İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo Account Closed?

GizliKral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hesabım kapatılmış sedoda sanırım neden olarak mail atmarı gerekmiyormu veya bu mail ne kadar sürede gelir?

A

Airborne

Misafir
Eger önceden uyari almissan hesabini kapatiyorlar. Yada cok hile yapmissan. Sedo bu. Cok kati kurallari var. Sedo rulez

A

Airborne

Misafir
Sedo icin hile tanimlamasi sudur.
Tamamen dogal traffic. Yani ziyaretcin ya typein olacak yada arama motorlarindan gelecek. Herhangi bir yerde sitenin linkini verdiysen ve millet onu tikladiysa bu bir hiledir. Pop Up ta sorgusuz sualsiz atar. Domain For Sale yasak. Suanda bile burada sitenin adresini yazman Sedo icin hile dir.
Umarim anlatabilmisimdir.

esq

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı olay banada oldu herhangi bir hile bile yapmadığım halde (uyarı maili bile göndermeden) hesabımı kapattılar bugün.Hesapta olan para 150 euro. 2 ay kullanıp insanları sonrada hesap kapatıyorlar, adamların reklamlarını gösteriyoruz bu da yanlarına kar kalıyor.Kimse hakkını arıyamıyor bu daha kötü bir durum...

mkiran

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hile yapılmadığı sürece kimse kimseyi atmaz ben 1,5 senedir sedoyla çalışıyorum memnunum açıkcası :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazı siteler "domain.com for sale" yazarak link veriyorlar o domaine. böylece ziyaretçi sağlıyorlar. işte bu yasak.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sağ olasın ya bende de şüphe oluyor sedonun kendisinde domain'i satılığa çıkartmak da "Domain for sale" diye nitelendiriliyor.Sorun olmasın diye öğrenmek istedim(bu güne kadar sorun çıkartmadı da).Sağ olasın..

code_Select

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Analyze the domain: xxxxx.com

You have been permanently banned from our site.

Reason: Too many fraudulent users from your region.

Benim hesabimda yaklasik 2 aydir bu uyari var fakat hesabima login olabiliyorum bunun yaninda odemeler de devam ediyo bu farkli bir durummu blgisi olan var mi?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
code_Select' Alıntı:
Analyze the domain: xxxxx.com

You have been permanently banned from our site.

Reason: Too many fraudulent users from your region.

Benim hesabimda yaklasik 2 aydir bu uyari var fakat hesabima login olabiliyorum bunun yaninda odemeler de devam ediyo bu farkli bir durummu blgisi olan var mi?
sedo, domain analizi için sanırım bir firmayla ortaklaşa çalışıyor, ve dediğin gibi bir kaç aydır bu firma, türk ip'lerinden yapılan analizlere izin vermiyor. bunun normal parking programıyla alakası yok, sadece domain analizinden mahrum bırakıyor sedo amca bizi.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
the_alorak' Alıntı:
Sağ olasın ya bende de şüphe oluyor sedonun kendisinde domain'i satılığa çıkartmak da "Domain for sale" diye nitelendiriliyor.Sorun olmasın diye öğrenmek istedim(bu güne kadar sorun çıkartmadı da).Sağ olasın..

domain forsale olayıyla 4 hanelilere çıktık bi arada bütün türkler olarak:D amcada kızdı tabi...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
firar' Alıntı:
domain forsale olayıyla 4 hanelilere çıktık bi arada bütün türkler olarak:D amcada kızdı tabi...

Sedonun kendi verdiği kod olmaz de mi?(Website satılıksa domain for sale diye bir kod ekletiyor?? )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5