İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sahtekar mı Bunlar.?

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaaa kardesim ben sadece sordum neden anlamak istemiyorsunuz
degisik yollarla iste keyword verip sizi zengin edecez ama once 100 ytl verin veya google hesabi hile yontemi ile sisiriyorlar vs vs vs ben sadece bunu merak ettim ve sordum
adimizi ispikciye cikti ak

G

guajira

Misafir
M.CoRLeOnE' Alıntı:
yaaa kardesim ben sadece sordum neden anlamak istemiyorsunuz
degisik yollarla iste keyword verip sizi zengin edecez ama once 100 ytl verin veya google hesabi hile yontemi ile sisiriyorlar vs vs vs ben sadece bunu merak ettim ve sordum
adimizi ispikciye cikti ak

M.Carleone bu tip sorular bugüne kadar o kadar çok sorulduki senin mesaj biraz çizmeyi taşırır cinsten oldu. Aslında bu tepkiler %100 sana diil. Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla babından bu tip sorular soran ve 2 lafından biri şikayet olan diğer arkadaşlara verilen bir tepkidir diyebiliriz. Şahsım adına seni kırdıysam kusura bakma ama bu konudan gerçekten gına geldi bana.

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Guajira sanırım sen şikayete karşı değilsin. Şikayet edilmesi gereken birileri varsa gerçekten edilsin demişsin. Kesin hile yaptığı anlaşılan birisi varsa, evet bence de şikayet edilsin. Konuyu açan kişi de belirttiği sitenin hile yapıp yapmadığını kesin anlamak için açmış. Size sormuş. Her şüphelendiğini sorgulamadan, araştırmadan, anlamadan şikayet etmesi daha mı iyi sizce?

Aramızda bazıları da var ki, millet ne yaparsa yapsın şikayet etmeyin diyorlar. Bu kişileri anlamıyorum. Ya kendileri de hile yapıyorlar ya da başka bir bildikleri var ondan böyle şiddetle karşı çıkıyorlar. Hile yapanların şikayet edilmesine karşı olanlar, buna neden karşı olduklarının mantıklı gerekçelerini de söyleseler, bir daha buna benzer başlıkların açılmayacağına inanıyorum. Ama, bence hile yapanların şikayet edilmemesini gerektiren mantıklı bir açıklama olamaz.

Oturun mantıklı bir şekilde düşünün. Bir yanda saatlerini internete vermiş, emeğiyle para kazanmaya çalışan birileri var; diğer yanda ise sadece front page kullanmayı bilen, kolay yoldan yatarak para kazanmaya çalışan birileri var. Ve yatarak para kazanmaya çalışan bu kişiler yüzünden para kazandığınız kaynak günden güne önlemlerini sertleştiriyor ve hilecileri temizlemeye çalışırken siz de arada kaynıyorsunuz.

Bir de bazı hileciler var ki kazandıkları meblayı dağlara taşlara yazıyorlar, emeğiyle para kazanmaya çalışanları enayi yerine koyuyorlar, diğerlerini de hileye sevkediyorlar. Birisi çıkıp yanlış yapıyorsun dediğinde de şiddetle, hakarete varan sözlerle karşı çıkıyorlar. Kısacası altın yumurtlayan tavuğu kesmeye çalışıyorlar. İşte bu kişileri anlamak gerçekten zor...

Ben bugüne kadar kimseyi şikayet etmedim. Nasıl olsa şikayet eden birileri çıkar. Şikayet edenleri desteklerim, şikayetçilere karşı çıkanlara ben de karşı çıkarım. Şikayete karşı olanlardan mantıklı bir açıklama bekliyorum. Sakın her zaman yazılan mantıksız cümlelerden yazmayın. İşte size mantıksız cümlelerden bir örnek :

"Türkler Türkler'i şikayet ediyorlar, ve Google'ın gözünde Türkler kötü oluyorlar."
Böyle yanlış ve saçma düşünce var mı? Millet şikayet etmese bile, eninde sonunda Google bunu farkedecek. O zaman yine Türkler kötü duruma düşecek. Farkedene kadar reklamverenler zarar edecek. Zarar eden reklamverenler Google'dan teker teker çekilecek ve bu reklam programının faydalı olmadığını düşünecekler. Sonunda ne olacak? Reklam veren sayısında uzun vadede bir azalma olacak, tık başına ödenen miktarda da düşüş olacak. Hile yapanlar için hiçbirşey farketmeyecek, nasıl olsa hile yapacak başka bir reklam programı bulurlar... Olan yine emeğiyle para kazanmaya çalışanlara olacak.

O yüzden benim düşüncem, hile yapanlar ister Türk, ister Rus, ister İngiliz olsun, hile yaptığına emin olunan herkes şikayet edilmeli...

Şikayete karşı olanlar lütfen benim yaptığım gibi düşüncelerini desteklesinler, desteklemeyeceklerse hiç karşı çıkmasınlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5