Safari 4 Beta

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Kasım 2007
Mesajlar
0
Reaction score
0
Konum
Ünye
Yükselen web tarayıcısı yeni beta sürümüyle rakiplerine göz dağı vermek istiyor: İşte Safari 4 Beta.

Apple, Safari 4 için halka açık beta sürecini başlattı. Yeni sürümün kullanıcı yönlendirme dışında özellikle hız konusunda Microsoft ve Mozilla rakiplerinden daha üstün olduğu iddia edilyor.

Safari 4'de "Nitro Engine" sayesinde JavaScript Safari 3'e göre 4,2 kat daha hızlı çalışıyor. Sörf yapmayı daha sezgisel hale getirecek olan yeni özellikler arasında sık gezilen sitelerden oluşan görsel bir ön izleme var. Bunun dışında: Başlıkları, web adreslerini veya son zamanlarda gezilen sayfalarda metin bazlı arama yapmayı sağlayan tam geçmiş araması var. iPhone ve Mac OS X'ten tanınan Cover Flow özelliği yer imleri arasında hızlı geçiş yapmayı sağlıyor. Tabs on Top sayesinde sekmeli sörf çok daha basit ve sezgisel hale geliyor.

Apple, özellikle tarayıcının web sitelerini çok hızlı görüntülemesiyle gurur duyuyor. Basın açıklamasına göre Safari 4 JavaScript'i Internet Explorer 7'den 30 kat daha hızlı, Firefox 3'ten ise 3 kat daha hızlı işliyor. Safari 4'te HTML sayfaların IE 7'ye göre 7 kat, Firefox'a göreyse 4 kat daha hızlı görüntülendiği iddia ediliyor. Bu değerlerin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını ise ancak detaylı bir test gösterecek.

Apple teknik açıdan ev ödevini yapmış gibi gözüküyor: Safari 4 yansımalar, eğimler ve keskinlik maskeleri gibi profesyonel grafik efektlerini mümkün kılan gelişmiş CSS efektlerini destekleyen ilk web tarayıcı oluyor.

Safari 4'ün beta sürümü Windows ve Mac için indirilmeye sunuldu.

Download: Apple Safari İnternet Sitesi
Kaynak: Chip Online[/LEFT]
 

osahin

0
İyinet Üyesi
Katılım
8 Ekim 2006
Mesajlar
4,978
Reaction score
34
Konum
kalbinizden :p
Güzel tarayıcı ama Chrome' den sonra safari, firefox vs. büyük darbe yedi bence. Ben bile alışkanlıklarımı bir kenara bırakıp rahatlık abidesi Chrome kullandığıma göre...
 

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Katılım
19 Kasım 2007
Mesajlar
0
Reaction score
0
Konum
Ünye
Safari son sürümlerinde Chrome'a benzemeye başladı. Kullanabilirliği iyice yükseldi...
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst