İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sadece seyahat ederek para kazanıyorum

YelizTurkmen

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
17
24 yaşında bir genç kızın birçok ülkeye seyahat ederek hem para kazandığını hem de hayatını mutlu şekilde geçirdiğini öğrenince, onun nasıl kazanç elde ettiğini, buna karar verirken hangi aşamalardan geçtiğini kendi sözlerinden yola çıkarak aktaralım.

Son 4 yıl boyunca neredeyse sürekli seyahat ettim, dünyanın dört bir yanında 17'den fazla ülkeyi ziyaret edip yaşadım (Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Asya). Sürdürebilmemizin yolu, oldukça basit ve gerçekten seyahat etmeye adanmışsanız, kopyalanması nispeten kolay. Yapmanız gereken ilk şey, toplumdan beklediğiniz “geleneksel” yolu takip etmemeniz durumunda olabilecek herhangi bir çekinceyi bırakmanızdır. Neden evlenemediğimi veya daha istikrarlı bir kariyer bulmadığımı talep eden birçok arkadaşım ve aile üyem beni sorguladı. Seyahat etmek sizi mutlu ediyorsa, onları dinlemeyin. Hayatımın bu noktasında (24 yaşındayım) Paramı büyük, pahalı bir düğün yerine seyahat etmek için harcamayı tercih ederim.

Louise Tee.jpg

Bu benim: Louise Tee

Seyahat etmek için parayı nasıl kazanıyorum?
1) Fotoğrafçılık ve sosyal medya- Sosyal medya insanların para kazanma şeklini tamamen değiştirdi ve benim için en büyük oyun değiştirici Instagram oldu. Bu platform, insanları bir niş bulma ve takip etme konusunda ödüllendiriyor, çünkü sponsorlar ve reklamverenler sizi bir “etkileyici” olarak görüyorlar ve incelikle (ya da bazı durumlarda çok ince değil) işlerini mahvetmek için ödeyecekler. Şirketler, takipçileriniz arasında yarattığınız katılım düzeyine bakar, bu nedenle kolay yoldan gelip sadece takipçilerinizi satın almanız mümkün değildir (bunu asla yapmayın, sadece iş için kötü değil ama herkes için inanılmaz derecede açıktır). Haftada birkaç kez YÜKSEK KALİTE fotoğrafları çektikten sonra ücretsiz yolculuklar, ücretsiz araçlar vb. Alabildik ve aynı oyunu oynayan pek çok kişi ile tanıştık. Aslında, 70 bin kişiyi izleyen arkadaşlarımızdan biri, gönderdiği fotoğraf başına yaklaşık 100-200 dolar kazanıyor. Anahtar, çok NICHE ve ENGAGED izleyici kitlesine sahip olmak. Tüm bunlar söyleniyor, Instagram'a “insta-fame” için girmeyin ya da para kazanmayı beklediğiniz için. Hesaplarımızı yönetir ve güncelleriz çünkü yaptığımız işi gerçekten çok seviyoruz ve onunla birlikte gelen hiçbir kazanç olmadan da yapıyoruz.

2) Seyahat blogculuğu / işi - Maceralarımızı belgelemek için bir seyahat / yürüyüş blogu işletiyoruz ve bunu yaparken aşağıdakileri kazandık ve lüks seyahat işletmecisi olan işletmemize trafik yönlendirebiliriz ( Elite YYC | Kanada Rockies Uzmanları). Dünyadaki en güzel yerlerden birinde dünyaya geldiğim için kutsanmıştım ve dağları keşfedilebilecek bir işletme haline getirmeye olan tutkum oldu. Yapı, alan bilgisi ve sayısız bağlantıyı kullanarak basittir, müşteriler için tamamen planlanmış lüks tatil paketleri düzenliyoruz. İnsanların her zaman kutunun dışını keşfetmeye ve yerel iç görüler kazanmaya istekli olduklarından ve yeterince iyi bir alan biliyorsanız, o zaman temelde ihtiyacınız olan şey bu. İşimiz ve nasıl yaptığımız hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bana e-posta gönderebilirsiniz.

3) Gayrimenkul- Bu büyük olanı. Emlaksız ne yaparsam yapamam. Bir güvenlik hissi sunar ve daha riskli olanlar için bu bir zorunluluktur, çünkü bir sonraki müşterinizin ne zaman sabit bir kira geliri elde edeceğini bilmediğinizde bir nimettir. Pasif kira geliri yaratma formülü basittir: bir ev satın alın, biraz düzeltin, böylece daha fazla kira isteyin, her ay nakit akışını sağlayın, sağlam kiracılar ve iyi bir emlak yöneticisi bulun (bu bir arkadaş veya aile olabilir) üye) Sen ülke dışındayken bazı şeylere bakmak için. Uygulama kesinlikle o kadar basit değil - emlak, çok fazla ev ödevi, hazırlık ve iyi bir maliyet ve değer anlayışı gerektiriyor, ancak buna% 100 değer veriyor.

Bütün hayatımı değiştiren şey, yurtdışında yaşamanın neredeyse her zaman evde yaşamaktan daha ucuz olmasıydı. Tayland'da airbnb.com'da , evde kiraladığınız ücretin for'si için muhteşem, plaj tarafındaki bir bekarlığa veda süiti bulabildiğinizde , yurtdışına taşınmak hiç akıllıca olmaz. Nakit akan mülkünüz veya mülkünüz, yurtdışındaki kiranızın tamamı olmasa da büyük bir kısmını karşılayabilecektir.

4) Modelleme veya diğer serbest işler- Oldukça kolaydır ve kendi kendinizi verdiğinizde çok fazla olmasa da belli bir kazancınız olacaktır. Bunu sadece sevdiğim bir proje bulduğumda yapıyorum. Ben serbest çalışan bir modelim, yıllarca ajansta temsil edildikten sonra bunu seçtim çünkü daha fazla özgürlüğe imkan veriyor ve kârınızın% 20-30'unu acenteye geri vermek zorunda kalmıyorsunuz. Buna paralel olarak pek çok insan, hangi sektörde olursa olsun serbest çalışabilir: yazı, fotoğraf, web / grafik tasarım vb.

Yani… bu benim ülkelere seyahati nasıl yaptığımın ve nasıl gittiğimin en basit hali.

Cimcime_Cool

0
Onaylı Üye
Reaction score
28
Bu bize pek uymaz maalesef
Öncelikle geleneksel şartlar buna müsade etmiyor. Erkekler için nispeten olabilir belki ama kadınlar için çok zor. Modellik için tek şart kadın olmak değil sonuçta. Yani güzellik, endam gibi kriterler de var.
Yine de teşekkürler. Bunun gibi düşünenler varsa yol gösterici bir yazı olarak değerlendirilebilir.

ADM_iyi

0
Onaylı Üye
Reaction score
39
Düğün masrafları ve eşyalar için yapacağınız harcamayı dünya seyahati için kullanabilirsiniz. Benim de böyle bir düşüncem var ancak evleneceğim kişinin de bunu kabullenmesi lazım. Öyle biri denk gelirse dünya turu garanti.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5