İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Script satışlarında tereddütlerim var

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Merhaba arkadaşlar;

Aşağıda sizlere karşı tamamen dürüst bir şekilde davranıcam.

Kendi çapımda hazırladığım veya hazırlamaya devam ettiğim bazı scriptlerim. Bunları satıp satmamak konusunda açıkçası tereddütlerim var.

Bu zamana kadar kendimi hiç bir şekilde "php konusunda" profosyonel olarak görmedim veya göremedim. Tereddütlerimin asıl kaynağını da bu oluşturmaktadır.

Sonuçta ben satıcıyım kimseye zorla al demicem. Demosunu vercez kişi inceleyecek isterse alacak. Ama buna rağmen gene de alıcı kişi bana yarın "bu ne biçim bir script kardeşim" derse ne olacak. Alın size tartışma konusu. Siz kendinizi her ne kadar yukarıda ifade ettiğim gibi savunsanızda insanlar bundan dolayı size farklı bakacaklardır. Sürekli bir ön yargı içinde olacaklardır. Bunu değiştirmek de zordur.

İnsanların görüşlerine de çok önem veren bir yapıya sahip olduğum için böyle düşnüyorum. Belki bir çoğunuz bu gibi durumlarda kafanıza takmıyor olabilirsiniz ama ben bunları çok takarım.
Bu düşüncemden vaz geçip bu konuda girişken mi olmalıyım ?
Ne diyorsunuz siz bu işe ?

Birde şöyle bir durum var. Sonuçta harcanan bir emek var. ancak bir de emek hırsızları var. yani w a r e z durumları. Bunu önlemek için ne yapmalıyım. Şimdi şifreleyin diceğinizi tahmin ediyorum da öyle olduğu zaman da alıcı açısından olumsuz olmuyor mu ? Şifreleme işleminden pek anlamıyorumda.
Bu konudaki stratejileriniz ne oluyor ?

Yoksa "madem böyle düşünüyorsunuz bence hiç bu işe girmeyin" mi diyorsunuz ?

Bu konudaki düşüncelerinizi veya tecrübelerinizi, olumlu veya olumsuz bir şekilde paylaşırsanız memnun olurum...

Hepinize ayrı ayrı teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim...

VİP bölümüne açmamdaki amacım abuk sabuk tartışmaların olmaması ve sadece tecrübeli arkadaşlardan fikir almak isteğimdir.. Herhalde bu yasak değil...

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
şifreleme konusunda bilgi sahibi değilim.

Eğer kodlarınızın güvenilirliğinden şüpheniz varsa ya da alacak olan kişinin böyle düşüneceğinizi düşünüyorsanız fiyatı makul tutarak , satış sayfasında belirterek ya da güvendiğiniz ve kodlama konusunda iyi olduğunu düşündüğünüz bir arkadaşınıza göz attırabilirsiniz..

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Senin scriptini alan biri bir zaman sonra ortaya çıkıp olumsuz konuşuyorsa aklı başına olan biri bunlara inanmaz zaten. Adama sormazlarmı alırken aklın nerdeydi diye ? Bu teketim ürünü ya da eletronik işye değil ki bozulsun arıza yapsın. Demo sayfan var, giriyor test ediyor makulse alıyor bu kadar basit.
Ama satış olayı bana ço mantıklı gelmiyor. Bir kaç ay evvel bende düşündüm 2 scriptimi satmayı ama mantıksız geldi. 100ytl ye satmak için 100 kişiyle uğraşmak msn de bıcır bıcır scripti tanıtmak boşuna zaman kaybı.
Tabi yaptığın ya da yapacağın scriptlerlede ilgil bu. Gidip herhangi bir scripti güzelce editleyip satmak var sıfırdan oluşturup satmak var...
Bilmiyorum aslında bu konuda benimde keskin karalarım yok ama sattıktan sonra kimse seni ilgilendirmez, tek bildiğim bu ;)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
naaapmışım ben yaa :D
pardon beyler yanlışlık oldu hem iş hem sohbet böyle oluyo demek :p

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Benim stratejim: satmıyorum kendim site kurup hit yapıp siteyi satıyorum sonra scripti makinemden siliyorum yeni projelere yelken açıyorum :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Benim stratejim: satmıyorum kendim site kurup hit yapıp siteyi satıyorum sonra scripti makinemden siliyorum yeni projelere yelken açıyorum :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

O zaman selimin yaptığı uygalama daha mantıklı. Bir scripti 3-5 kişiye 500 ytl aldık diyelim. Bir de uğraşması var tabi.

Siteyi yapıp bir seferde 500 ytl ye satmak daha rahat o zaman. Tabi bunun içinde belli bir süre geçirilmesi gerekiyor.

Yorumlarınızı bekliyorum çünkü burada paylaştıklarınıza göre bende bu açıdan kendime bir yol çizicem...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
mantıklı olan bu aslında...satsan nolur kaçpara kazanacaksın ki ;)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
scriptleri siz bana verin ben satiyim arkadaşlar.. hem üretici olucaksınız hemde malınızı satmaktan çekiniceksiniz olurmu öyle şey.. sattıgınız ürünün arkasında değilmisiniz siz zaten?

site zaten demoda kurulu olucak özellikler yazıyor olucak..

bu özelliklerle site satıcaksınız kim ne dicek? biri bişiy dese nolucak?

olurda belirtilen özellikte bir yanlışlık çıkarsa zaten düzeltirsiniz..

hala yok satmam ben diyeniniz varsa verin scripti ben satiyim.. tek tek ilgilenicem.... ücret bile almam.. siz üretin yeter...

edit : ücret almam ancak demoyu kurarısınız özellikleri internetle yeni tanışmış birinin bile anlayabileceği kadar açık bir şekilde txt dosya şeklinde verirsiniz.. satışı yaparım (aslında % de alsammı :p ) arkadaşlar yapmayın etmeyin.. üretin siz bu ülkenin buna ihtiyacı var büyük yabancı sitelerde internethaber.com un ingilizce dil dosyası için yalvaran insanlar var...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5