SDN Forum'daki Kontra Moderatörlere İthaf Olunur!

erkolay

0
İyinet Üyesi
Katılım
3 Kasım 2012
Mesajlar
781
Reaction score
1
Konum
İzmir
SDN Forumda Başta Seyhoo ve edox olmak üzere moderatörler görevini kötüye kullanıyorSayın SDN yönetimi ve tüm forum ahalisine;

2-3 gündür Genel Seçimler 2015 bölümünde, siyasi partilerin propaganda ve seçimlerle ilgili diğer konularda @edox ve @Seyhoo mahlaslı moderatörler uygunsuz davranışlarda bulunup, üyeleri de bu davranışlarına teşvik etmektedir.

Elbette her insanın kendine göre bir fikri ve ideolojisi; kendini yakın bulduğu veya üyesi olduğu bir siyasi örgüt de olabilir ve o örgütün propagandasını da diğer örgütlere eleştri de, kendi örgütünün savunmasını da yapabilir. Ancak hiç bir üyenin burada tüm forum ahalisini aldatmaya, yalan söylemeye, ırkçılık ve ayrımcılık yapıp bunları kin, nefret kusarak yapma lüksleri yoktur. Üyelerin bu tür davranışlarına belki adil, belki de kimilierinin itiraz edebileceği şekilde uyarılarda veya yaptırımda bulunuluyor olabilir. Ancak, forumda yönetim kadrosunda bulunan görevliler bu türden hata yapma lüksüne hiç mi hiç sahip değildir. Çünkü doğrusu ile yanlışı ile yöneticiler forumun temsilcileridir ve hataları forum yönetiminin tümüne mal edilir.

Haksızlık yapmak, buna ortak olmak şeytanlıktır, ki bu tür haksızlıklara sessiz kalmak bile şeytanlıktır diye kabul edilir kültürümüzde.
[MENTION=41065]edo[/MENTION]x mahlaslı moderatörün kasıtlı ve ısrarlı kusurlarından bir kaç örnek sunayım.

@borcvrmeyencorc mahlaslı üyenin bir kaç saçma mesajı:

1- HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!
Sana sadece Get Out ! diyorum ;)Hiç bir moderatör bu mesaja herhangi bir işlem yapmamış.

2- HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

HDP kürtlerin partisi değildir tamamı ermeniden olusan , asala örgütünün devamıdr gercek musluman kürtlerden tek oy alamaz ;) bugune kadar demirtası ve dierlerini bir tane din adamıyla gören varmı? hyr ama papazla cok bir araya geldiğine sahitiz. herneyse cok bile yazdım kısacası kaile alınacak bir konuda degil partide selametle..
Kendisine müdahale edilmeyen bu aymaz kişi, bakın işi nereye vardırmış. Bir önceki mesajı sadece saçmaydı, şahsımı ilgilendirirdi, basit bir cevapla yetindim ve üzerinde durmadım. Ama yönetimin müdahale etmemesi sonucu, karşımıza bu kez böyle yalan, sahtekar, ahlaksız, şeytanca ve açıkça ırkçı, ayrımcılığın en şiddetli halinin ortaya çıkmasına sebep olunmuş. Ama olay sadece bu da değil, özellikle mesajın linkini de verdim ki, lütfen tüm üyeler ve yönetim bir baksın: [MENTION=41065]edo[/MENTION]x mahlaslı üyenin teşekkürünü görsün bu şahane mesaja.

3- HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Dağda 3-5 domuz sürüsü
Tutturmuş bir kürdistan türküsü
Eline almış bayrak diye bir masa örtüsü
Satsan beş para etmez ne dirisi ne ölüsü
Sen soyu soysuz toprak senin neyine...??
ite itlik yapıp kafa tutma beyine!
Duy ulan şero
NE MUTLU TÜRKÜM DiYENE!
E, şahıs baktı ki dokunan mokunan hak getire, üstelik moderatörden de teşekkürü almış. Son gaz ırkçılığa, ayrımcılığa devam ediyor. Ne yapsın garibim, kendisine paye verilmiş, göya itibar bulmuş, durur mu daha?...

edox mahlaslı üyeyi bir kaç kez bu hatalar konusunda uyardım. Adminleri de konuya davet ettim: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Sayın SDN yönetimine burada her partiye eşit koşullarda propaganda imkanı sunduğu için teşekkür ederiz.

Ancak @edox mahlaslı moderatörün açıkça haksızlıklar yaptığını görüyoruz. Kendisinin uyarılmasını öneriyorum. Bir forumda sorumluluk sahibi moderatörler, tartışmalarda elbette kişisel görüşlerini de belirtebilirler ve bu başlıkta HDP'yi ve başka başlıkta herhangi bir partiyi veya hareketi de eleştirebilirler. Ancak bunları yaparken çarpıtmalara, ayrımcılığa, haksızlığa ne kendisi başvurabilir ne de üyeleri ve takip eden okuyucuları teşvik edebilir.

Lütfen bu moderatörü uyarınız. Rica ediyorum sayın @Troy @pesimist adminler...

Pek ilgilenen olmadı önce, belki müsait değillerdi adminler. Ama bakın @edox mahlaslı moderatör ne yazmış: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

@WmLord

Moderatörüm diye yaptigin her pislige göz yumacagimi saniyorsan yaniliyorsun. Moderatörlügü birakirim yine size meydani bos birakmam. Acikca söylüyorum bunu.

Sana fazlasiyla tolerans tanidigimizi düsünüyorum.

Gördüğünüz gibi yalana ortak olmakla kalmıyor, kendisi de yalan söylüyor ve kendisine teşekkür eden üyeleri de konuda bir çok üyenin kusurlu mesaj yazmasını körüklüyor, bu ırkçı ve ayrımcılığı her türlü yalan ve sahtekarlıkla birlikte katmerleyerek besliyor.

Tabi ben de kendisinden nasıl bir pislik yaptığımı göstermesini, yani ispatlamasını istedim: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Nasıl bir pislik yapmışım edox hazretleri? Bir tane örnek göster, forumu terkedeyim.

Sen sözünün eri isen, söylediğini yapar mısın?

Amacım seni görevinden etmek değil, haksız davranmanı önlemek sadece. Burada haksızlık yapmayacağına ikna et bizi ve forum yönetimini, kimse de uğraşmaz seninle.

Bu üyenin terbiyesizliği yetmezmiş gibi araya bir de @Seyhoo mahlaslı moderatör girdi. @erenberk mahlaslı yöneticinin sildiği Seyhoo mahlaslı moderatörün mesajı, benim mesajımın hemen altındaydı ve bu mesajım alıntı yapılarak, şahsıma pislik vs. edox'tan aşağı kalmayan hakaretlerde bulundu. Sanırım nasıl olsa diğer moderatör aynı şekilde haraket ediyor, diğer yöneticiler de ses çıkarmayarak gelişmelere onay veriyor, o halde ben de aşağı kalır mıyım diye daha gazlı bir şekilde kin ve nefretini kustu. Keşke @erenberk mahlaslı yönetici bu mesajın neden silindiğini yazsaydı oraya.

Sonra ilgili mesajdan rahatsız olduğumu belirten bir cevap yazdım: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Telefondayım, su borcvrmeyencorc muydu neydi, onun saçma sapan, yalan ve sahtekar mesajını sileceğine veya üyeyi uyaracağına bir de teşekkür ediyorsun. 15-20 arasındaki bir numaradaydı ilgili mesaj. Başka sana ait mesajları da bir incele istersen iki gündür. PC başına geçince hepsini getiririm istersen.
@Seyhoo seni de yönetimin takdirine havale ediyorum. Takip edin lütfen sayın @Troy ve @pesimist adminler.

Sonra @Bepob mahlaslı üyenin AKP hakkında, insanlık suçlarının ispatı ile ilgili bir mesajına binaen, Gezi Süreci ve ölen gençlerin haberini paylaştım: http://forum.shiftdelete.net/2015-ge...ml#post3650792

Haber oldukça uzun, linkten bakabilirsiniz.

Ama bakın @Bepob öyle kontra bir mesaj yazdı ki, sanırım dikaktimizden kaçacağını ve istediği gibi yalan söyleyeceğini sandı: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Evet biz bilmiyoruzya halkçı bağımsız gazetelerin bu güne kadar ne yaptığını gerçi sen daha iyi biliyorsunda işine gelmiyor örnek veriyorsun o bile direk kendini konu içinde cevaplıyor .

Berkin Elvan: Polisin Gezi Parkı'na müdahale ederek parktaki eylemi sonlandırması üzerine 16 Haziran günü Okmeydanı'nda düzenlenen eylem sırasında 15 yaşındaki Berkin Elvan gaz kapsülüyle başından vuruldu. Berkin, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 269 gün süren yaşam mücadelesi sonucunda 12 Mart günü hayatını kaybetti.

Evet bu arkadaş annesi tarafından bakkala gitmesini istemesiyle ve mahallesinde ekmek olmadığından taksime gitmesi ve elinde sapanla polisten ekmek istemesi ve polisin ona gerekeni vermesi bence HAKTIR VE BUNU ANLAMAYAN HAKSIZDIR HAK YOLUNDA OLMAYAN HAKDAN AYRILMIŞ ÜCUBEDİR.

Okmeydanı'nda vurulan Berkin ELVAN'ı Taksim'e gönderiverdi.

Ben bu üyeye yalanını itiraf ettirmek için tuzaklı bir soru yönelttim: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Okmaydanı ile Taksim arasındaki mesafe ne kadar @Bepob ?

İsyan sadece Taksim'de mi oldu sanıyorsun sen? Tüm Türkiye'de isyan vardı yahu! Sen Türkiye'de değil miydin o zaman?

Ama bakın bu tuzağa hangi aymaz düştü: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

6 kilometre. Hangi cocuk ekmek almak icin 6km yol teper? Kimi kandirdiginizi zannediyorsunuz bilmiyorum ki.

Yani @edox yine yalana ortak olarak, kontra moderatör olduğunu defalarca ispatladı.

Buna rağmen sadece uyarı amaçlı mesajımı yazdım: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Değil mi, Berkin ELVAN'ın Taksim'de vurulduğunu yumurtlayan kim bak bakalım.

Okmeydanı'nda vurulan çocuğu, Taksim'e gönderdi @Bepob

Ağlanacak haline gülemiyorum da, rezalete dikkat çekelim bari.
hammer.gif

Bu mesajı, @edox 'un mesajını alıntılayarak ve ona hitaben yazdım. Ama akbinde @Bepob ne yazmış bir bakın: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Wmlord senle tartışmaya değmez çünkü tartışma edepli insanlar arasında olur yalanla dolanla işimiz olmaz bizim Allah sana akıl fikir versin sen bu parti olayını bile aşmışsın karakterinden kaybediyorsun.

E, haklı adam, rezil olup da işin sorumluğu @edox mahlaslı aymaz moderatöre kalmışken hemen sıvışmak lazımdı oradan değil mi?
laughing.gif
Bak nasıl da sattı seni @edox

Ben bu mesajdan sonra hem Bepob'a hem de edox'a hitaben bir mesaj yazdım: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Arkadaşım, bu başlıkta normalde AKP eleştirisinin yeri yok. Ama kendiniz kaşınıyorsunuz. Şimdi şu Berkin ELVAN hakkında yumurtladığın yalan için bir özür dilemelisin. Edep bunu emreder sana. Hak, bunu emreder. Korkma, ölmezsin. Eğer bu halin için biri senle dalga geçerse en başta ben karşısında olacağım bak. Mesela @edox iki gündür kaç kere çuvalladı. Acıyorum vallahi haline arkadaşın. İsterim ki güzel güzel moderatörlüğünü yapsın. Bu hataları yüzünden bırakmak zorunda kalacak görevini.

Bir kez daha yalana ortak olan @edox mahlaslı moderatörün görevinin gözden geçirilmesini rica ediyorum yönetimden. @Troy @pesimist @erenberk yöneticileri konuya davet ediyorum.
Bepob'dan sadece, Berkin ELVAN'a ve ailesine, anısına yaptığı terbiyesizlik için özür dilemesini istedim. Ve artık kusurlu davramaktan vazgeçmeyen, bunu kasıtlı olarak devam ettirdiğini sakınmayan @edox'a bir dur deme vaktinin geldiğini yönetici arkadaşlara, onları da konuya davet ederek bildirdim.

