İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sebepsiz bi ban...

R

Reignman

Misafir
google o kadar acemice iş yapar mı sence :?

Evet yapıyor. Benim başvurumu aynı isimli bir kişi daha var diye reddetmişlerdi ve söz konusu kişinin e-mailini verip, eğer şifrenizi kaybettiyseniz buraya tekrar isteyebilirsiniz şeklinde bir mail yollamışlardı.

Ben de o zaman anladım ki, isim benzerliklerinde otomatikman reddeden bir mekanizma tarzı bir şey var olabilir, ve cevap yazdım, söz konusu şahışla alakam olmadığını, ismimin yaygın bir isim olduğundan karışıklık yapılmış olabileceğini anlattım ve 1 hafta sonra Adsense'e hoşgeldiniz maili geldi.

Arkadaşta da benzer bir sorun olabilir, sonuna kadar araştırmasında fayda var.

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla arkadaşlar inanın en ufak bir illegal durum ya da hile söz konusu değil.. en çokta bu canımı sıkıyor zaten... @Reignman in de dediği gibi sonuna kadar gitcem ama, maillerime de cevap yazmazlarsa açıkçası fazla da yapacak bişeyim yok sanırım..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Evet yapıyor. Benim başvurumu aynı isimli bir kişi daha var diye reddetmişlerdi ve söz konusu kişinin e-mailini verip, eğer şifrenizi kaybettiyseniz buraya tekrar isteyebilirsiniz şeklinde bir mail yollamışlardı.

Ben de o zaman anladım ki, isim benzerliklerinde otomatikman reddeden bir mekanizma tarzı bir şey var olabilir, ve cevap yazdım, söz konusu şahışla alakam olmadığını, ismimin yaygın bir isim olduğundan karışıklık yapılmış olabileceğini anlattım ve 1 hafta sonra Adsense'e hoşgeldiniz maili geldi.

Arkadaşta da benzer bir sorun olabilir, sonuna kadar araştırmasında fayda var.

Bu acemiliğin değil, profesyonelliğin bir göstergesidir.Her başvuru database ile karşılaştırılıyor demektir.Sonradan mağdur olmamız için yapılan takdiri hak eden bir uygulamadır.

R

Reignman

Misafir
Olur mu canım? Sadece isim benzerliği ile reddedilir mi bir başvuru? En azından isim benzerliği durumlarında, bunu çalışanlara rapor eden bir mekanizma yapabilirler, onlar da adresi filan kontrol edip gerekli işlemi yaparlar. Otomatik mekanizmadan daha güvenilir olur.

@NaCReS, kolay gelsin, inşallah hakkını alırsın.

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence yarı profosyonellik olabilir bu ne yani bu isim var diye geri cevrilir mi insan
senin dediğin karşılaştırma esasları geniş tutulursa olur bence domain+ad+soyad+mail+ vs vs gibi bakılıyorda geri çevriliyorsa dogrudur ama arkadaş sadece isim yazmışkı bu prof değildir bence

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence yarı profosyonellik olabilir bu ne yani bu isim var diye geri cevrilir mi insan
senin dediğin karşılaştırma esasları geniş tutulursa olur bence domain+ad+soyad+mail+ vs vs gibi bakılıyorda geri çevriliyorsa dogrudur ama arkadaş sadece isim yazmışkı bu prof değildir bence

geri çevrilme var burada reddedilme yokki.Sadece isimde bu olmaz zaten.Adreside aynı yazmıştır arkadaşımız büyük olasılıkla.Aynı isimle 5 farklı hesabım var hiç bir sorun yaşamadım.Paramıda alıyorum.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
burada son duyduğum iki ban haberinde de aynı şey var, günde 1 usd yi bulmayan kazanç, acaba durum bu olabilir mi? binlerce kişi ile ilgilenmektense, para kazandırmayan hesapları kapatıp iş gücünden kazanç sağlama veya var olan iş gücünden daha fazla verim alma gibi bir karar almış olabilirler mi?!?!?

R

Reignman

Misafir
Anlatamadım herhalde :)

İsim aynı, ama adresin aynı olması diye bir şey yok. Zaten önceden hesabım yoktu, ilk kez aldım. Bir karışıklık olmuş işte ;)
geri çevrilme var burada reddedilme yokki.Sadece isimde bu olmaz zaten.Adreside aynı yazmıştır arkadaşımız büyük olasılıkla.Aynı isimle 5 farklı hesabım var hiç bir sorun yaşamadım.Paramıda alıyorum.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
zıpkın dediğin imkansız bence :) google bir ticaret yapıyor ve ticarette ufak büyük farketmez onlar için.aksine yahoo ve msnde geliyor diye hiç kaçırmak istemez elinden..

Reignman başına gelen şey çok ilginç.. Bendeki hesaplar kendi adıma hepsi aynı isim ve hiç sorun yaşamadım :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
zıpkın dediğin imkansız bence :) google bir ticaret yapıyor ve ticarette ufak büyük farketmez onlar için.aksine yahoo ve msnde geliyor diye hiç kaçırmak istemez elinden..

Reignman başına gelen şey çok ilginç.. Bendeki hesaplar kendi adıma hepsi aynı isim ve hiç sorun yaşamadım :)

bu aralar paranoyak takılıyorum :D

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Dikkatimi çeken bir konu var google banlamalarında genellikle 17 - 25 gün araligini seciyor yani ödemeye yakın zamanlar. bir çok arkadaşım da bu aralıkta banlandı. Google bazı sitelerde insifiyatini kullaniyor şöyle ifade edeyim egerki site gerçekden hit aliyor ve gerçek iceriklere sahipse herhangi bir illegalite yoksa gecersiz tiklama gibi durumlarda bile güvenilirginden müdahale etmiyor. ancak tamamen para Kazanmak üzerine ve amatörce kurulmuş sitelerin gözünün yaşına bakmiyorlar ben daha cok az gördüm şirket adina cek gelen yada eft gelen sitelerin banlandigini. google ciddiyete göre ciddiyetsizlik veya ciddiyet uyguluyor benim tahminim budur.

shopyland

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel tespit

Merhaba,
Google bazı sitelerde insifiyatini kullaniyor şöyle ifade edeyim egerki site gerçekden hit aliyor ve gerçek iceriklere sahipse herhangi bir illegalite yoksa gecersiz tiklama gibi durumlarda bile güvenilirginden müdahale etmiyor. ancak tamamen para Kazanmak üzerine ve amatörce kurulmuş sitelerin gözünün yaşına bakmiyorlar .

Buraya katılıyorum

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Merhaba,
Dikkatimi çeken bir konu var google banlamalarında genellikle 17 - 25 gün araligini seciyor yani ödemeye yakın zamanlar. bir çok arkadaşım da bu aralıkta banlandı. Google bazı sitelerde insifiyatini kullaniyor şöyle ifade edeyim egerki site gerçekden hit aliyor ve gerçek iceriklere sahipse herhangi bir illegalite yoksa gecersiz tiklama gibi durumlarda bile güvenilirginden müdahale etmiyor. ancak tamamen para Kazanmak üzerine ve amatörce kurulmuş sitelerin gözünün yaşına bakmiyorlar ben daha cok az gördüm şirket adina cek gelen yada eft gelen sitelerin banlandigini. google ciddiyete göre ciddiyetsizlik veya ciddiyet uyguluyor benim tahminim budur.
Bu tarz siteler zaten genelde hile yapmıyorlar.Geçersiz tıklamalar o siteleri çekemeyen kişiler tarafından gerçekleşiyor.Google de bunu ayırt edebilecek düzeyde.Bir yandanda dediğin gibi insiyatif kullanıyor.Düşünüyor.. 100 hit alan sitede 50 tıklama var.Aynı ipide olunca hiledir diyor.Ama hit binler olunca, belkide birisi bunu banlatmak istiyor diyor ve o geçersiz tıklamaları saymıyor bence..

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neyse olan oldu bi kere, ölenle ölünmüo.. şimdi önümüze bakmak lazım.. yakın çevremden bi başkasının adı ve adresiyle yeniden başvurcam... acaba aynı bilgisayarı kullanmam sorun yaratır mı? yoksa bilgisayara format fln mı atmam lazım :D

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
damak.net var bizim bayan bi arkadaş bügün onuda banlamışlar hile yapmayı bilmek bir tarafa biz yapmiştik sitesini bedelli olarak..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5