İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Script Lisanslama Yapılabilirmi ? Yani sadece istediğim sitede çalışsın

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi script yazıyorumda sadece belirlediğim domainler altında çalışmasını istiyorum nasıl yapabilirim başka domaine atılınca bana mail atarak uyaracak

D

dejafu

Misafir
kendi yapacagın algoritma ilede şifreleyebilirsin. php den fazla anlamıyosa çözemez.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
maniax' Alıntı:
Bi script yazıyorumda sadece belirlediğim domainler altında çalışmasını istiyorum nasıl yapabilirim başka domaine atılınca bana mail atarak uyaracak

Baria'nin dedigi gibi kodu encode etmek zorundasin. Kod acik olursa hangi algoritma ile sifrelersen sifrele, kirilmasi cok kolay, bir degisken atamasi ile islem halledilir.
Kod gorunmedikten sonra, hangi domain altinda calisacagina basit bir lisans dosyasi ile karar verebilirsin.
Ticari bir uygulamada boyle bir calisma yaptim, lisans dosyasi bir takim degiskenlerden olusuyor, tarih, domain yada mac adres...
Ancak istemis oldugun email atma olayi kanunlara aykiri, musteriden habersiz musterinin sisteminde calisan bir bilgiyi kendine gonderemezsin.
Ancak musteri senin sitendeki bir kontrol linkini cagirabilir ve bu sekilde lisans kontrolu yapabilirsin. Ben bu sekilde php nin kendisini yeni versiyonlar icin update etmesini de saglamistim. Bu opsiyonu yine musteriye sunmak zorundasin, secenek vermez isen yine yasadisi olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi