İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Samsung ve Google Nihayet Anlaştı

cerezlerim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun bir süredir Google ve Samsung' un Android' inin bir birliktelik içinde bulunduklarını düşünmekteydim. Samsung marka telefonumda Google Play eklentisi ve bunun Android sistemli çalıştırılabildiğini gözlemledikçe neler olup bittiğini gerekli bilgiye sahip olamadığımdan ifade edemiyordum.

Gelin görün ki, Samsung ile Google arasındaki anlaşma uyarınca, her iki dev şirketin birbirlerinin patentlerine erişim imkanlarını sağlama yolunda imzalarını attıklarını duyurulmuş arkadaşlar ve bu anlaşma şimdilerdeki ve önümüzdeki 10 yıl süresince alınan patentleri kapsamakta imiş.

Her iki şirket de basın duyurularında anlaşma detaylarını açıklamamakla birlikte, ürün geliştirme aşamalarında patent ihlali endişelerini ortadan kaldıracağına benziyor. Ancak Samsung' un fikri haklar merkezi bölümü başındaki isim Dr. Seungho Ahn' ın Google ve Samsung' un gereksiz patent tartışmalarının yerine, birlikte çalışmanın daha kazançlı ve karlı olacağını ifade ettiği duyurusuyla takdir toplamış durumda.

He bu arada Samsung' un kendi işletim sistemi üzerinde çalıştıklarını ifade etmeden geçemeyeceğim. Samsung ve Google' ın bu birlikteliğini ve başarısını tebrik ediyor ve bunun diğer alanlara da sıçramasını diliyorum.

Kaynak: http://www.cerezlerim.com/2014/01/samsung-ve-google-nihayet-anlasti.html

İyi Çalışmalar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5