İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sanal kart hakkında

P

Pco

Misafir
Paypal la tüm sanal kart lar geçerli oluyor mu? yani bankadan bankaya deyişmiyor oyle deyil mi?
En hızlı sanal kart çıkara bilecegim banka hangisidir?
iş bankasında sanal kart var mı?
Herkeze bu sanal kart ı veriyorlar mı ? yani cc gibi birşeyler istiyorlar mı?
burda garanti bankası yok ? hsbc , iktisat , ziraat , iş bank var ?

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
İş bankası sanal kartı yok. En kısa zamanda hesabında varsa Garanti İnternet şubesinden bir sanal kart alabilirsin. Paypal ve tüm alışveriş sitelerinde geçerli ben hiç sorun yaşamadım. Eğer hesabın var ise sanal kart açtırabilirsin. Bazı bankalar sadece kredi kartı oalanlara artı bir sanal kart veriyor, bankaların sitelerine bakmanı öneririm.

P

Pco

Misafir
garanti burda yok hemde garanti bankası hemen yeni bir hesap acıyor deyil mi? yani anında sna hesap numaranı veriyor ? ve sende o hesap numaranı aldıgında anında sanal kart başvurusu yapabiliyorsun?

yaa başka bir şey var mı? interneten satın alabilecegimiz birşey :)

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Garanti hesabın VAR İSE hemen kendin açıyorsun internet şubesinden, anında sanal kart numarası veriyor alışverişe başlıyorsun.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
garanti sanal kartların çoğu 2co da geçmiyor. ama paypal ve stormpayde sorunsuz çalışıyorlar.

P

Pco

Misafir
burda garant, bankası zaten yok
HSBC kabul de oluyor mu?

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende yapı kredinin var kart elime 2 haftada ulaştı.. şuana kadar sadece 1 yerde sorun yaşaadım.. ev1servers.net te onuda manuel olarakhallettim..

Öneririm..

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
ücret almazlar hesap açtır garantiden ama yurtdışı bilmiyorum nasıl açılıyor, sanal kart için ek ucret almıyorlar internet şubesini açtır yeter.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında bazı şeyleri bilmeden burada yorum yazmak yanlış olur.
Mesela, buradaki kimi ********** daha 18 yaşına gelmeden kredi kartı sahibi olma yollarını arıyorlar.
18 yaşını doldurmayan kişilere ne yazıkki "kredi" verilmiyor (verilemiyor)
Sadece 16 yaşından büyüklere, ek kart verilebiliniyor.

Bunun dışında, sanal kartların bir çoğu bankalar tarafından, daha öncesinde "kredi kartı sahibi olanlara" tanınan bir özellik. Hsbc, Yapı Kredi bunların başında geliyor. Yani bu bankalardan sanal kart istiyorsanız, öncelikle kredi kartınızın olması gerekiyor. Muhtemelen olmadığını düşünüyorum, çünkü olsaydı zaten herhangi bir sebepten ötürü internet bankacılığı kanallarını kullanırken gözünüze ilişirdi. Bu bahsi geçen sanal kartlarda, normal kredi kartı limitinizden belli bir kısmını ayırarak sanal kartınıza transfer etmeniz yoluyla işlem gerçekleşiyor.

Bunun dışında, Garanti Bankası'nın adının çok geçmesinin nedeni ise, normal bir vadesiz hesabınız varsa, internet bankacılığı kanalıyla sanal kredi kartı oluşturabiliyor ve bankadaki vadesiz hesabınızdaki paranıza göre sanal kartınızın limitini belirleyebiliyorsunuz. Zaten siz bulunduğunuz yerde Garanti Bankası'nın olmadığını belirttiğiniz için bu şıkkı geçiyoruz.

Açıkcası normal bir kredi kartınız var ise, öncelikle o bankaya gitmenizi tavsiye ederim, yok siz Garanti Bankası'nın sunduğu özellikte bir sanal kart düşünüyorsanız onu sunan başka banka olup olmadığını bilemiyorum ama varsa en fazla 1-2 tane bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
İllaki alacağım diye düşünüyorsanız, o zaman biraz daha zahmetli bir yolu tavsiye edebilirim. Size en yakın il/ilçe'de bulunan Garanti Bankası'ndan hesap açtırıp, daha sonrasında hemen internet bankacılığına da hesabınızı açtırırsanız, sonrasında işiniz düştüğünde bulunduğunuz yerdeki herhangi bir banka hesabınızdan internet bankacılığı gibi bir kanalla çok ufak bir komisyon ödeyerek (0,50 - 1.00 Ytl) farklı ilde/ilçedeki Garanti Bankası hesabınıza parayı aktararak, sonrada internet üzerinden sanal kartınıza limit tanımlayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Edit : Yukarıda yazan "ark-adaşlar" kelimesi nasıl olursa, forumun kelime filtresine takılıp ** olarak gözükür anlamak mümkün değil :D

P

Pco

Misafir
teşekürler arkadaşım beni biraz daha ayınlatıgın için.

Burdada garanti bankası varmış.Oraya gidecem bayramdan sonra ve hesab açtırıcam

P

Pco

Misafir
Birşey daha sorayım :)
Bir günde sanal kartı çıkara bilirmiyim? Yani pazartesi yeni hesap için başvurucam orda bana hesap numaramı vericekler anında? ve bende ordakilerden sanal kart başvurusunu isteyebilirmiyim? yoksa kartın çıkmasını bekleyecegim kart çıkacak ve daha sonra bankamatikten halledecem bu işlemi?

xfatihx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşim sen internet bankaciligini actirican bu bi kac gün sürebiliyor normal sanal kartı internet bankaciligindan halledicen bankayla işin yok iki tik tamamdir. hesap acma işlemi hemen olur ama internet bankaciligi bi kac gün sürüyor şifre istegi falan onlar ariyor seni .

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5