İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Script lisanslama _????

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kubilay arkadaşım Asp bölümünde açmış olduğun başlığın altında lisanslamaya da uygun bir yapı (örnek) yazmıştım.
http://forum.iyinet.com/asp-net/43781-scriptin-calinmasini-engelleme-2.html
Ama burda şu tür sıkıntılar oluşur Asp host veren firmalar dışardan bir Dll kurulumuna imkan tanımayabilirler.
kendine ait bir encode - decote tool yazarsan bir tür güvenlik önlemi alabilirsin.
çeşitli şeyler denenebilir Fakat Asp ile yazılmış kodlamalarda bu güne kadar henüz (gerçek anlamda) başarılı olabilen bir encode işlemine rastlamadım rastladıklarımın çoğu decode edilebiliyordu.
bizde buna dayanarak dll yazıp fonksionları onun içine gömüp sitemizden bir yerden kod sorgulaması yapıyoruz ve ok ise çalışmasına izin veriyoruz.
ne kadar güvenilir? tartışmaya açık bir konudur.
Asm kodu bilen birileri "nop nop" yaparak geçebilirlermi ? oda soru işareti
bilgilerim bu kadar umarım azcıkta olsa kafanda birşeyler oluşturabilir.

ikinci olarak script'in lisanslanması firma kimligi altında (türkiye için) kodların noter taraflı olayı ile başlıyor. ama yine bildigim kadarı ile 7 fark gözetilerek (köklü degişklikler) script'i eline geçiren kişiye yada senin lisansın harici kullanan kişilere dava açma hakkına sahipsin.
yani kişi senin kodlarını kullanıyor ve 7 köklü degişiklik yapmışsa ve ürünün marka tescili sende degilse işte o zaman devletin bu konulardaki cehaleti dolayısı ile alan kullanıyor.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgiler için teşekürler bende de butür bir merak vardı.E ben alanın peşine düşmekte endişe yaşamıyorum.Korkum kendi programımı sattığım insanlara bu program benim adıma lisanslıdır işte lisansı .Diyemediğimde bir sorun çıkarmı idi.Sanırım lisans evvela benim hakkımı korumak için.E ben biraz esnek olabilirm çalsınlar .Yeterki sattıklarımdan ötürü bir sorunla karşılaşmayayım.
Doğru anlamışım inş. ?
saygılar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi