İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanatçı Fan Sitesi olanlar

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Bir sanatcıya ait (adını yazmak istemiyorum şimdilik)isim soyisim .com ve . net domainim var.Arama sonucları ismi olsun, sarkısı ile ilgili, vs si cok guzel ..Ancak resmi sitesi var .Acaba ben gayrı resmi sitesini :p kafama göre acsam forumunuda kursam (,nihayetinde isim araması yapıldığında resmi sitesnden daha yuksek şansa sahibim) yanlış mı yaparım? Ugrasmaya değermi? Aramızda sanatcı fan siteleri olan arkadaslar var mı ? İllaki sanatcı onayı yada katılımı şartmı bu işlerde.Bilenler yardımcı olursa sevinirim..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
bak bu aralar ben de bi grubun fanlığını üstlendim ( tabi gayri resmi), zamanla siteyi büyütürsem eğer resmi site için istekte bulunucam, çünkü resmi forumları berbat ötesi ayrıca her türlü aramada ilk sıradayım, forum kurdum ve bi kaç konu ekledim. Bence biraz bekle üye konu kas, ve sana kimse karışamaz, sevdiğin bi kişinin fan sitesini açtın bundan bişey olmaz

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Karışamaz orası öylede ..Ya sanatcı ve resmi site arasında bi ticari ilişki varsa dilediği gibi reklamını yaptırır konsernde filan ...Geriliyorum cok acaba elimden cıkarıp rahatlasam mı domainleri o kadar uğrasmak yerine :( Forum ilgi ister nihayetinde gunde en az bir saatini alıyordur mutlaka ..Ya boşa cabalarsam ? risk almaya deyiyormu bu işler..Olaya ticari açıdan bakarsak fan sitesi olupda cok kazanan varmıdır acaba ..Hiç ilgi duymadığım bir alan ve sanatcı nerden aldım pişman olasım geliyor:(

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
bence hiç takma kafana
eğer yakondan tanıyorsan ki ilgiduymadığını söyledin, ilgi duymaya başlasan iyi olur
aç bi forum, eğer tanınmış iyi biriyse zamanla misafirler gidecekleri yeri anlayacaklardır zaten hemen kur bi site hiç vakit kaybetme

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
E hadi bakalım ,kimin sanatcısının fanı cok görücez: )
Cabuk mu gaza geliyorum ne:p

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
gaz iyidir
verimi arttırır
:D

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
yap bence benimde elimde var bende fan değilde hayrıma resmi sitesini açmak istiyorum çünkü garip cağızım sanatcılarımın ikisininde resmi sitesi yok ha şöyle bir olayda var wp kurabilirsin mesela sistem olarak sayfaları çabuk indeksler ondan dolayı üst sıralara tırmanman açısından daha iyidir

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Sanatçı eğer istemezse o siteyi gayet güzel kapattırabilir. Sonuçta hiç bir izniniz olmadan bir kişinin ismini kullanarak site açıyorsunuz. Ben çalıştığım sanatçımın fan sitesini gayet güzel kapattırmıştım.

Boşa kürek sallamadan önce ilk başta sanatçının temsilcisine bir şekilde ulaşın. Şöyle şöyle bir site oluşturmak istiyorum diyin. Sanatçının bu işten ne kadar karlı çıkacağını anlatın , kişiyi ikna edin. Sitelerinizde sanatçının resmi web sitesinin linkini belirtin. Sen sanatçının resmi web sitesinden haberleri alıp kendi sitene eklersen ve hiç bir ibare koymazsan bunlar sanatçıya yarar değil zarar verir.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Ben bu ismi unutmuştum bile:p
Sanatcının yardımcısına ulaştım dilediğin şekilde değerlendirebilirsin ismini karalamamak şartıyla dedi.onun reklamı olacak bi şekilde tabiki ceplerinden parada cıkmayacak tabiki isterler iyi niyetli bir girişimi .Acıkcası uğrasmak istemediğim için rafa kaldırdığım bi isim panel bekliyor:rolleyes:
Degerlendirmek isteyene verebilirim :D

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
mesaj atarmısın:D ünlü kim merak ettim

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
footer kısımına gayri resmi web sitesidir ibaresi yer aldıktan sonra niçin bir fan sitesi kapattırılsın ki? sanatçı neden onun için reklam yapan bir yeri kapatmak istesin ki? reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler :)

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
footer kısımına gayri resmi web sitesidir ibaresi yer aldıktan sonra niçin bir fan sitesi kapattırılsın ki? sanatçı neden onun için reklam yapan bir yeri kapatmak istesin ki? reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler :)
Bencede ,ama işte yayınlanan reklamlar yüzünden sorun cıkaranlar olabilir.İsmim üzerinden para kazanıyorsun diye :S
İsmin kıymetli ise bu kadar alsa idin demek lazım ama işte denmiyor:p

mesaj atarmısın:D ünlü kim merak ettim

merakını giderdim :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
sanatçılarda bu farklı işliyor, sanatçı istemezse olmaz

KIVANCEFE

0
Yasakli Uye
Reaction score
39
şu an bende iki ünlünün domaini var ve ikisi içinde yeni çalışmalar yapmayı düşünüyorumm bütün hevesim kırılsınmı yani :S zaten birisi popstardan kalma ibrahim bala diğeride azer bülbül bunların ikisininde resmi web sitesi yok amacım güzel bir wp teması yapmak ve güzel içeriklerle doldurmak ha reklam olayına gelirsek tabiki olacak ama bir sanatcıya ulaşmanın o kadar kolay olmadığını altını çizerek belirtelim arkadaşlar :S

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
şu an bende iki ünlünün domaini var ve ikisi içinde yeni çalışmalar yapmayı düşünüyorumm bütün hevesim kırılsınmı yani :S zaten birisi popstardan kalma ibrahim bala diğeride azer bülbül bunların ikisininde resmi web sitesi yok amacım güzel bir wp teması yapmak ve güzel içeriklerle doldurmak ha reklam olayına gelirsek tabiki olacak ama bir sanatcıya ulaşmanın o kadar kolay olmadığını altını çizerek belirtelim arkadaşlar :S

İlkini hiç duymadım :( Azer bülbül ise duydum ama acaba populermi su sıralar onu bilmiyorum .Hevesini kırmak gibi olmasın ama benim elimdeki isim daha ünlü olmasına ragmen riske girmeye zaman harcamaya çekiniyorum ,wp tema kurulu forumda vb yaptık ama ilgilenen yok :p

Ulaşma konusuna gelince ,menejerinin telini bulup görüşüp onayını almam 5 dk sürdü:D Mnejerini bulamıyorsan bile plak şirketini arayabilirsin bi şekilde ulaştırırlar;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5