Ondan sonra bir kaç içi boş mesajlaşma daha oldu ve @erenberk tarafından konu kilitlendi.

Konu içinde şöyle sıradan bir an olmuştu:

edo'un şu mesajı: http://f.orum.shiftdelete.net/2015-g...ml#post3650757
ve Seyhoo'nun şu mesajı: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Bu iki mesaja, küçük bir espri ile cevap verdim:
quote_icon.png
edox Nickli Üyeden Alıntı
Dert etme dostum, sadece akisina birak. Özellikle "sizler" 7 haziranda kimin mosmor oldugunu görecek ve tadacaksiniz.

Takke düsecek ve kel görünecek.
quote_icon.png
Seyhoo Nickli Üyeden Alıntı

Ahahaha son cümle süperdi
laughing.gif
Yandım aney, ben ne ederim şimdi!
helpsmilie.gif


Öyle zor bir eleştirileriniz olmuş ki... Acaba kaç yıl hangi külliyatı okuyarak cevaplama olgunluğuna ve birikimine erişebilirim bu yüksek eleştirilerinizi moderatör hazretleri.
blushing.gif
cursing.gif
scared.gif
crying.gif

Bu basit mesaja, konu, @erenberk tarafından kilitlendikten sonra, yani bizim bir cevap hakkımız olmadıktan sonra yine haksızca bir cevap yazmaya tenezzül etmiş: HDP, Büyük İnsanlık Çağrısı!

Zaten kimin nereye oy atacağı belli. Sen istersen önümde 40 takla at aylarca dil dök ne söylersen söyle benim nereye oy atacağım bellidir. Adam utanmadan HDP'ye oy istiyor.

Bir kere bir konuyu kilitleyen, gerekli mesajı yazmış ve herkesin bu konu hakkında mesaj yazmasını engelleyip, mesajların inceleneceğini belirtmiş. İşte o andan itibaren, üyeler zaten yazamaz da, modlar, süper modlar ve hatta adminler bile konu açılana kadar mesaj yazamaz. En temel ahlak bilgisi bunu gerektirir.

Hem bu yüzsüzlüğü ortaya sereyim, hem de kısaca cevap vereyim: Yahu, bizim kime takla atmaya ihtiyacımız var? Olsa bile kim bizden takla ister Allah aşkına! Hani ben espri yaptım ama, sizleri daha güzel eleştiriye davet ettim. Yani sığ sözlerinizle zaten komik duruma düşüyorsunuz. Ama bu saçma mesajları gören üyeler, yazan yönetici diye, bunları geçer akçe sanıyor ve aynı tarzla konunun gelimesine engel oluyor. Ortaya hep sığ ve sakıncalı yaklaşımlar koyuyorsunuz. Utanın be, konuda bir kaç doğru düzgün soru soran oldu. Arkadaşların sorularına elimizden geldiğince yapıcı ve gayet makul bir dille ve Türkçe'yi de hatasız kullanarak cevaplar verdik. Hangi mesajımdan, kim nasıl tahrik olmuş ki, siz böyle saçmalamalara kaptırıyorsunuz kendinizi?

İşte SDN ahalisi, hüküm senindir gayrı. @Seyhoo ve @[URL="http://forum.shiftdelete.net/uyeler/312196-edox.html]edox[/url] mahlaslı üyelerin görevlerinin gözden geçirilmesini ve kendi fikrimce görevlerinden azlini talep ediyorum. Ve tüm forumdan özür dilemelidir bu şahıslar. Bu kadar takipçisi ve üyesi olan, Türkiye'nin en büyük sitelerinden birinde ve belki en geniş çaplı forumunda böyle çapsızlıklara imza atmışlardır. Bu yaptıkları yanlarına kar kalmamalı. En azından bir özür dilemelidir SDN ahalisini enayi yerine koyduğu için, forumun seviyesini yere serdikleri için.

Zaten çıkış butonuna bir daha girmemek üzere basıp terkettiğim, bir balon olan SDN Forum, bu ayıbını temizlemediği sürece, bu tür sahtekarlıklara seyirci kaldığı sürece, eleştirilerim devam edecektir.

http://webmaster.bbs.tr/showthread.php?p=11476
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
pubg mobile uc
Üst