İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sayfa boyutu?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
arkadaşlar sitemin giriş sayfası 192224 kb. dolayısıyla sayfa çok geç açılıyor. bu duruma nasıl bir çözüm getirilebilir acaba?

listelenen sayısı gibi bazı değişiklikler de pek fazla değişmiyor boyut..

S

SempatiX

Misafir
Ohaaaaaaaaaa diyecem kusura bakma sana degil yani sitenin sayfa boyutuna diyorum... Nasıl başardın onu ? Site adresinide verde bakalım...

O

onder

Misafir
imzasında yazıyor,

onMouseOver="this.style.background='#E1E1E1';this.style.cursor='hand'"
onMouseOut="this.style.background='#FFFFFF'" width="100%" bgcolor="#FFFFFF"

burası gözüme takıldı, css kullan.

Hoş o da pek bişey farkettirmez, sen en iyisi bu üzerine gelince renk değiştirme olayını iptal et.

T

The_Best

Misafir
Sayfanda çok gereksiz kodlar var bunları bir css'de toplayabilirsin.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<td bgcolor="#FFFFFF"
onMouseOver="this.style.background='#E1E1E1';this.style.cursor='hand'"
onMouseOut="this.style.background='#FFFFFF'" bgcolor="#E1E1E1" align="left"
height="20" width="10%"><p align="center"><font face="Verdana" size="1"><strong> 10 </strong></font></td>

Her hücre için renk değiştirme kodu kullanmışsın. Sebebi bundan başka birşey değil. Renk değiştirme kodunu tek td ye yazıyorsun ama Loop yaptığın için sürekli tekrarlamış. Kodu TD tagına değilde TR tagına uygularsan düzelir sorun. Ama yinede gereksiz. Sadece Textlere link yeterli bence. Boşu boşuna yavaşlatıyor siteni.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım toplistide sen programlamadın. Script takip etmiyorum ama toplist scripti kullanmışsın sanırım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet cemali nin scripti. ben programlamadım..
yani pek anlamam! dedikleriniz güzel de daha net şunu şunla değiştir gibi yazabilirseniz çok sevinirim..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tüm onmouseover ve onmouseout taglarını temizle. <strong> </strong> larıda <b> </b> şeklinde kullan istersen daha az yer kaplar. HTML ve ASP bilgin iyidir umarım. Bunları kaldırırken bazen sorun çıkabiliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5