chat ege.net

Samsung ile Iphone arasındaki farklar neler?

Filmatinesi

Onaylı Üye
Katılım
20 Eyl 2010
Mesajlar
206
Samsung ile Apple her ne kadar yer aldığı sektörler bakımından farklılık gösterse ve net karşılaştırılması çok mümkün olmasa da bu yazımızda telefon anlamında karşılaştırmaya çalışacağız. Apple denilince akla Iphone, Samsung denilince de akla Galaxy geldiği hepimizin malumu. Dolayısıyla Samsung Galaxy S8 ile Iphone X arasında belli başlıklarda farklılıkları ve benzerlikleri inceleyeceğiz.

Samsung ile Iphone arasında ne fark var?

apple-vs.-samsung-financing-intro.jpg


  • İşletim Sistemi farkı
Akılıı telefonların “aklı” diyebileceğimiz işletim sistemleri telefonların en önemli yazılımı konumunda. Bilindiği üzere Iphone işletim sistemi olarak iOs, Samsung ise Android kullanmakta. Bu noktada hıza ve kullanım kolaylığına önem verenlerin Apple’ı, telefonu elinden düşürmeyenler ise Samsung’u tercih etmesi yerinde olacaktır.

  • Kamera özelliklerindeki farklılık

Kameralar artık günümüzde her bir akıllı telefon kullanıcısına amatör fotoğrafçı olma hevesi verecek kadar gelişmiş durumda. İki modelin de kamera çözünürlüğü 12 MP. Iphone ikinci arka kameraya sahipken, Samsung’ta bu özellik bulunmuyor. Ön kamera çözünürlüğünde ise Samsung bir adım önde (8 MP - 7 MP).

  • Batarya ve pil ömrü farkı
Bataryalar, telefonların hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmasıyla birlikte daha da önemli hale geldi. Yeri geldiğinde gün içerisinde telefonlarımızın şarjını iki defa doldurmak zorunda kaldığımız zamanlar olabiliyor. Bu anlamda Samsung’un bataryası 3000 mAh, Iphone’un bataryası ise 2716 mAh kapasitelidir. Bu kapasite ile Samsung 20 saat konuşma süresi ve 14 saat Wi-Fi internet kullanım süresi verirken, Iphone konuşma süresi olarak 21 saat, Wi-Fi internet kullanım süresi olarak da 12 saat vermektedir.
 

Selim96

Onaylı Üye
Katılım
20 Ocak 2019
Mesajlar
104
Konum
Erbil
Iphone olsun da Iphone 4S olsun
Samsun'u en fazla 1 yıl kullanabildim. Iphone 7 kullanıyorum ve 3 yıl oldu. Hala sorun çıkarmadı.
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst