İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanal Pos'a Elveda... (ortaklık)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sanal pos için artık şirket olmak veya bankaya basvurumanıza gerek kalmadı.
Türkiyede yeni acılan www.odemenet.com sitesi sayesinde basit bir işlem gibi görünen aslında bir web sitesinin ödeme altyapısı konusunda can damarı olan ödeme sistemini herkeze sunuyor.

Karşılaştırma yaparsak, bankaya basvurması için sirket olunması lazım en azami sirket kurmanın ücreti 400 ytl. Yıllıkı pos ücreti 200$ -350$ arası, her sattıkları mala %20 vergi ödemek zorundalar, güvenlik pos'u alan kişiye ait olduğunuda düşündümüz de ve ek olarak her işlem basına % 2 ile % 3.50 komisyon kesilmekte. Bu sistem sayesinde şirket kurmak zorunda kalınmayacak, güvenliği odemenet.com adresine vergi vermeyecekler sadece havale masrafları alınacaktır.

Yıllık kod ücreti 50 ytl
Aylık ödemelerini kullanıcaklarını panel 20 ytl

Site bana ait değildir sadece sizler paylaşmak istedim... Herkeze iyi çalışmalar...

Daha iyi bilgi almak için
www.odemenet.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Sözlesmesi Alt Bölüme ekliyorum.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Odemenet.com Bayilik Sözleşmesi

4-ORTAK HÜKÜMLER :

1-ODEMENET.COM. adlı internet sitesinde akid tarafların ürünleri serbestçe satılır,satış ortaklığı komisyonu ODEMENET.COM. tüzel kişiliğine ödenir.

2-Ayrıca tanzim olunacak satış ortaklığı sözleşmesinde; satış ortakları ve …………………. Hangi tür ve neviden olursa olsun ODEMENET.COM. ’nin hukuki ve cezai sorumluluğu olmadığını kabul ve taahhüt etmiştir.

3-Sözleşme konusu internet üzerinden satış yapma yetkisini içeren sisteme giriş bedeli ve sistemi kullanmak için ……………………..’ın 2007 yılı içerisinde ODEMENET.COM’a herhangi bir ödeme yapma yükümlülüğü yoktur.Ancak,2007 senesini takip eden her sene için senelik bir defaya mahsus olmak üzere 50 YTL. sistem kodu yılık aidat bedeli ve 20 YTL.sistem panel kulanıcı aidatı (Her 30 günde bir)ödemekle yükümlüdür.Ödeme ekteki Mail Order formunda ve/veya daha sonra düzeltme yapılan Mail Order formunda belirtilen kredi kartı bilgilerinden veya DENİZBANK B.KÖY ÇARŞI ŞUBESİ(240) 2326049 nolu CEM ARAZ hesabına yatırılmasıyla(Dekont şözleşmeye eklenecektir.) tahsil edilecektir.Sözleşme tanzimi ile birlikte verilen kredi kartı bilgilerinde değişiklik olması durumunda bu değişikliğin bildirilmemesi ve/veya kredi kartı hesabının kullanılamaz hale gelmesi durumunda ihtara gerek kalmaksızın sözleşme fesh olur.

4-HİZMET ÜCRETLERİ

A-SATIŞ HİZMETİ :% 8 (Satış üzerinden hesaplanır.)
B-BANKA KOMİSYONU :%3,50 (Satış üzerinden hesaplanır.)

5-SÖZLEŞMENİN SÜRESİ :Sözleşme aksi kabul edilmedikçe imza tarihinden itibaren 1 sene geçerlidir.

6-FESİH ve İHBAR ÖNELLERİ :Sözleşmenin bitim tarihinden itibaren önce en erken 2 ay öncesinden sözleşmenin feshi iradesi;akid tarafça,karşı tarafa yazılı olarak bildirilmemesi halinde aynı şartlarla 1 sene uzamış olduğu kabul edilmiştir.

7-YETKİ :İş bu sözleşmeden doğacak ihtilaflarda Ankara İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

Bu sözleşme …../…../200… tarihinde üç nüsha olarak imzalanmıştır.

EKLER : MAİL ORDER SÖZLEŞMESİ
NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ
İKAMETGAH İLMUHABERİ
BANKA DEKONTU

İSİM – İMZA 3/3

İNTERNET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK SATIŞ YETKİSİ VEREN
SANAL SATIŞ BAYİLİĞİ SÖZLEŞMESİ

1-SÖZLEŞMENİN TARAFLARI :İstanbul ili Güngören İlçesi Camlıkahve semtinde kain CR BİLİŞİM HİZMETLERİ (Bundan sonra ODEMENET.COM olarak anılacaktır.) ile ……………………………………………………………………………………………….......adresine kain ……………………….. arasında iş bu internet üzerinden satış ve tahsilat yetkisi veren tek yetkili satıcılık (bayilik) sözleşmesi serbest iradeleri ile bağıtlanmıştır.

2-SÖZLEŞMENİN KONUSU : ……………… ürünlerinin;CR BLİŞİM HİZMETLERİ’ne ait internet sitesinde teşhiri ve internet üzerinden gerçekleşecek satış bedelinin ODEMENET.COM tarafından tahsili ile ayrıca belirlenecek komisyonun ODEMENET.COM ’ca fatura karşılığında kesilmesi tüm bunlarla beraber satış bedelinin …………………….’ın banka havalesi yolu ile tesliminden ibarettir.

3-TARAFLARIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ:

A-ODEMENET.COM’un Yükümlülükleri :

1-WWW.ODEMENET.COM internet sitesinin faal hale gelmesi ve faaliyetinin devamı için alması gerekli tüm yasal izinler ODEMENET.COM tarafından alınacaktır.

2-İnternet üzerinde ……………ürünlerinin teşhiri ile alınan firmanın ürünlerinin internet üzerinden satışını gerçekleştirmek ODEMENET.COM’un yükümlülüğündedir.

3-İnternet üzerinden teşhir sonucu gerçekleştirilen satılın bedelini ODEMENET.COM;
anlaştıkları komisyon protokolünde belirtilen şartlarla komisyon miktarı ve yasal diğer kesintiler için fatura tanzim edecektir ve ürünün satışına ilişkin kalan bedel ile birlikte …………………..’ın belirlenecek zaman dilimlerinde havale yoluyla göndermekle yükümlüdür.

4-………………….tarafından sözleşme konusu ile ilgili,her türlü teknik ve idari bilgi,ticari usül ve yöntemler,eğitim ve/veya dokümanlar aracılığı ile edinilen bilgile şirket sırrı niteliğinde olup ODEMENET.COM bunları yasal zorunluluk mevcut değilse;üçüncü kişi ve kuruluşlara kısmen veya tamamen açıklayamaz,veremez veya sair şekilde bildiremez.

5-ODEMENET.COM üzerinde gerçekleştirilecek satışlarda,müşterilere ait tüm kişisel bilgiler yasal zorunluluklar haricinde ODEMENET.COM ’un sorumluluğunda olup hiçbir şekilde diğer firma ve üçüncü şahıslara bildirilemez.

1/3

B-…………………….’ın YÜKÜMLÜLÜKLERİ

1-ODEMENET.COM’un teşhir ettiği ve internet üzerinden sattığı ürünleri;ürün yelpazesi içerisinde bulundurmak,ODEMENET.COM’un müşteri bilgilerinigöndermesi üzerine ilgili ürün veya ürünleri müşteriye ulaştırmakla yükümlüdür.(Ürünün ………………..’ın yedinden çıkması en geç ODEMENET.COM’un müşteri bilgilerini göndermesinden itibaren bir gündür.)

2-Teşhir ve satışı gerçekleştirilen ürün veya ürünlerden ilgili müşteri veya üçüncü kişilere hangi ad aştında olusa olsun verilen zararlardan …………………….sorumlu olduğunu kabıl ve taahhüt etmiştir.

3-……………………kendi Web sayfası veya şirketin internet sayfasında;elektronik ortamda ODEMENET.COM haricinde kredi kartı ile satış gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.Sadece kendi internet sitesi haricinde elektronik satış gerçekleştiren sitelerde ODEMENET.COM yazılı olarak bilgilendirildiği takdirde internet satışı gerçekleştireceğini kabul ve taahhüt etmiştir.

4-Hangi ad altında olursa olsun satışın iptal olduğu durumlarda (CHARGEBACK) ODEMENET.COM’a %8 komisyon ödemeyi,eğer ürün müşteride kalır ise yasal takibatı kendisinin gerçekleştireceğini kabul ve taahhüt eder.

5-Borçlar Kanunu ve Ticaret Kanunu ile ilgili yönetmeliklerde belirlenen garanti belgesi teslimi ve diğer sorumlulukları peşinen kabul ettiğini taahhüt eder.

6-Satışı gerçekleştirilen ürünün müşteriye teslimatında;ODEMENET.COM’un sorumluluğu olmayıp;teslimattaki sorumluluk ve giderler …………………..’aittir.

7-Satış bedelinin müşterice banka hesabına yatırılmasını takiben ödemeyi müşterinin banka kanalıyla durdurması/iptal etmesi halinde (CHARGEBACK) ödeme noktası olan ODEMENET.COM’un mevcut durumdan zarar görmemesi için karşı taraf kredi kartı bilgilerini ODEMENET.COM’a doğru olarak bildirmekle yükümlüdür.

8-İş bu sözleşmeye konu ürünler;Türk Ceza Kanununda ve Ceza Hukukunda suça konu teşkil edebilecek ürünler olması halinde ……………….’a ODEMENET.COM internet adresinden çıkartılacağını kabul ve taahhüt etmiştir.Bu gibi durumlarda ……………………. satış bedelinin müşteriye ODEMENET.COM tarafından geri ödenmesi ile birlikte ODEMENET.COM’un hukuki ve cezai sorumluluğunun olmadığını kabul eder.

2/3

……../……./……

MAIL ORDER SÖZLEŞMESİ
CR BİLİŞİM HİZMETLERİ
KREDİ KARTI İLE SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MÜŞTERİ ADI :……………………………………………………………………..

ADRESİ :……………………………………………………………………..

TELEFONU :……………………………………………………………………..

BANKA ve ŞUBE ADI :…………………………………………………………………….

KREDİ KARTI NO :……….. ………… ………… ………….

SON KULLANMA TARİHİ :………………………………………..

KREDİ KARTI GÜVENLİK NO :……………………………………

KREDİ KARTI SAHİBİNİN KREDİ KARTI SAHİBİNİN
ADI SOYADI İMZASI

Not : Kısaca basvurmak için sözleşmeyi doldurup göndermesi ikamategah ve nufuscuzdanı fotokopilerini ve sözleşmede yazan hesap numaramıza sölediğim ücretleri yatırıp dekontuda eklemeniz gerekmektedir.

O

odemenet

Misafir
slms

slms arkadaslar tüm sorularınızı burdan bana sorabilirsiniz yada sitemizden canlı destek bölümünden yazabilirsiniz

O

odemenet

Misafir
site amatörmü

bakın canlı destek bölümümüz var orda bu sistem sunakadar kullanılmış en güvenli sisteme madem o kadar amatör heklede görelim

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
amatörlük kodlamada değil

kurumsal kimliğinizi yansıtmada çok amatör kalmışsınız

ayrıca bu kadar ciddi bir iş yapıyorsunuz ve com.tr bile değilsiniz

firmamısınız şahısmısınız belli değil

bir CR bilişim ismi geçiyor ama sözleşmede adres net belirtilmemiş

http://www.turkiyempazar.com dada aynı tarz var oradada hç bir bilgi yok hakkınızda

webde hakkınızda hiçbir bilgi yok

ayrıca sisteminizi heklemekde zor değildir emin olabilirsin

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tamam biraz daha sakin olalım sadece yanlıs anlattı sanırım evet eksikleri doldururlar.

