İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sahtehost.com gerçeği!!!! sen kendini ne sanıyorsun kamilll!!!

O

onder

Misafir
ha birde bu siteyi yapanlar salak galiba, biz şirket olarak bir ara www.dreamturk.com'dan host aldık adamlar fatura yolladılar, ne saçmalıyor bu cahil!

M

murme

Misafir
biraz zor kanıtlarsın internet suçu yok bu ülkede sahtecilige girmio yaptiklari sonucta kendi isteginle yolluosun parayi ona

H

hostunnet

Misafir
Merhaba

Şu açgözlülüğümüz varya hep bundan kaybediyoruz. Yillardir internetteyim, bizim insamiz ne kaybediyorsa güvenmesinden, ne kaybediyorsa açgözlülüğünden kaybediyor. Yabanci reklam sirketleri ve ornek paybal bile turkiyeden kimseyi kabul etmiyorlar. Neden cunku hep sahtekarlik yapiyoruz. Ama kime anlatayim ki adam 1 ayda vole vurup kacmak istiyor. Ve yapiyorda. Yani su hosting isi yapanlarida anlamak mumkun degil 1 ayda vole vurup kacmak yerine, netteki yerini saglamlastirip daha fazla para kazanmak islerine gelmiyormu acaba merak ediyorum.
Diger bir konu vergi kacirma olayi. Burda hem bizim, hani biraz da devletin hatasi var. Devlet o kadar cok vergi aliyorki bu da insanlari vergi kacirmaya itiyor. Amerika'da birisi karakola goturuldugu zaman aynen sunu soyluyor."Ben vergisini ödeyen şerefli bir amerikan vatandaşıyım". Devlet adaletli olarak vergi toplamayi topluma yaymanin caresini bulmali, o zaman insanlar vergi kacirmaya kalkmaz zaten. Mesela ben yeni bir host satis sitesi aciyorum. simdi ismini yazsam reklam denecek yazmasam baska bisi en iyisi yazmamak. Neyse gidip garanti bankasi ile konustum 210 dolar istiyorlar kredi kartla satis yapabilmek icin 1 yillik. Tamam dedim babamin dukkani var ona internet hizmetleri olayini ekletebilirmisim ve boylece faturada kesebilirmisim. Kredi kartli harcamalarda mutlak suretle fatura kesmek gerekiyor. Ama havale de kesmeyenlerde oluyor. Dikkat ederseniz alisveris magazalarina vb yerlere havale ile ödemede %10 indirim felan derler bu fatura olayindan kaynaklaniyor. Yani bu is icin ltd sirketi kurmaya gerek yok gerci onuda arastirdim. Ltd sirketi kurmak muhasebeci para almazda 1 milyar 90 milyon TL'ye mal oluyor.
Bence hosting alirken arastirilmali bir telefon acilmali 500 bin liradan kaciyoruz sonra uzuluyoruz. Dusuncelerimi paylasmak istedim. Aslinda bir site acilmali host sirketleri o sirketlerden hosting alanlar tarafindan oylanmali ama ben inaniyorum ki oylamaya host sirketi de katilir, yani ben olsam bakarim musteri neyden sikayetci bir ozelestiri yaparim. Bizim en buyuk eksikligimiz nedir biliyormusunuz. Hedefimiz yok. Bizim hedefimiz 3 yıl icinde, Turkiye host pazarinda ilk 25 e girmek ve %2 pazar payi. Arkadaslar bence kendinize hedef secin ona göre calisin ona göre yatırım yapın. Hepinize bol kazanclar dilerim.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ovetto' Alıntı:
technolojik başına büyük bela alacak.

15 Nisan 2005 Milliyet Gazetesi sür manşet: SahteHost Sahte çıktı..

..................... ..isimli sitenin güvenilir ve taraflı yayın yaptığı anlaşıldı hatta
"ovetto" isimli sitede (!?!?:)) bunun technolojik ile ilgili olduğu söyleniyordu ............

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
arkadaşlar ben dergilerdeki çıkan testlere bile bakmıyorum bu siteye mi bakacam
bu siteyi 2-3 araştıran arkadaş biliyor bende onlar sayesinde öğrendim adamlar ondan reyting yaptı

ben bi yerden hosting almadan önce araştırırım ki herkez araştırır
araştırmayan tanıdığına sorar bu işler böyle

oraya bakıp işlem yapan pek olmaz benim düşüncem bu yukarıdaki mesajımda da dalga geçtim umarım anlaşılıyordur..

proTürK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaf bırakın işte böyle naletleri. adam kişisel de olsa kalitesi ortadadır. evet vergi kaçırma olayı vardır ama, sonuçta sattığı insanları dolandırmıyorsa, onlara söylediklerini verebiliyorsa bu yeterdir ; ) bu site gerekeni bulur zaten : ) bu adamın acaba server'larının diskleri kac gb ya : ) ip'de kac kisi barınıyor be! sınırsız diye bide ya. o yedi beni! oha falan oldum yani

Yorumsuz da hala az diyor ya : ) yazdım yukarda yazıcağımı forumcum benim canım benim uğğğğğ

R

rhifat

Misafir
neyse rezil olup kapayıp gidecekler ayrıca technolojik.net inde son zamanlarıdır onlarda batar gider yakında böyle ahlaksızca bi siteye tahammülüm yok arkadaşlar

