İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanal Pos ve Alternatifleri

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
serbest meslek makbuzu ile normal işte yüzde 18 li olan fatura kesiyorsunuz.
Vergi vermeden zaten olmaz işte herşeye vergi var, stopaj var haraç var yani kısaca.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
serbest meslek makbuzu ile normal işte yüzde 18 li olan fatura kesiyorsunuz.
Vergi vermeden zaten olmaz işte herşeye vergi var, stopaj var haraç var yani kısaca.
%18 kdv nin dışında yıllık ödenen bi vergi daha varmış, yani toplam vergi karın %30 oluyormuş. böyle dendi bana, doğrumudur bilmiyorum. tecrübeli arkadaşlar yazarsa sevinirim.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
%18 kdv nin dışında yıllık ödenen bi vergi daha varmış, yani toplam vergi karın %30 oluyormuş. böyle dendi bana, doğrumudur bilmiyorum. tecrübeli arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Yıllık ödenen vergi kâr üzerinden alınır.

A kişisi bilişim işi yapıyor ve 100 YTL lik bir hizmet faturası kesmesi gerekiyor diyelim. İlk aşamada kestiği faturada %18 ödüyor yıl sonunda bu hizmet direk kâr olarak hesaplarına geçeceği için %25 de oradan kesinti oluyor.

Totalde %43 lük bir ödeme yapması gerekiyor.

100-43 = 57 YTL A kişisine geçen para oluyor. NET

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yıllık ödenen vergi kâr üzerinden alınır.

A kişisi bilişim işi yapıyor ve 100 YTL lik bir hizmet faturası kesmesi gerekiyor diyelim. İlk aşamada kestiği faturada %18 ödüyor yıl sonunda bu hizmet direk kâr olarak hesaplarına geçeceği için %25 de oradan kesinti oluyor.

Totalde %43 lük bir ödeme yapması gerekiyor.

100-43 = 57 YTL A kişisine geçen para oluyor. NET
zahiri giderler vs. derken yandı gülüm keten helvam durumu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5