Sansür mü Ekstra Güvenlik mi?

mstfturk

0
İyinet Üyesi
Katılım
12 Kasım 2011
Mesajlar
146
Reaction score
0
Konum
kütahya
profilng.png
22 Kasım da uygulamaya geçen ‘Güvenli İnternet’,sansür mü yoksa kullanıcıya ekstra güvenlik mi getiriyor?

‘Güvenli İnternet‘ dönemi nihayet başladı.Aylar boyu büyük tartışmalara neden olan ve “internete sansür mü geliyor” sorusunu bize sordurtan ‘Güvenli İnternet’ sanılanın aksine hayatımızda aslında hiçbir şeyi değiştirmedi.

Çünkü yeni sistem ekstra yasak getirmiyor;sadece ebeveynlere iki yeni profil daha sunarak isteyenlere kendi internet bağlantısına filtre getirmesine olanak veriyor.Aile ve Çocuk Profili arasından seçim yapan kullanıcılar dilediği zaman profiller arasında geçiş yapabiliyor ya da sistemden çıkarak standart pakete kendini kaydırabiliyor.Zaten seçim yapmamış olanlar ise 22 Kasım öncesinde olduğu gibi internete giriyor.

Standart pakette olan kullancıılara ekstra yasak gelmiyor demiştim.Ancak mevcut yasaklı sitelerin yasağı da ortadan kalkmıyor ve aynen devam ediyor.Akıllardaki soru ise şu:”Ben filtre istemiyorsam neden yasaklar hala devam ediyor?” Bu sorunun yanıtı basit aslında.’Güvenli İnternet‘ sadece Çocuk ve Aile Profili gibi iki yeni tarife getirerek ebeveynlere interner bağlantıları için ekstra güvenlik vaat ediyor;yani yeni sistem kullanıcıya iki yeni seçenek daha sunuyor;ama mevcut düzeni de değiştirmiyor.

Bu nedenle ‘internete sansür geliyor‘ türü iddialarla ortalığı ayağa kaldırmanın pek de mantığı yok.Çünkü eğer yasaklara karşı çıkıyorsak,22 Kasım’da uygulamaya geçen ‘Güvenli İnternet’ sistemini değil,yıllardır süren mevcut yasakları eleştirmeliyiz.Yani ‘Güvenli İnternet’ isteyene filtre getiriyor;herhangi bir bağlayıcılığı da yok.

Kaynak:Sansür mü Ekstra Güvenlik mi?
 

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Katılım
16 Mart 2011
Mesajlar
673
Reaction score
1
Profilini kendin seçiyorsun işte bence de güzel bir hizmet bu.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst