İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanal sürücüde usb sorunu

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
merhabalar

pc ye sanal işletim sistemi kurmak için virtual pc ve wmware kurdum

ama ikisinide çalıştırdığımda usb ile çalışan aletleri taktığımda bu aletleri algılamıyor

aygıt yöneticisi özelliklerinden baktığımda evrensel seri yol denetleyicisi namına hiç bir özellik görünmüyor

bu sanal OS larda usb özelliği yokmu acaba

bu programlarda sanal pc özellikekleine bakıyorum;
ram
hdd
ethernet kartı

özelliklerini görebiliyorum

ama usb için herhangi bir ayar göremedim

yardımlarınızı bekliyorum

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Virtual PCye USB bir aparat nasıl takıyorsunuz bunu önce acıklarsanız sizi yönlendirebilirim.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
virtual pc ye takılamazki zaten :D

ben notebooka takıyorum flashdiski ve sanal pcde bu flashdiskinde okunmasını istiyorum ama ne VPC nede VMWare takılan usb cihazları anlamıyor-görmüyor

yada yazıcı takıyorum VPC yada VMWare den çıktı alamıyorum çünkü usb cihazları görmüyor

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
virtual pc ye takılamazki zaten :D

ben notebooka takıyorum flashdiski ve sanal pcde bu flashdiskinde okunmasını istiyorum ama ne VPC nede VMWare takılan usb cihazları anlamıyor-görmüyor

yada yazıcı takıyorum VPC yada VMWare den çıktı alamıyorum çünkü usb cihazları görmüyor

Şimdi kurmuş olduğunuz virtual pc nin normal pcniz ile herhangi bir bağlantısı yok. Şöyle yapabilirsiniz. Virtual pc ye ip tanımlayarak , normal pc nizle aynı ağa sokabilirsiniz. Daha sonra izleyeceğiniz adımlar , ağ kurulumunu tamamlayın ve flashdiski paylaşıma açın bu şekilde erişebilirsiniz.

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vmware os ayarlarından usb denetleyici ekleyebilirsin.
resimlerde nasıl yapabileceğini gösterdim:

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya çok teşekkürler

iyi oldu bu şimdi deniyorum

inşaAllah usb leri çalıştırır

deneyip yazacağım buraya

+rep excoder

senin dediğinide deneyeceğim sepulchral ama diğer usb cihazlar için işe yarayacağını sanmıyorum
çünkü elimde bir cihaz var ve usb ye takılınca çalışıyor PLC kartlarına veri aktarır o cihazı göreceğini sanmıyorum ama deneyeceğim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5