İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Samsung, Google'ı satın alacak mı?

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Apple'ın yaptığı büyük sıçramayı önceden görerek ünlenen teknoloji analisti Horace Dediu son yazısında birçoklarına imkansız gelecek bir iddiada bulundu: 'Güney Koreli Samsung, Google'ı satın alabilir'

Samsung'un mobil bölümünden elde ettiği faaliyet gelirinin Google'ın toplam faaliyet gelirinden fazla olması bu iddianın temelini oluşturuyor. İki sene önce akıllı telefon pazarına giren Samsung'un bugün sadece bir çeyrekte 50 milyon adet akıllı telefon sattığına dikkat çeken Dediu "Artık sektödeki karların yüzde 40'ı Samsung'a geliyor" dedi.

Samsung'un bu gelişiminin Google'ın Android işletim sistemine bağımlı olduğuna dikkat çeken ünlü analist şu soruları gündeme getirdi:

-Neden Google veya sahibi olduğu Motorola Android işletim sistemiyle Samsung kadar başarılı olamıyor?

-Samsung'un gelirleri ve kârı Google'ı satın alacak boyuta ulaştığında Android platformunu kendi kontrol etmek istemez mi?

Tabii böyle bir satın alma kısa vadede imkansız gibi gözüküyor ancak gerçekleşirse Dediu'nun şöhretine şöhret katacağı muhakkak.

Kaynak : HT
Sadece bir legalpara ama görüşüm olmaycak bir legalpara :)

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Mümkündür. Google'u bu kadar gözünüzde büyütmeyin. Microsoft'ta istese, çok rahat Google'u satın alır.

Problem firmayı satın alırken sadece pozitif taraflarını değil, negatif yanlarınıda satın alıyorsunuz. Kendi ürünleriniz ile çakışan hizmetleri ne yapacaksınız? Kendi hizmetinizi kapatıp, satın aldığınız firmanın servislerini bırakırsanız. Beceremediler, satın alıp kullandırıyorlar olur. Satın alıp, onları kapatsan. Zaten ezmek için satın almıştı. Aldı daha iyi servisleri kapattı kendi servislerini tek el'e çevirdi olur.

Problemli, geniş konular ama mümkün bence.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Ben pek mümkün olduğunu zannetmiyorum.Bu tür firmaların kolay kolay karlıyken satıldığı görülmemiştir.

Nemiroff

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
piyasada belli başlı yenilikci 5-6 tane firma var bunlarin kolay kolay el değiştirmesini bende şahsen mümkün görmüyorum. zamanın gerisinde kalmadiği sürece ( motorola ) el değiştirmesi olmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5