İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Samba performans sorunu

okanari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha onceleri Samba da "delay" sorunu yasiyordum. Yani ag icindeki bir dizine tıklayınca 4-5sn bekliyor sonra aciyordu. Bu sorunun belgeler.org'daki marjinal bir cozumle ustesinden geldim. Genel kullanımda windows'un kendi sharing yapılan dizinlerindekinden farksız bir performans elde ettim (gorunurde).

Ancak is gercek yasama dondugunde ve samba makina file server olarak kullanılmaya baslanınca bazi sorunlar olustu.

Autocad programı ile calisilan dosyalar samba makina uzerinden acilip kullanılıyor. Genel olarak problem yok. Ancak autocad autosave yapmaya calistiginda calisan PC 20-30sn kadar donuyor (eski wimdows paylasımda bu sure 4-5sn idi). Yani bir sorun hala mevcut.

Ayrıca ben ufak bir test yaptım. Wİndows paylasımda olan birmakinadaki bir dizin ile sambadaki bir dizini birebir esitledim ve icindeki JPG resimleri baska bir PC deki windows resim goruntuleyici ile actım. Sıra ile resimleri gostermeye basladım. Aradaki bekleme suresi samba makinada daha uzun (kesinlikle uzun, yanlış anlasılmaya mahal vermicek kadar test yaptım).

Samba olan makina guclu yeni bir PC ile windows makina eski bir ve daha az guclu bir PC. Yani bu acıdan samba aslında ustun durumda.

Ancak sonuc olarak samba kurulu PC de windows ag ortamında performans sornu yasıorum. Bu sorun reel calisma ortamında aksaklılara maha veriyor (gormezden gelicenek bir durum degil). Bu konuda ne yapmalıyım? Okumadıgım dokuman, incelemedigim site kalmadı. Acaba diyorum SAMBA orijinal windows paylasımı performansını veremiyor mu? SAMBA uzerine calismis kisilerin yardımını rica ediyorum.

Tesekkur ederim

OKAN

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi