Sahibinden.com sitesi heklendi mi? Bilgiler çalındı mı?

kaderimse_24

0
Yasakli Uye
Katılım
27 Temmuz 2012
Mesajlar
197
Reaction score
0
Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ve alışveriş yapılan Sahibinden.com internet sitesi kullananlara kötü haber. Bugün (29 Mayıs Cuma) saat 14.20 sıralarında yurt dışı kaynaklı olduğu tahmin edilen siber saldırıya uğradı.

Saldırı neticesinde siteye erişimler durdurulurken, asıl kötü haber site üzerinden alışveriş yapan kullanıcılara. Nitekim site üzerinde özel kimlik, kredi kartı, cep telefonu, adres ve ad soyad gibi bilgileri bulunan kayıtlı kullanıcıların tüm bu kişisel bilgilerinin çalındığından şüpheleniliyor.

Saldırı hakkında site yönetimi sessiz kalmayı tercih ederken, saldırıyı üstlenen herhangi bir heker grup şu ana kadar olmadı.

İnternet sitesi 15 dakika sonra tekrar erişime açılırken, saldırının nereden, ne şekilde yapıldığı bilgisi ise henüz site tarafından açıklanmadı.

Teknoloji uzmanları, bu tür büyük sitelerin bile güvenlik açıklarının olabileceği, özellikle internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların kesinlikle kredi kartı kullanmamaları gerektiğini ve mümkün mertebe ticari alışverişlerini yüz yüze görüşerek elden yapmaları gerektiği konusunda vatandaşları uyarıyor.

Haberin Kaynağı
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst