetmemesi çok önemli bir noktadır. Kırıklar ile dolu, mat ve bakımsız görünen uzun saçlarınız olmasını da istemezsiniz herhalde? Bunun için yapmanız gereken şey aslında çok basit, sağlıklı beslenmek…

Beslenmeniz özen göstermeniz sadece vücut sağlığınız için değil saçlarınız içinde önemli bir yere sahip. A, D, E ve C vitaminleri saçlarınız için olmazsa olmazlarından birisi diyebiliriz. Özellikle C vitamini eksikliğinde saçlarınız mat, donuk ve bakımsız görünür.

Ekli dosyayı görüntüle 6949

Kullandığınız bir şampuan, saç kremi ve saç bakım ürünlerine çok dikkat etmelisiniz. İçinde kimyasalı yoğun olan saç ürünlerini de saçlarınızın uzamasını engelleyecek içeriğe sahiptir. Doğal olarak sağlıksız saçlara da sahip olmanızı sağlamaktadır. Bu nedenden dolayı organik saç ürünlerini tercih etmeye ve saçlarınız için minimum şekilde kimyasal kullanmaya da özen gösterin.

Saçlarınızın dökülmesi ve uzamamasının bir diğer nedeni de demir ile çinko eksiklikleridir. Demir saçlarınızın nefes almasını ve ferahlamasını, çinko ise saç diplerinizde olan gerekli yağ miktarının da korunmasına yardımcı olmaktadır.

Ekli dosyayı görüntüle 6951

Saçlarınızın yağlanmasına biraz izin verebilirsiniz. Saçınızı her gün ve sabah akşam şampuan ile yıkamak saçın içinde ve kök hücrelerinde bulunan gerekli iyi minarelleri alıp götürür. Her gün yıkanmadan edemem diyenlerden iseniz eğer şampuan kullanımınızı da azaltmanızı tavsiye ediyorum.

Saçlarınızı bunların dışında daha sağlıklı uzatmak için her gün sabah akşam düzenli olarak saçınıza uygun olan bir saç fırçası ile tarayın. Tarama işlemi saç köklerinde dolaşan kanı hızlandırarak, saçı daha iyi beslemeye yardımcı olur. Ve saç taramak ayrıca rahatlatan bir aktivitedir.

Ekli dosyayı görüntüle 6950

Zeytinyağı, argan yağı, jajoba yağı gibi besleyici olan yağları saçınıza maske olarak uygulayabilirsiniz. Bu yağları içeren organik saç ürünleri ve şampuanlar da yine saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Saçlarınızda olan kırıkları düzenli olarak aldırmaya da mutlaka özen gösterin. Kırıklarla dolu saçların uzaması da çok zordur.

Saçlarınız için sürekli fön, boya gibi işlemler yaptırmamak için de özenli olmanız lazım. Sadece güzellik adına yapılan bu işlemler saçlarınızın sağlığını derinden etkileyen ve saç uzamasına engel olan eylemlerdir.

Forumda olan bayanlarımızın da bu konu hakkında görüşleri var ise yorum yapmaları bizi sevindirecektir :)

Kaynak

 

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
9 Nisan 2011
Mesajlar
2,212
Reaction score
68
Konum
İstanbul
Şirkette açtım müdür ne karı kıza bakıyosun çalış çalış dedi..... :D
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst