İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sandbox'tan çıkma (Orjinal Yöntem)

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Yazıda anlatacağım yöntem tamamen benim tarafımdan keşfedilmiştir (başka birileri daha önce keşfetmişse bilemiyorum ben daha önce rastlamadım). Yeni açılan bir siteyi yaklaşık 1 haftada sandbox'tan çıkarır ayrıca Google Popüleritesinde de çok büyük etkisi vardır. Spam ve benzeri nedenlerle sandbox'a düşen sitelerde etkisini bilmiyorum, denemedim. Bu tip siteler için yazının sonunu okuyunuz.
Yöntem kısaca domain yönlendirmeye dayanıyor. İlk olarak bize en az 2-3 yaşında, daha önceden pr değeri almış (şuanki pr değeri önemli değil önemli olan daha önceden google'da indexlenmiş bir site olması), daha önceden google'dan banlanmamış ya da sandbox'a girmemiş ve kullanılmayan bir domain lazım. Bu domain'e eskidomain.com diyelim, yeni açacağımız sitenin domaini ise domain.com olsun. Yapacağımız işlem eskidomain.com'u, domain.com'a yönlendirmek (park ederek direkt ip'den yönlendirme) yani birileri eskidomain.com'dan girince direkt olarak domain.com'un içeriğine eskidomain.com adından ulaşmalı.
Daha sonra Add your URL to Google ve https://www.google.com/webmasters/tools/sitestatus?hl=tr adreslerinden iki domain içinde kayıt ve sorgu yaptırıyoruz. Google eski domain'i direkt olarak indexliyor, bizim asıl domainimiz ise eskidomain.com altında çıkıyor bir hafta sonra ise gerekli koşullar sağlanınca sitemiz yukarı tırmanıyor ve dolaysı ile sandbox'tan çıkıyor.
Örnek olarak yaklaşık 3 hafta önce açılan ve ilk denediğimiz site olan Güvenli.org | Güvenlik Asistanı a bakabilirsiniz. Burası için eskiden pr5 almış bir siteye yönlendirme yaptık ve 1 hafta içinde şuanki halini aldı, ayrıca Dmoz'da da listelendi.
site:guvenli.org - Google'da Ara
Peki olmazsa olmazlar neler? Yazıda gerekli koşullar olarak belirttim bu koşullar sitenizin google'dan link alması ve sandbox'a girmemeniz için olmazsa olmazlar. Yeni olmayıpta sandbox'a giren siteler bunları yaparak kurtulabilirler.
1- Spam'dan kaçının. Belki bir süre birşeyler kazanırsınız ama uzun vadede google spam'i yakalar. Bu yüzden uzun soluklu sitelerde kesinlikle spam yapmayın.
2- Sitenizi link çöplüğü yapmayın.
3- Mutlaka ve mutlaka Sitemap koyun. (domain.com/sitemap şeklinde olmasına dikkat edin bu şekilde ilk taramada sitemap'iniz iş görmeye başlar)
4- Metataglarınızı düzenleyin ve gereksiz keyword kullanmayın.
5- Sitenizin içeriğinin özgün ve güncel olmasını sağlayın eğer yapamıyorsanız rss feed'ler ile başka sitelerden, sitenizin içeriğine uygun içerik çekin.
Maeglin (Elestirmen)
Yorum yaparsanız sevinirim.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
5- Sitenizin içeriğinin özgün ve güncel olmasını sağlayın eğer yapamıyorsanız rss feed'ler ile başka sitelerden, sitenizin içeriğine uygun içerik çekin.

yakında rss ile içerik çeken çoğu stenin patlayacağını düşünüyorum çünkü rss ile sahte içerik oluşturuluyor ve google bunua taviz vermez bence

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Makale güzel bir denemek lazım. Sandboxtan yeni kurtulan bir sitem 1 haftalık bir yayın ardından tekrar sandboxa girdi. Bu işe bir anlam veremedim tabiki.

Onun üzerinden dediklerinizi yapicam. Sonucu buraya da yazarım.

Bu arada yazı tamamen size mi ait. Çünkü kopyala yapıştır yapılmış gibi bir hava varda...

Teşekkürler...

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
denenmiş bi yöntem vede yarıyo bence denemenizde çok fayda var diye düşünüyorum

gurcay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
teşekkürler kardeş.
Daha okuyamadım ama olsun :D

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
en etkili yöntemi söyliyeyim :) 3 sitemde sandboxtaydı ve cıktı.

evet söylüyorum yapmanız gereken şeyi :p beklemek beklemek sitenizi kotrol edip spam ve hile sayılcak şeyleri temizlemek ve güncel tutmaya devam..

uzun zaman geciyor bu süre 7-9 ay buluyor ama cıktımı tam cıkıyor googlede site adınızı aradıgında altında kallar cıkıyor.. şans belki ama sabırla bekledim.

eRCie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
en etkili yöntemi söyliyeyim :) 3 sitemde sandboxtaydı ve cıktı.

evet söylüyorum yapmanız gereken şeyi :p beklemek beklemek sitenizi kotrol edip spam ve hile sayılcak şeyleri temizlemek ve güncel tutmaya devam..

uzun zaman geciyor bu süre 7-9 ay buluyor ama cıktımı tam cıkıyor googlede site adınızı aradıgında altında kallar cıkıyor.. şans belki ama sabırla bekledim.

bekledine deyiyomu ? benim var 3-4k arası sandbox yedim hiç link degişimi yapmamıştım ama girdi işte şimdi degişime başladım site güncel hergün bişeyler ekleniyor degişim yapıyım mı yapmıyım mı ?

qupal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazıda anlatacağım yöntem tamamen benim tarafımdan keşfedilmiştir (başka birileri daha önce keşfetmişse bilemiyorum ben daha önce rastlamadım). Yeni açılan bir siteyi yaklaşık 1 haftada sandbox'tan çıkarır ayrıca Google Popüleritesinde de çok büyük etkisi vardır.

Sana katılıyorum Trchat.biz Sitem 2 ay sandboxta kaldı denemediğim yöntem kalmadı bende dedim nasılsa boş hostingi kapatıp benim diğer siteme yonlendirdim. sonra bir 1 ay falan gecmeden sandboxtan çıktığını gördüm

trchat.biz bychat.org ikisinide bu yöntemle kurtardım...
ama sende görmemiştim ben tesadüfen yaptım aslında amacım sandboxtan kurtarmak değildi umudu kesmiştim. :)
sadece boş yere host parası vermemek için yapmıştım...

ama baktım oldu... deneyin faydalı arkadaşlar gerçekten işe yarıyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi