İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sayfamın hızı çok düşük

baristr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfamın google pagespeed deki hızı 49 asp sayfamın hızını ücret karşılığı yükseltecek arkadaş var mı fiyat nedir .
İlgilenenlere özel mesajla sayfa adresi bildirilecektir.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
http://www.optimum7.com.tr/genel/site-hizini-nasil-arttirabilirim.html
Bayağı olmuş ama yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir yazı. ücretsiz olarak yardımcı olabileceklerini belirtiyorlar. bakmanızda fayda var. bu yazıdan birkaç satır.
Öncelikle sitenizin problemli kısımlarına karar verin ve sorun giderme işlemine başlayın. Bu işlemler genellikle, web sitesini görüntülemek için HTTP talep miktarlarını azaltacaktır. Sayfada düzeltmeleri yapabilmek için kolay ama etkili bir kaç yol vardır. Mesela, sayfadaki resimlerden hiçbirisini cikartmadan resim sayısını azaltmak için (resimler arama motorlari için önemlidir), bütün resimleri CSS içine koyup tek resim olarak gösterebiliriz. Böylece tek resim olarak CSS de birden fazla resim gözükebilir ve resimlerin doğru şekilde gösterilmesini sağlanır. Bookmarklet, SpriteMe, bu kullanım için mükemmeldir.

HTTP talep kalitesini düzeltmenin diğer bir yöntemi de dosya birleştirmedir. Bu, CSS’lerin bir sayfaya toplanması gibi, bütün scirpt’lerin sadece bir script’te birleştirilmesiyle elde edilebilir. Site hızını ve yükleme süresini geliştirmek için kullanılan diğer başarılı taktik de içerik düzenlemeye yarayan farklı birkaç DNS ayarlamaktır; web sayfa taleplerindeki her bir ek hostname ile birlikte, yükleme verimliliği daha fazla paralel indirmelerle artar. Çoğu zaman, hem SEO hem web tasarım yapan bir şirket bulmak sizin için en iyi yoldur. Site yükleme süresini etkileyen birçok değişken vardır, site içeriklerinizin zarar görmemesi için bu hataları düzeltme tutumunuz çok önemlidir. Site hızınızı nasıl arttıracağınızı öğrenmek için ücretsiz danışmanlık almak istiyorsanız bizimle iletişime geçip konuyla ilgili profesyonel danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

ben bir çalışma yapmadım site hızın 100üstünden 76 gayet hızlı. Sitenizde gereksiz şeyler kullanmaktan kaçının. Her bir resim, flash, video sayfanızın geç yüklenmesinde önemli etkenler diye düşünüyorum.

baristr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tavsiye için tşk ancak mail atmama rağmen cevap alamadım alsam da sayfalarında telefonu olmayanlara bence güvenilmez
"Uygun bir biçimde çözecek biri çıkarsa yine forumdan çıkar" diye bekliyorum

Grafi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sitenizin PageSpeed değerini yükseltebilirim.

Kurtuluş ARASAN

0 534 558 2 907

.contact; grafii @ hotmail.com.tr

seslishe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Asp altyapınız varsa js ve css lere gzip sıkıştırması uygulayın. Ayrıca kodlu çekişlen adresleri manuel olrak elle girin bu şekilde biraz daha arttırabilirsiniz. Ayrıca resim boyutları büyüksede etken oluyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5