Satış Ortaklığı Nedir

Alperen38

0
İyinet Üyesi
Katılım
28 Kasım 2014
Mesajlar
66
Reaction score
0
Satış ortaklığı nedir, nasıl para kazanABİLİRİM

Çok kısa zaman içerisinde Türkiye’de pek çok internet girişimcisinin ilgisini çekmeyi başaran Affiliate Marketing yani Satış Ortaklığı Sistemi ile herkes evden internetti kullanarak para kazanabilir. Google’ı kullanarak başkalarının ürünlerini binlerce kişiye tanıtarak evinize ek gelir sağlayabilirsiniz.
ucretsiz_uyeol
Ülkemizde de internetten alışveriş çılğınlığı artık önüne geçilemez bir trend olmuş durumda. Bankaların sunmuş olduğu sanal kredi kartı hizmeti ve alışveriş sitelerinin kapıda ödeme sistemlerinin başlaması ve bir çok ürünün internette daha ucuz olmasıyla birlikte internetten alışveriş her geçen gün daha da artıyor. Tabiki bu durum beraberinde bir çok insana yeni iş kapılarını aralıyor.
Başkalarının ürünlerini internette tanıtarak, %50′ye varan komisyonlarla para kazanabilirsiniz
Affiliate Marketing sistemi ile herkes internetten para kazanabilir. Sadece bir bilgisayar ve internet yeterlidir. Bağlı kaldığınız bir yer yoktur. İnternetin olduğu her yerden çalışabilirsiniz. Bu sistemde amaç satıcı ile alıcı arasında köprü oluşturmak yani aracı olmaktır. Arama motorları içerisinde Türkiye’de %95 lik bir pazar payına sahip Google’ın büyük potansiyelini kullanarak, başkalarının ürünlerin internet üzerinden pazarlayarak para kazanabilirsiniz.
Bir site kurmanız şart değil. Affiliate Marketing sistemini kullanarak ücretsiz makale sitelerinde seçtiğiniz ürünleri tanıtan makaleler yazarak ta evinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Bildiğimiz pazarlama şeklinden farklı olarak internetteki pazarlamada siz müşterinin ayağına değil müşteri sizin ayağınıza kadar geliyor.
Şehrin en işlek caddesinde bir mağazanız olduğunu düşünün. Mağazanızın önünden her gün milyonlarca insan geçseydi ne olurdu? İşte internet böyledir. Bir anda binlerce, hatta milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz. İnsanlar hergün google aracılığı ile birşeyler arıyor. Sizde bu pastadan payınızı almak istemez misiniz? Bunun farkedenler kazanıyor, kazanmaya devam edecek. Avrupanın ünlü evden para kazanma sistemi olan Affiliate Marketing (internette ürün tanıtımları ile komisyon kazanma) sistemini Türkçe’ye satış ortaklığı olarak çevirebileceğimiz bu sistemi hem kendileri uyguluyor hem de bunun eğitimini veriyor.
Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir?
Affiliate kelimesi iştirak etmek anlamındadır. Ama günümüzde bir ürüne ya da hizmete satış ortağı olmak anlamında da kullanılmaktadır. Satış ortaklığı ile internetten para kazanma (affliate marketing) dünyada ilk kez 1992 yıllarında kullanılmaya başlandı diye biliniyor, şuanda ise milyonlarca insan affliate marketing sayesinde internetten çok ciddi paralar kazanıyor.
Türkiye’yi göz önüne aldığımızda ise satış ortaklığı ile internetten para kazanma sektörü 2010 yılında patlama yarattı. Elbette bu patlamanın etkisi büyük firmaların da dikkatini çekti. Şuanda Türkiye’de 2000′nin üzerinde şirket ürünlerini internetten affiliate marketing sistemiyle satıyor. Bu durum binlerce insana iş imkanı yarattı. İsteyen evden blog yazarak para kazanıyor, isteyen çeşitli reklam platformlarıyla (forum,sosyal ağlar, ücretsiz reklam siteleri) ürünleri tanıtarak evine ek gelir sağlıyor.
Satış ortaklığı ile internetten para kazanma “affliate marketing” sistemi en çok arama motoru merkezli kazandırıyor.
Örneğin;
Öncelikle ziyaretçi kitlesinin en çok nelerle ilgilendiğini tespit ediyorsunuz ardından bu alanda ürün tanıtım yazıları yazıyorsunuz. Bu yazıları yazmak için ürün hakkında bilgi ve tecrübeye ihtiyacınız yok. Hiç tecrübeniz olmadığı konularda tanıtım makaleleri hazırlayabilirsiniz. Daha sonra bu makaleleri isterseniz bir site kurarak, isterseniz makale sitelerinde yada forumlarda yayınlayalak ürünü tanıtıp para kazanabilirsiniz. Veya bir siteniz varsa reklam ve banner’arını web sitenizde yayınlıyarak ürün sahibinden komisyon alabilirsiniz.. Bu sistem sayesinde evinizde oturduğunuz yerden başka bir ülkede yaşayan ve hiç tanımadığınız bir kişiye bile ihtiyacı olan ürünü satabilirsiniz.
http://comyonet.net/satis-ortakligi-nedir/
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst