İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanal Radyo Nasıl Kurulur?

S

SempatiX

Misafir
BaRaN' Alıntı:
Arkdasimizin verdigi bilgi cok güsel..
Benim bi Radyom var.. Baglantim cok güsel kendi makinami yapmak isterdim server ama firewall nedeni ile olmuyor.. Arkdaslari ile kendi arasinda yapmak isteyenler icin yani Mini Radyo icin super birsey.. Ama Upload iyi olmadi lazim yoksa radyoda atlamalar olur.
Internet Cafe icin cok güsel bi olay olabilir..
Firewall olsa bile ana makinanin yaptigi yayini herkes kendi bilgisayarindan ister dinler ister dinlemez. Evde denedim 2 pc ile atlama filan olmuyo kaymak gibi :)

caFeci hoparLörLerin sesiNi açsıNn ayNı kapıYa cıkıoRR keNdini parÇaLamana gereKK yoKk :D

B

bywebservices

Misafir
ONLINE RADYO-TV KURULUMU
Sizinde Profesyonel Radyonuz veya Televizyonunuz olmasını istemezmisiniz...
Kurulumu tarafimizdan ucretsiz olarak yapilmaktadir.Yayin yapmak icin ihtiyacaniz olan sadece Radyo yayını için Winamp,Tv yayını için ise MediaPlayer'dır

(Yayın teslim werilmektedir.Ek programlar tarafimizdan size gonderilecektir.)

Sadece:
AYLIK 15$/YILLIK 100$

Sorularınızmı var
7/24 Online Chat-Destek Msn:[email protected]

H

hakann23

Misafir
yaaa

ya bn okdaar ugra_t1m butu7n ayarlar1 yapt1m ama hala yay1nlarn m1yor sorun ne olabilir

ya bn butun ayar laerriii yapmama rahmen arkad_lar1m beni göre miyorrrr

T

TeesiR

Misafir
Arkadaşlar bende bu olyı yaptım ama nete evden giriyorum ve evde 5 bilgisayarlık bi ağımız var. Ağdaki IP mi kullanarak ağdaki bilgisayarlar beni dinliyo ama netten dinyemiyolar çünkü 2 IP numaram var birim internetin IP si 5 makinede internette bunu kullanıyo 2 si benim makinemin ağdaki IP si...
dinlerken bunları birada doğru kombinasyonda falanmı yazmamız gerekiyo anlamadım.
yardımcı olursanız sevnirim...

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bazi Online Radyolarda canli Yayin Yapiliyor Bunu Nasil Yapabilirim Bilen Var Mi?

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
<01/01/02@15:58:23> [yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer (IP: 195.175.37.22:8000) from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection refused))
<01/01/02@16:03:25> [yp_add] yp.shoutcast.com gave error (nak)

bu firewall olayınıda tam anlayamadım biri yardım edebilir mi lutfen...

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
winamp açılınca yanında shoutcast source var..input bölümünden soundcard input'ı seç mic. ile konuşabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5