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bakın canlı destek bölümümüz var orda bu sistem sunakadar kullanılmış en güvenli sisteme madem o kadar amatör heklede görelim

hahaha ne güldüm siteniz amatör deyince herhangi açığı var olarak niye algıladınız ?

bu sistem sunakadar kullanılmış en güvenli sistem
pardon ?

tasarım olarak amatör dedim.

ayrıca adres nerde pardon göremedim ? deniz banka gidip sizi sorsak tarifmi ediyo :)

kolay gelsin.

O

odemenet

Misafir

arkadaslar bakın 13 yasından beri ben bu işi yapıyorum beni tanıyan tanır profesyonel olarak calısırım bugüne kadar kimse yaptıgımız siteleri hekleyemedi daha öncelikle onu belirtim referans sormussunuz tabi memnuniyetle verm
www.turkiyempazar.com
üye adı:turkiyempazar12
şifre:3edcvfr4

buyrun ürün alıp deneyebilirsiniz

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu nasıl bir konuşma tarzıdır hayretler içerisindeyim bizi düşman olarak falanmı gördünüz sadece eksiklerinizi söyledik eleştirileri sakin bir şekilde cevaplamanız gerekiyor.

13 yasından beri ben bu işi yapıyorum beni tanıyan tanır

Burda kimse sizi tanımıyo ama ? namınız gelmedi buraya daha :) ayrıca müşterilerinizlede bu şekildemi konuşuyorsunuz.

Şu hek mevzusunuda kapatırsanız iyi olur burda kimse heker falan değil.

O

odemenet

Misafir
arkadaslar bakın adresimizi ve telimizi veriyorum ilgilenenlere tabi bagcılar cad.mehmet sok. no 21/7 ist /güngören tel yani destek hattımız:0543-930-78-19

O

odemenet

Misafir
tel sabah 9 la aksam 17:45 arası cevap verir yarın arayabilirsiniz bugünü kapattık

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu nasıl bir konuşma tarzıdır hayretler içerisindeyim bizi düşman olarak falanmı gördünüz sadece eksiklerinizi söyledik eleştirileri sakin bir şekilde cevaplamanız gerekiyor.

Burda kimse sizi tanımıyo ama ? namınız gelmedi buraya daha :) ayrıca müşterilerinizlede bu şekildemi konuşuyorsunuz.

Şu hek mevzusunuda kapatırsanız iyi olur burda kimse heker falan değil.

Fan yanlıs anlama ama site tanıtım bölümüne yazmadım ki amator oldugunu bana söylüyorsun lütfen sen farklı konuya cektin. Olayı fazla uzatmanın mantığı yok burada sitenin yaptıklarından bahsettik ve site sahibide suan burada hekle vs. isimiz yok burda önemli olan yeri en başta belirttiğim gibi sanal pos alıp firma kurana kadar para harcamak yerine kolaylığı gösterdik. Evet haklısınız belki adres site de yokdu ama sözleşmede mevcuttu daha da dikkatli olunmasını istiyorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
odemenet kusura bakmayın ama böyle olmaz bu işler.

Sitenizi geçelim o zaten bir facia, alt yapı konusunda hiç bir bilgi yok.

Ne kadar yatırım yapılmış bu iş için kurucuları hangi şirketler. Hangi bankalar ile çalışıyorsunuz.

Bu tür finansal işlemleri destekleyen kuruluşun büyük bir kuruluştan, örneğin bir
bankadan yada holdingten destek alaması güven verir.

Böyle bir sistemin güvenilir olması çok önemlidir bu nedenle bünyenizde kendi datacenterinizin olması da gerekiyor.

Daha sitenizde SSL bile yok.

Buradan iyinet olarak hizmetinizi güvenli ve ciddi bulmadığımızı belirtmek istiyorum.

Riski alıp kullanmak isteyenlere tabiki mani olamayız.

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteniz amatör diye bir eleştiri yaptım heklede görelim diye bir cevap geldi.

Neyse bu konu uzasın istemiyorum size başarılar diliyorum.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
yok hekle de görelim yok efendim sözleşmede yazıyor git bak.

kahvede misin ?

nasıl ticaret yapacaksın sen bu kafayla ve o torbamsı ağızla ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5