İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo İpucu Savunun Penguen 3.0 Geliyor !

fafafe3457

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bayadır yazı yazmıyordum,penguen 3.0 güncellemesinin geleceğini duydum,biraz bilgi edindim biraz düşündüm,yazılmaya koyuldum.Öncelikle şunu belirteyim, diğer siteler gibi şöyle yapın,böyle yapın demiyeceğim.Bildiğim kadarını sizlere uygulamalı olarak aktracağım.Geçtiğimiz yıllarda webmaster ve diğer web site sahiplerinin başını ağrıtan algoritma güncellemesi olan penguenin yenisi geliyor.Bu güncellemeninde önce güncellemelerinden pek farklı oldugu söylenemez.Gene aynı şekilde googleyle inatlaşanlan şapa şaaap diye oturacak.Ben daha önce sitemde penguen algoritmasının güncellemelerinden bahsetmediğimden ilk başta kısa kısa onlara değineceğim,ardından nasıl korunacağımızı anlatacağım.
Penguen-Algoritmas%C4%B1.jpg

Penguen 1.0
24 nisan 2012 tarihinde gerçekleşen bu algoritmanın başlangıcındaki hedefleri şunlardı;
Gizli linkler(heklinkde diyoruz.)
Google sıralamasının tam %3.1′lik bölümü etkilendi.
Penguen 2.0
Düşük kaliteli sitelerden alınan backlinklere savaş açılmıştı.
Google bu algoritmada gerçekten çok mantıklı hareket etti,bence herkes hakettiği yeri almıştı.
Penguen Algoritması Neyi hedefledi,Hedefliyor ?
Penguen algoritması ve güncellemelerinin tek bir hedefi var.Oda backlink,günümüzde ki forumlarda gördüğümüz çoğu tanıtım yazısı gibi çalışmalar aslında sizleri kötü etkileyecektir.Googlenin backlinkte öngördüğü şudur ;
Sitenin backlink aldığı sitenin içeriği ne ?
Site otoriter bir siteden mi yoksa spam bir siteden mı bağlantı almış ?
Site,sürekli olarak ücretli bağlantı veren sitelerden mi backlink almış ?
Tüm bu soruların cevabı penguen algoritmasını gösteriyor.
Bunlar penguen algoritması ve güncellemelerinin hedefledikleriydi,sıra geldi penguen 3.0 olacak güncelemenin ne istediğiydi ?
Aslında dediğim gibi penguen 3.0 güncellemesininde pek farklı bir şeyi yok.
Anchor Metinler
Spam Backlinkler
Ben bu güncellemenin büyük ses getireceğine inanıyorum,hatta bende etkinlebilirim.Son zamanlarda backlinklerimi hiç takip etmiyorum.Arkadaşlar burada ayrıca bir şey söylemek istiyorum,googlede “seo” kelimesinde kısa sürede iyi yere gelmiş,bir site adını vermek istemiyorum,ben o siteninde bu algoritmadan yeterince fazlasıyla etkileneceğini düşünüyorum.Hatta aşağıdaki verdiğim teknikle sizde googledeki zor kelimelerde iyi sıralara gelmiş sitelerin bu algoritmadan etkilenip etkilenmeyeceğine bakabilirsiniz.
Penguen 3.0 Korunmanın Yolları
İlk olarak http://www.removeem.com/ratios.php şu adrese gidiyoruz,ardından sitemizin adresini giriyoruz.Ben siteyi daha önce burada anchor text yoğunluğuna baktığımda p*rno anchor textine verilmiş,backlink vardı,onları temizledim.Penguen 3.0 a hazır olduğumu düşünüyorum.
Penguen-3.0-G%C3%BCncellemesi-1024x233.png

Arkadaşlar artık alacağımız backlinklerde marka adımız(Site adı) yada oradaki sitede yazdığı şekliyle “no anchor” yani direk urlden backlink almalıyız,ben zaten backlink değerinin git gide düşeceğini ve sonundada eski değerini kaybedeceğine inanıyorum.Birde son olarak ben bu güncellemenin büyük ses getireceğine inanıyorum.
Kaynak:Sanalgerzek

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5