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
hostunnet' Alıntı:
Şu açgözlülüğümüz varya hep bundan kaybediyoruz. Yillardir internetteyim, bizim insamiz ne kaybediyorsa güvenmesinden, ne kaybediyorsa açgözlülüğünden kaybediyor. Yabanci reklam sirketleri ve ornek paybal bile turkiyeden kimseyi kabul etmiyorlar. Neden cunku hep sahtekarlik yapiyoruz. Ama kime anlatayim ki adam 1 ayda vole vurup kacmak istiyor. Ve yapiyorda. Yani su hosting isi yapanlarida anlamak mumkun degil 1 ayda vole vurup kacmak yerine, netteki yerini saglamlastirip daha fazla para kazanmak islerine gelmiyormu acaba merak ediyorum.
Diger bir konu vergi kacirma olayi. Burda hem bizim, hani biraz da devletin hatasi var. Devlet o kadar cok vergi aliyorki bu da insanlari vergi kacirmaya itiyor. Amerika'da birisi karakola goturuldugu zaman aynen sunu soyluyor."Ben vergisini ödeyen şerefli bir amerikan vatandaşıyım". Devlet adaletli olarak vergi toplamayi topluma yaymanin caresini bulmali, o zaman insanlar vergi kacirmaya kalkmaz zaten. Mesela ben yeni bir host satis sitesi aciyorum. simdi ismini yazsam reklam denecek yazmasam baska bisi en iyisi yazmamak. Neyse gidip garanti bankasi ile konustum 210 dolar istiyorlar kredi kartla satis yapabilmek icin 1 yillik. Tamam dedim babamin dukkani var ona internet hizmetleri olayini ekletebilirmisim ve boylece faturada kesebilirmisim. Kredi kartli harcamalarda mutlak suretle fatura kesmek gerekiyor. Ama havale de kesmeyenlerde oluyor. Dikkat ederseniz alisveris magazalarina vb yerlere havale ile ödemede %10 indirim felan derler bu fatura olayindan kaynaklaniyor. Yani bu is icin ltd sirketi kurmaya gerek yok gerci onuda arastirdim. Ltd sirketi kurmak muhasebeci para almazda 1 milyar 90 milyon TL'ye mal oluyor.
Bence hosting alirken arastirilmali bir telefon acilmali 500 bin liradan kaciyoruz sonra uzuluyoruz. Dusuncelerimi paylasmak istedim. Aslinda bir site acilmali host sirketleri o sirketlerden hosting alanlar tarafindan oylanmali ama ben inaniyorum ki oylamaya host sirketi de katilir, yani ben olsam bakarim musteri neyden sikayetci bir ozelestiri yaparim. Bizim en buyuk eksikligimiz nedir biliyormusunuz. Hedefimiz yok. Bizim hedefimiz 3 yıl icinde, Turkiye host pazarinda ilk 25 e girmek ve %2 pazar payi. Arkadaslar bence kendinize hedef secin ona göre calisin ona göre yatırım yapın. Hepinize bol kazanclar dilerim.

Güzel anlatıyorsunda gerçek hosting şirketi kurman için bir serverın olması gerekiyor. Yani reseller paketleriyle olacak iş değil bu. Server senin olucak yanında olucak. Ciddi olucan yok babamın dükkanının ünvanına int. hizmetleri ekleyeyim olmaz öyle iş.. Eğer yükselmek istiyorsan hem şirket olucan, hemde ciddi olucan. Yatırım yapıcan yok 210 dolar sanal pos kurayim, yanında bide ucuz güvenlik sertifikası bulurum yok öyle iş.. Yapacaksanız adam gibi yapın. 2 Gün sonra sen ölünce ne olacak, o şirket devam edecek mi?

Ufuk Aykut

M

murme

Misafir
Abicim internetten kimseye bişi yapilmaz boşversin siz onları bu arada şirket kurmak için min. 5milyar para gerekio LTD. ŞTİ. için

Adi şirket için 500YTL

pamuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
batma noktasına kadar gelmişler, milletin bunlara güveni kalmamışki bu tür yöntemle ayağa kalkmaya çalışıyorlar, ya batarız ya kalkarız hesabıyla açılmış bir site, batarsak bizle beraber bir kaç hosting firmasınıda batıralım düşüncesiyle yola çıkmışlar.

Y

yonkayra

Misafir
"Güzel anlatıyorsunda gerçek hosting şirketi kurman için bir serverın olması gerekiyor. Yani reseller paketleriyle olacak iş değil bu. Server senin olucak yanında olucak. "

Bence de cok cok dogru bir yorum... Yuzlerce firma var, bir kac server serpistiriyorlar birkac yere sirket sahibi oluyorlar.. Hadi yurt disinda server barindirmayi anlarim ama en onemlisi TR icinde server kendi yaninda olacak ki sorunlariyla kolayca ilgilenesin... Serverin oldugu sirkete problemi anlatincaya kadar zaman geciyor zaten..
bence NOC i olan sirketlerle calisilmali.. TR de netone, doruk.net gibi, yurt disinda ts-host.com gibi.. Simdi reklam gibi olacak ama bizim bir tanidik ts-host ile calisiyor... Adamlar amerikada , NOC lari var sahibi turk falanda degil, sadece turk bir eleman var calisan her ise kosuyor...TR deki yurtdisinda server barindirmak isteyen gercek hosting sirketleri icinde ideal.. Ustelik hem ucuz lar, hem de turkce destek var..

Y

yonkayra

Misafir
Ya arkadaslar , bir kac kisi sormustu soyliyeyim, ts-host dedigim, Tulip systems yani nebileyim isimleri boyle, web siteleri oyle..

H

Hostmekani

Misafir
Genel olarak hep mesaj sayısı 10-15 in altında olanlar böyle eski konulara mesaj yazmayı tercih ediyor.Geçenlerde yine 2 yıl önce açılan konuyu canlandırmıştı arkadaş.Bu aktifliğinizi yeni konularda göstermeniz sizin yararınıza olacaktır

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5