İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SANDISK 8GB Ultra Backup U3 Usb Bellek - Win7 de Çalıştıramadım

sozen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

SANDISK 8GB Ultra Backup U3 Usb Belleği sırf tek tuşla backup özelliği için satın aldım, ancak Windows 7 olan işletim sistemimde çalışmıyor.

SANDISK 8GB Ultra Backup U3 Usb Bellek
SDCZ40-008G-E12
SDCZ40-008G-E11
Ultrabkpflashdrive.jpg

Araştırdım, sandisk in sitesine falanda baktım ama net bişey bulamadım... ancak mutlaka bir çözümü vardır...

Not: flash bellekteki exe uygulamasını Win XP ve Vista uyumlu aç dediğimde de açmıyor.

Konu hakkında bilgisi veya önerisi olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim...

sozen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Virtual Pc yi inceliyorum sanıyorum işimi çözecek...
Neticeyi yazarım...

Çok saol...

EhoWuser

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sozen, flash disk kendi içine mi backup alıyor yoksa bilgisayarda bulunan bir alanı sen belirledikten sonra oraya mı?

sozen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Windows 7 nin yeni bir özelliği, "Yönetici Olarak Çalıştır" a basıp çalıştırdığımda çalıştı, ancak usb ye ilk taktığımda bu fonksiyon çalışmamıştı, yeniden başlatmak gerekliymiş, böylece öğrendik...

sozen, flash disk kendi içine mi backup alıyor yoksa bilgisayarda bulunan bir alanı sen belirledikten sonra oraya mı?

USB nin içinde "U3 LaunchPad" diye bir yazılım var, (cruzer in yazılımı) bu yazılıma bir defaya mahsus kendi bilgisayarından yedek almak istediğin dosyaları tanımlıyorsun... daha sonra USB ye takıp flash belleğin üzerindeki BACKUP tuşuna basınca kendisi hallediyor (aslında basmadan otomatik de çalışıyor)...

süpermiş... artık yedek alma derdim yok...

ancak şunu fark ettim... Bu flash belleğin üzerindeki BACKUP düğmesi çokta önemli değilmiş... İçindeki yazılımı otomatik çalıştırdığında zaten iş çözülüyor... YANİ: daha ucuza yine 8gb lik bir Flash Bellek alsaydım (aynı markanın %50 ucuzu vardı) ve bu yazılımı bulsaydım işim çözülecekmiş...

Arzu eden olursa yazılımı atabilirim...

Yedek Almak Önemli...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5