İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sadece melodisini hatırladığınız bir şarkıyı nasıl buluruz?

esocials

0
İyinet Üyesi
Katılım
5 Kasım 2011
Mesajlar
63
Reaction score
0
Hepimizin başına mutlaka gelmiştir. Arabada, evde, restoranda, okulda bir anda bir şarkı duyarız ve şarkıyı çok beğeniriz. Şarkıyı duyduktan sonra da mutlaka mp3 ünü bularak indirmek isteriz ama bir türlü şarkıyı bulamayız çünkü ne sözleri kalmıştır aklımızda ne de söyleyenin kim olduğunu biliriz. Bu tür durumlarda oraya buraya yazılar göndererek şarkıyı bulmaya çalışırız ama nafile. İşte midomi sitesi tam da bu zor anımızda imdadımıza yetişiyor.

Bu websiteyi diğer müzik sitelerinden ayıran özelliği tam da yukarıda anlattığımız durumda devreye giriyor. Şimdi midomi sitesini nasıl kullanacağımızı anlatalım. Kullanımı çok basit, açılan sayfada üst orta kısımda "click and sing or hum" linkini tıklıyoruz. Mikrofonunuzu kullanabilmeniz için küçük bir izin penceresi açılıyor. Burada "izin ver"i tıklıyoruz ve şarkıyı mırıldanmaya başlıyoruz. Mırıldanmanızda isterseniz bildiğiniz kelime ve sözleri de kullanabilirsiniz. Ama hiç sözünü bilmiyor sadece melodisini hatırlıyorsanız mırıldanmanızda yeterli. Mırıldandığınız şarkı sitenin arşivinde varsa direkt olarak karşınıza çıkıyor.

Ben sizler için bir deneme yaptım ve mırıldanarak bir şarkıyı gerçekten de buldum. Aynı zamanda sitenin kullanımını da görüntülü olarak anlattım. Bu denemeyi görmek ve sitenin kullanımıyla ilgili anlatımı duymak istiyorsanız bu videoyu izlemeniz yeterli.

Siteyle ilgili son olarak eklemek istediğim ise, site yabancı dilde kurgulandığı için daha çok yabancı şarkıları bulmanıza yarıyor. Hepinize iyi eğlenceler.

Kaynak: Bir türlü bulamadığınız bir şarkı mı var?
 

Kral1i

0
İyinet Üyesi
Katılım
13 Ocak 2013
Mesajlar
68
Reaction score
0
Çok ilginç bir yapı ama gerçekten iy düşünmüş site sahipleri helal olsun
 

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
19 Temmuz 2008
Mesajlar
12,395
Reaction score
253
anında soundhound açarım direk bulur :D
 

ozankaratay

0
İyinet Üyesi
Katılım
10 Nisan 2013
Mesajlar
3
Reaction score
0
gerçekten süper,müziğine takılıp ona buna hatırlaması için mırıldandığımız bir sürü durum olmuştur :) iyi düşünülmüş
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst