İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sadece jenerık oldugu ıcın populer olmayan kelımelerı alır mıydınız?

riseofthemachines

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak edıyorum ... populer olmayan ; ınsanların çok aradığı kelımelerden olmayan ( zaten alınmıs tabıkı onlar ) .com domaınlerı alır mıydınız ?

neden merak ettım bunu dersenız genel egılımı merak edıyorum ... kendı ısımle ılgılı bı tane .com alınmamıs bosta jenerık buldum ama tabıkı bunun bana adsense dende hıc bı yerdende maddı olarak karsılıgı olmayacak .boyle bır domaını satın alır mıydınız ?

bu sekılde hala bosta olan .com bı kac tane buldum da alsammı karar veremıyorum.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Popüler olmayan kelimeyi içeren bir domain zaten jenerik niteliğini taşımaz.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
@riseofthemachines: bence birşeyin değerli olup olmaması, işe yarayıp yarayamacağına göre değerlendirlir. bu sebeple ben satın almazdım.

@nefusa: jeneriklik ve popülerlik ayrı şeylerdir.

örneğin, istanbul popülerdir.

istanbul.com jeneriktir. istanbullular.com popülerdir fakat jenerik değildir.

çekim eki gelmemiş, kendi başına anlam ifade eden kelimeler jeneriktir.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kendi işinizle ilgili ise hiç durmayın alın. Diyelim ki işiniz asdfghjkl olsun, bunu kaç kişi arar?? Çok az insan, ama arayan insanlar asdfghjkl ile ilgili olduklarından dolayı direk olarak size ulaşırlar ve bu da sizin işinizden daha iyi kazanmanızı sağlar.

Almam diyen arkadaşlar sanıyorum webmaster bakış açısı ile yanıtlamışlar (yanlış anlaşılmasın, yapılacak sitenin reklam vs. gibi geliri açısından yaklaşmışlar demek istedim), işadamı mantığı almayı gerektirir.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Popüler olmayan kelimeyi içeren bir domain zaten jenerik niteliğini taşımaz.

JENERIK sözcüğünün anlamı bu değil ki POPULERLIK ayrı bişey...

Mesela ben sebze meyve isimlerini JENERIK (birşeye ad oldukları - genel bir kavramı ifade ettikleri için alıyorum) isterse arama hacmi olmasın...

örneğin bir tane sebze ismi için teklif geldi 5.bin dolardan aşağı satamam dedim aynı şahıs gitti .COM.TR uzantısını aldı.

ileride iyi para edecekleri kesin.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
@riseofthemachines: bence birşeyin değerli olup olmaması, işe yarayıp yarayamacağına göre değerlendirlir. bu sebeple ben satın almazdım.

@nefusa: jeneriklik ve popülerlik ayrı şeylerdir.

örneğin, istanbul popülerdir.

istanbul.com jeneriktir. istanbullular.com popülerdir fakat jenerik değildir.

çekim eki gelmemiş, kendi başına anlam ifade eden kelimeler jeneriktir.

Haklısın, bu şekilde düşünmemiştim ben.

nettle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

1 domain 10YTL üç tane alsan 30YTL. Benim böyle çok aldığım domain oldu. Ya işe yararsa diye :) bencede al bir şey kaybetmemiş olursun.

İyi çalışmalar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5