İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanal Pos ve Alternatifleri

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar,
bi iş kredi kartını kullanarak ödeme almam gerekiyor.
bu iş sanal pos un dışında yapılabilir mi? (paypal veya yurtdışı sağlayıcı).
sanal posa tekrar dönersek, en uygun koşullarla hangi banka veriyor?
cavaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Paypal'ina kredi kartı ile para yükleyebiliyorsun (kredi kartına paypaldan para yüklemek Türkiye'de icat edilmedi henüz)

Yada herhangi bir normal pos kullanılan işyerine gidip, abi para lazım, kredi kartından, al şu sanal posumdan parayı, al komisyonunu (%3civarında) diyebilirsin

En az belge isteyen hsbc (para gelsinde nasıl gelirse gelsin mantığı var)
en çok hangi kartlar kullanılıyorsa iş yaptığın çevrede, o kartın bankasıyla çalış, sanal posunu al

lotustasarim.com.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paypal ile yapabiliyorsunuz bir iki alternatifi var ama aklımda değil.

Fortis, türk finans en kolay sanal pos veren bankalar.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
taksit seçenekleri bankadan bankaya fark ediyor mu?
bi çok karta taksit yapılması gerekiyor.
bi de yazılım destekleri nasıl acaba.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Hangi bankayla anlaşmışsanız, sadece o bankanın taksit seçeneklerini kullanabilirsiniz.
Garanti Bankası ile anlaşmışsanız, İş Bankası kartlarına taksit yapamazsınız.
Anlaştığınız bankalar harici sadece tek slip geçersiniz!
İş Bankası sanal posta yeni bildiğim kadarıyla ama güvenilmez denilebilecek yok, yazılımdan anlamıyorlar diyemeyiz de.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
ben hem sanal pos hem normal pos kullandım. ( mekanı kapatmadan önce ) taksit olaylarını banka size verir ve der ki şu kadar taksite bu kadar komisyon alırım ona göre fiyatlandırma yapın der sizde ona göre a kartıile 12 taksit 100ytl b kartı ile 12 taksit 105 ytl gibi fiyatlar vermek zorunda kalırsınız. zaten kart kullanıcılarıda bunların banka ile alakalı olduğunu genelde bilirler.

piyasa en çok kullanılan kartlar hangileridir, nette en çok hangi kart kullanılır gibi seçenekleri araştırıp öyle sanal pos alman daha mantıklı olur. Bir de bunların yıllık kira bedelleri var bunu unutma. bazı bankalar sıfır der para almaz ama bazıları yıllık 79 dolar istersen bunu 250 dolara kadar çıkartanlar vardır. araştırma yaparken bunlarada dikkat et ve sana kazandıracaklarını senden alacaklarını bir düşün.

ortalama 100 dolar dan 10 bankan yılda 1000 dolar para ister sana kazandıracakları çok daha iyi olacaksa hepsini al yoksa seç içlerinden 2-3 tanesini en çok kullanılanını al gerisini salla gitsin.

kolay gelsin kardeş...

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
peki genel kullanıma bakarsak garanti daha fazla mı tercih ediliyor? (kart sayısı fazla olduğu için)

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sanal Pos'u her firmaya vermiyorlar.Eski,güvenilir firma olmanız gerekli + 50.000 ytl'lik bir bütçe istiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zorunlu sanırım, resmi bir iş yapılıyor çünkü.
Ben şu anda 2 haftadır garantinin ortak ödeme sayfası için başvurumun neticelenmesini bekliyorum, yani sanal pos sonuçta fakat direkt bankanin sitesinden oluyor iş.

Fakat hala bir yanıt gelmedi. Olmazsa başka bankadan başvuru yapıcam.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bi soru daha sorayım :)
hangi bankalar est ile çalışıyor.
est ile çalışan bütün bankalar için taksit sözkonusu mu?

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
taksit işlemlerini banka sana düzenli olarak bildirir sende ona göre hareket eder sitende gerekli düzenlemeleri admin panelinle yaparsın.

bir önceki soruna gelince ( fatura olayı ) kesinlikle sanal pos ile yaptığın tüm alış verişlerde faturanı düzenli olarak kes ve yolla. bu ufak tefek diye bir şey yok bir şikayet alırsın ufak bir meblağ bile olsa adam ödemeyi kanıtlar sende fatura olmaz yanarsın. ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz. ayrıca maliye gibi konularıda yazmama gerek yok zannedersem.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
birde ben ekleme yapiyim :)

grantiden illada sanalpos kurman gerekmiyor. ödeme kısmına gelince kk bilgilerini gireceğin kısım direk granti bankasının sitesine yönleniyor. Buda seni ek maliyetten kurtarıyor.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar garantinin başvuru belgeleri arasında sicil gazetesi de var.
sicil gazetesi için ticaret odasına kayıt yaptırmak gerekiyor değil mi?

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
ticaret odası kaydın olması senin için ilerde çok iyi olacaktır. sadece ticaret odası belgelerini şubene götürmen bile yeterlidir. Gerisi okadar önemli değil.

ticaret odasından kastım gerçekten ticaret odasıdır ve esnaf ve sanatkarlar odası değildir. kayıt olacaksan kesinlikle Ticaret Odasına ol. Fazla para isterlerse verme bende vermemiştim zaten ;)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla benimki şahıs işletmesi ve ticari sicil kaydım yok. gene de başvurdum ama nedendir bilinmez 45 gün filan oldu henüz çıkmadı en son test için geçici şifreler istediler ve bir miktar teminat parası. çok uzadı iş canım sıkıldı açıkçası

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki şahıs şirketlerinin kaç tür vergisi olur?
pos ile paso fatura keseceğimiz için vergiler önemli bir husus.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5