chat ege.net

Sand Bridge tabanlı işlemciyle 6 GHz barajı aşıldı

scki

Şen Üye
Katılım
15 Şub 2011
Mesajlar
57
Yaş
31
Booooon rumuzlu japon hız aşırtma profesyoneli, Intel'in Core i7-2600K işlemcisiyle 6GHz barajını aşmayı başardı.

Intel'in 32nm üretim teknolojisi ve Sandy Bridge işlemci mimarisi hava soğutma ile hız aşırtmalara imkan sunuyorlar. Uzman kullanıcılar hava soğutma ile 5GHz'e kadar çıkabilirken BIOS'da yapılabilecek ufak değişikliklerle de iyi bir anakart üzerinden 4.5-5GHz'e kadar çıkılabiliyor. Ancak dünya rekorları söz konusu olduğunda Intel'ın Sandy Bridge jenerasyonu biraz gerilerde kalıyor. Bunun sebebi olaraksa donanım tarafında yapılan sınırlamalar gösteriliyor. Bu sınırlamalar sebebiyle daha önceden aşılan 7GHz sınırlarına yaklaşamayan Sandy Bridge tabanlı işlemciler için önemli bir gelişme yaşandı.

Booooon rumuzlu japon hız aşırtma profesyoneli Intel Core i7-2600K ile 6GHz barajını aşarak önemli bir başarı elde etti. Booooon; anakart olarak Asus Maximus IV Extreme'i, bellek olarak da Corsair'ın 4GB'lık çift kanal kitini kullanmış. Core i7-2600K işlemcisini 6003Mhz'e çıkaran Booooon, aynı zamanda PiFast testini de 12.25 saniyede tamamlayarak en yüksek 3. skora imza atmış oldu.

Kaynak
 
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst