İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sebeplerin Yok Edildiği Bu Süreçte Hakk'a İtimat - Ahmet Alp HAN

ahze21

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sebeplerin Yok Edildiği Bu Süreçte Hakk'a İtimat

Tuhaf bir süreç yaşanıyor. Ülkemizin içine girdiği bu durum yılların hakperest bilinen duayenlerini bile yıkıp geçiyor. Dershaneleri, okulları ve yardım kuruluşlarıyla birlikte, bugüne kadar sadece “EMİN” diye bildiğimiz ve elinden ve dilinden bir zarar görmediğimiz bir camia bitirilmeye çalışılırken toplum kutuplaşmanın en keskin halini tecrübe etmekte.

Bu süreçte belki “Hakperestlerin” en çok tecrübe ettiği hal (şu günlerde yaşadığımız gibi), esbaba gönüller bağlanmasın ve perde arkasındaki Dest-i Kudret hatırlansın diye, sebepler planında “zafer” ve “galibiyet”in direk olarak verilmemesi.

Bu mevzuda Bediüzzaman, “Mesnevi-i Nuriye” adlı şaheserinde şöyle uyarıda bulunur: “Evet, izzet ve azamet ister ki, esbab perdedar-ı dest-i kudret ola aklın nazarında. Tevhid ve celâl ister ki, esbab ellerini çeksinler tesir-i hakikîden.”

Bu kalın harflerle yazılacak hususta, İslam alimlerinin de ciddi uyarılarına rağmen dikkat edilirse her sebebe bel bağlanıyor ve alenen Cebr-i Kader tarafından ümitlerimiz param parça ediliyor. Zira hali hazırdaki süreç ve aktörleri hakkındaki hükmü verecek olan “hakiki fail” olmayan, “adi sebepler” değildir.

Ayrıca, nasıl ki Ashab-ı Kehf zikredildiğinde akla gelen 7 genç ve Kıtmir’den başkası değilse istikbalde bugünler hatırlandığında da “zulme”, “zalime” direnme noktasında, zihinlerde sadece ve sadece şu delicesine doğruluk için koşuşturan “HAKPERESTLER” kalması niyetiyle Allah (cc) bütün esbabı ve ümitleri yok etmektedir.

Siyer uzmanları derler ki; Asr-ı Saadette, sonradan yaşanacak problemler mikro planda yaşanmıştır. İşte o mübarek günlerden bu günümüze bakan bir misal:

“Efendimiz’in (sas) Mekke’nin eşrafına tebliğde bulunup “Bana arka çıkmayacak mısınız?” dediğinde Mekke’nin ileri gelenleri yüzlerini ekşitip homurdanmaya başladıklarında içeri Hz. Ali (ra), ki o vakitler çocuktur, girer ve Efendimiz’in (sav) o mahzun haline şahit olur. Elindeki su testisini yere bırakır ve herkesin Efendimiz’e (sav) yüzünü ekşittiği anda şöyle der: “Ben varım ya Rasulallah (sav)! Onlar olmasa da ben hep senin yanındayım!...”

Hakkı tutup kaldırmada yalnız kalalım ki Hakk (cc) bizi ilklerin arkasına yerleştirsin.

Bırakalım ülkenin eşrafı Hakkı tutup kaldırmada yanımızda olmasın.

Ümitsizliğe kapılmayalım!

Ye's öyle bataktır ki; düşersen boğulursun.
Ümîde sarıl sımsıkı, seyret ne olursun!
Azmiyle, ümidiyle yaşar hep yaşayanlar;
Me'yûs olanın rûhunu, vicdânını bağlar

Mehmet Akif Ersoy

Şundan da emin olalım ki “Şu istikbal-i inkılabat içinde en gür sâdâ İslam'ın sâdâsı olacaktır.”

Ahmet Alp HAN
Twitter: @ahze22

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5