İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sandboxtan Çıkmak İçin Kendi Yöntemim

frmnettr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google‘ın en ağır filtre cezalarından biri olan Sandbox webmasterlerin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Sandbox cezasına çeşitli nedenlerle çarptırılmış olabilirsiniz, bunların içinde en bilindik olanlar fazla şekilde link kasmak, kopya içerik, spam içerik ve daha farklı nedenler olabilir. Doğal olarak bu cezaları alan website sahipleri heman çözüm yolları aramaya başlarlar ve bu konu hakkında binlerce makale yazılmış çizilmiş olmasına rağmen bunların kaçının işe yaradığı tartışılır. Ben sizlere Sandbox cezası almış bir sitem için 6 gün boyunca istikrarlı bir şekilde uyguladığım ve sonuç olarak sandbox cezasından kurtulduğum çalışmalarımı anlatacağım.İlk olarak sandbox a hangi nedenden girdiğimizin tespitini yapalım son 1 ay içerisinde yaptığımız çalışmaları gözden geçirelim ilk olarak sitemizde var ise spam ve kopya içerikleri temizleyelim bu işlemleri yaptıktan sonra kastığımız linklerin alakalı sitelerdemi spam sitelerdemi olduğunu tespit edip gereksiz linklerin kaldırılmasını sağlayalım (tabi çok fazla ise bunları kaldırmanın pek imkanı yok) eğer bir program yardımıyla blog link kastıysanız fazla yapılacak birşey görünmüyor gibi, neyse içeriğimizi temizledikten sonra olabildiğince özgün ve güncel konular girmeye çalışın eğer elinizden özgün yazı gelmiyorsa kopya içerikleri editleyerek girin. Bunları yaptıktan sonra sitelerinizi kesinlikle Sosyal İmleme sitelerine (Facebook,twitter gibi) kaydetdirin ve güncel konular imleyin bunları yaptıktan sonra backlin yerine 1,2 kaliteli özgün siteden tanıtım yazısı alın ve sitemap oluşturarak google ye gönderin bunları yaptıktan sonra google ye site değerlendirme isteği gönderin ve beklemeye koyulun. Bekleme esnasında boş durmayın sitenize güncel ve özgün konular girmeye devam edin hepinize iyi çalışmalar.

Sitesi ceza yiyen arkadaşlara her türlü yardımcı olmaya çalışacağım

siyahh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yararlı bir paylaşım olmuş hocam... Ellerinize Sağlık...

Deepanti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu yöntem gerçekten işe yarıyor referansınız olurum hocam.Bizzat denedim.
Paylaşım için teşekkürler

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Teşekkürler tavsiyeleriniz için, çok şükür düşmedim daha ama ne oldum değil ne olucam demeli mantığıyla okudum yazınızın tamamını ve aklıma yattı, gayet mantıklı bir çözüm gibi geliyor. +repledim

anaxagoras

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
en mantıklı yolu budur bana göre.. makale için teşekkürler.

frmnettr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar deneyen arkadaşlar görecektir en kısa zamanda sizi çözüme ulaştırıyor.

mute8100

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Google‘ın en ağır filtre cezalarından biri olan Sandbox webmasterlerin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Sandbox cezasına çeşitli nedenlerle çarptırılmış olabilirsiniz, bunların içinde en bilindik olanlar fazla şekilde link kasmak, kopya içerik, spam içerik ve daha farklı nedenler olabilir. Doğal olarak bu cezaları alan website sahipleri heman çözüm yolları aramaya başlarlar ve bu konu hakkında binlerce makale yazılmış çizilmiş olmasına rağmen bunların kaçının işe yaradığı tartışılır. Ben sizlere Sandbox cezası almış bir sitem için 6 gün boyunca istikrarlı bir şekilde uyguladığım ve sonuç olarak sandbox cezasından kurtulduğum çalışmalarımı anlatacağım.İlk olarak sandbox a hangi nedenden girdiğimizin tespitini yapalım son 1 ay içerisinde yaptığımız çalışmaları gözden geçirelim ilk olarak sitemizde var ise spam ve kopya içerikleri temizleyelim bu işlemleri yaptıktan sonra kastığımız linklerin alakalı sitelerdemi spam sitelerdemi olduğunu tespit edip gereksiz linklerin kaldırılmasını sağlayalım (tabi çok fazla ise bunları kaldırmanın pek imkanı yok) eğer bir program yardımıyla blog link kastıysanız fazla yapılacak birşey görünmüyor gibi, neyse içeriğimizi temizledikten sonra olabildiğince özgün ve güncel konular girmeye çalışın eğer elinizden özgün yazı gelmiyorsa kopya içerikleri editleyerek girin. Bunları yaptıktan sonra sitelerinizi kesinlikle Sosyal İmleme sitelerine (Facebook,twitter gibi) kaydetdirin ve güncel konular imleyin bunları yaptıktan sonra backlin yerine 1,2 kaliteli özgün siteden tanıtım yazısı alın ve sitemap oluşturarag google ye gönderin bunları yaptıktan sonra google ye site değerlendirme isteği gönderin ve beklemeye koyulun. Bekleme esnasında boş durmayın sitenize güncel ve özgün konular girmeye devam edin hepinize iyi çalışmalar.
gerçekten zor bir iş en iyi metod zamana yaymak hemen backlink falan filan işlerine girmeden en az bir sene içerik eklemek tamamnasıyla googlenin güvenini kazanmak demektir buda pr olarak en az pr 1 gelir.:ıslık:

yaLansin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benım Sitemde Sandbox' a Düştü o Dediklerinizi Yapıyorum Ama Daha Bir Faydasını Göremedim? Yarımdıcı Olabilirmisin?

frmnettr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benım Sitemde Sandbox' a Düştü o Dediklerinizi Yapıyorum Ama Daha Bir Faydasını Göremedim? Yarımdıcı Olabilirmisin?

Hocam çalışmaya ne nazaman başladınız en azından 1 hafta geçmesini bekleyin site adresinizi ve kastığınız kelimeyi pm atarsanız inceleyebilirim

dangerover

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir sitenin sandbox'a girip 1 haftada çıkması imkansız sizde dalgalanma olmuştur düzen çerçevesine sokmuşsunuz siteyi ve site rayına oturmuştur sandbox min 3 ayda düzelir.

seo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
degisik ve yaratıcı bir yontem seo icin. tesekkurler.

merter2025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim sitemde de aynı sorun var, eski sıralamalarımızı bir türlü elde edemiyoruz, ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim, Google un burnundan kıl aldırmamasına da sinir oluyorum....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5