İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Samsung galaxy S4 Geliyor....

haymet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Samsung’un merakla beklenen süper akıllı telefonu Galaxy S4’ün özellikleri ve sızdırılmış görselleri ortaya çıktı. İşte Samsung Galaxy S4’e dair en taze bilgiler:

Her yıl olduğu gibi yine Samsung’un yeni Android’li amiral gemisi mobil dünyanın gündemini meşgul etmeye başladı. Bu yıl dev bir ekran ve süper güçlü bir işlemci öncelikli beklentiler arasında yer alıyor. Şu ana kadar sızdırılan bilgiler de zaten bu yöndeydi.

Bugün ortaya çıkan tam özellik listesi ve görüntüler, şu ana kadarkiler arasında gerçeğe en yakınlardan biri oldu diyebiliriz. Bahsi geçen özellikler arasında Android 4.2 JellyBean işletim sistemi, Bluetooth 5.0, 13 megapiksel kamera gibi heyecan verici detaylar yer alıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 5623

İşte sızdırılan özellik listesinin tamamı:

● 5inç 1080p Full HD Super AMOLED+ ekran

● Corning Gorilla Glass 3 dış ekran koruması

● 2GHz Cortex A15 Exynos 4450 dört çekirdekli işlemci

● 2GB DDR3 RAM

● ARM Mali T658 GPU

● 16/32/64GB bellek seçeneği

● miroSD bellek kartı yuvası

● 13 megapiksel arka, 2megapiksel ön kamera

● 4G LTE desteği

● Bluetooth 5.0

● Ön yüzde konumlandırılmış hoparlörler

● 3100mAh pil

● Android 4.2 JellyBean işletim sistemi ve TouchWiz kullanıcı arayüzü

Özellik listesi gerçekçi dursa da soru işareti olabilecek noktalar da yok değil. Mesela Bluetooth 5.0 ibaresi biraz uçuk bir ifade gibi. Ayrıca Samsung’un kısa bir süre önce duyurduğu Cortex A15 mimarisini taşıyan Exynos işlemcinin Galaxy S4’te yer alması cihazın yaz aylarından önce satışa sunulamayacağı anlamını taşıyacaktır. Şimdilik bunlar birer söylenti. Gerçekleri görebilmek adınaysa biraz daha beklemek gerekiyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5