İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sakık'tan Türklük çıkışı

hlm-bayrak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, 'Andımız'a değindi. Sakık ' Varlığım neden Türk milletine armağan olsun? Ben Türk değilim ki' sözlerini sarfetti.

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık da, Milli Eğitim Şurasında, Andımız ile ilgili alınan karara değindi.

Andımız'ın okunması zorunluluğunun kaldırılması yönünde alınan kararın bazı milletvekillerince eleştirildiğini kaydeden Sakık, ''Benim varlığım neden Türk varlığına armağan olsun. Ben Türk değilim ki'' dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''platonik aşk yaşıyorlar'' ifadesini de eleştiren Sakık, ''Biz demokrasi birliğini savunuyoruz. Platonik aşk yaşamıyoruz, kurtlarla dans ediyoruz'' diye konuştu.

hlm-bayrak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
"Ben TÜRK değilim, benim kimliğimi tanıyın" diyene yapılacak bir tek şey vardır: Onu TÜRK sayan NÜFUS KÂĞIDI'nı, yani KİMLİK belgesini elinden alıp, "Tamam, şimdi istediğin kimliğe bürün, git kendine başka bir yer bul," demek! "Bu devlet benim devletim değil... biz ayrıyız... biz ayrılmalıyız... bize de özel haklar verilsin" diyenlerin hepsi, kendilerine TÜRK KİMLİĞİ bahşeden NÜFUS KÂĞIDI'ndan arındırılmalıdırlar!..
19 EYLÜL 1930
MAHMUT ESAT BOZKURT (ATATÜRK'ün yakın arkadaşı ve TBMM İzmir milletvekili)

OnurStyle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
TÜRK değilsen TBMM ne işin var haysiyetsiz adam, bunun gibi örümcek kafalı insanları meclise sokanlar ve mecliste barındırmaya müsade eden insanlar olduğu sürece bu tip haberlerle karşılaşırız.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
"Ben TÜRK değilim, benim kimliğimi tanıyın" diyene yapılacak bir tek şey vardır: Onu TÜRK sayan NÜFUS KÂĞIDI'nı, yani KİMLİK belgesini elinden alıp, "Tamam, şimdi istediğin kimliğe bürün, git kendine başka bir yer bul," demek! "Bu devlet benim devletim değil... biz ayrıyız... biz ayrılmalıyız... bize de özel haklar verilsin" diyenlerin hepsi, kendilerine TÜRK KİMLİĞİ bahşeden NÜFUS KÂĞIDI'ndan arındırılmalıdırlar!..
19 EYLÜL 1930
Konu siyasete girecek ama M.Esat Bozkurt %100 haklı...

OnurStyle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Arkadaşlar konu x parti y parti'ye çevrilmesin herkes belli ülkede herşey açık ortada zaten düşüncelerinizi içinizde kalsın veya siyaset platformlarında tartışınız

reha

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
19 EYLÜL 1930

:harika::harika::harika::harika: bunun üzerine ne diyebiliriz ki..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Arkadaşlar konu x parti y parti'ye çevrilmesin herkes belli ülkede herşey açık ortada zaten düşüncelerinizi içinizde kalsın veya siyaset platformlarında tartışınız

O zaman konuyu kitleyin kardeşimm.
Konudaki içerik siyasi ise burç yorumu yapılmayacak heralde...Hem siyasi konu açmaya izin ver hemde siyasi konuşma de, böyle saçmalık var mı yahu :D

facebookfake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aldatma ve kandırma partisinin yaptığı işlerden biri :hmmm: niye şaşırıyosunuzki sadece alkışlayın :alkış:

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Alacaksın kimliğini
Alacaksın yetkisini
Ya sev YA TERKET diye bir damga vurup vereceksin sürgünü..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Milliyetçilik, başka milletlerin haklarını sömürüp, ona dil uzatıp, onları kendinden uzaklaştırmak ile olmaz. Milliyetçilik kendi halkına ve toplumuna hizmet etmek, faydalı bir birey olmak ile olur. Bu durumda bizim o beğenmediğimiz "Kürt" diye iğğğ dediğimiz adamlar bizden daha çok milliyetçi oluyor.

Bize gerçek milliyetçiliği anormal şekilde yanlış öğretmişler, benim ecdadım başka milletlere, kendi topraklarında yaşayan başka dinden, dilden, ırktan olan insanlara bizim kadar anormal davranmamış. Bazı şeylere alışmalıyız, elbette bu hainlerin de seslerini kesmeliyiz ama akıllı davranarak, fevri olmadan. Zaten onların istediği de bizim fevri davranıp hatalara itilmemizdir. Fatih İstanbul'u feth ettiği zaman ilk yaptığı iş "yabancılara" haklar tanımaktı. Bu hem adalet hem hakkaniyetdir. Aynı Fatih hainliğide affetmemiştir. Aradaki ince çizgiyi unutmamak gerek.

hlm-bayrak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
o beğenmediği TÜRK kimliğinin meclisinde olduğunu ve Türk Milleti'nin Türk Lirası ile maaş aldığını unutmuş sanırım
haramzede pislikler:mad:
benim toprağımda benim bayrağımın altında benim meclisimde havlamasın

ne mutlu TÜRKÜM diyene :harika:
var mı daha ötesi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5