İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedo banlar mı?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sedo'nun böyle haysiyetsizlikler yaptığını duydum ama bizzat yaşamadığım için dilim söylemiyor. Sonuç itibariyle, %95'inin aksine Sedo 1-lander bir parking networku, yani domaine girildiği an reklamlar çıkıyor, keywordlere basıp search edip 2. bir aşamada reklam çıkartmıyor. Bu çok önemli bir artı olmasına rağmen ben kullanmam, çünkü bir sürü banlama hikayesi var. Ayrıca attığım bir mesaja da cevap gelmedi, geç filan değil hiç gelmedi.

Hem Türk hitini neden sevmiyormuş çok ilginç, sonuç olarak altyapıları Google, Türk hit varsa Adwords'de kim Türkiye'ye reklam vermişse o çıkıyor. Yahoo, Overture filan kullanmıyorlar ki. Kısacası duyup gözlemlediğim sedoda park etmek riskli iş. Ayrıca kar paylaşım oranı da yerlerde sanki, başka networklere oranla aynı kelimeler neredeyse yarı yarıya veriyor.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Sedo'nun böyle haysiyetsizlikler yaptığını duydum ama bizzat yaşamadığım için dilim söylemiyor. Sonuç itibariyle, %95'inin aksine Sedo 1-lander bir parking networku, yani domaine girildiği an reklamlar çıkıyor, keywordlere basıp search edip 2. bir aşamada reklam çıkartmıyor. Bu çok önemli bir artı olmasına rağmen ben kullanmam, çünkü bir sürü banlama hikayesi var. Ayrıca attığım bir mesaja da cevap gelmedi, geç filan değil hiç gelmedi.

Hem Türk hitini neden sevmiyormuş çok ilginç, sonuç olarak altyapıları Google, Türk hit varsa Adwords'de kim Türkiye'ye reklam vermişse o çıkıyor. Yahoo, Overture filan kullanmıyorlar ki. Kısacası duyup gözlemlediğim sedoda park etmek riskli iş. Ayrıca kar paylaşım oranı da yerlerde sanki, başka networklere oranla aynı kelimeler neredeyse yarı yarıya veriyor.

Türk hitine ödüyor aslında.Her park sitesi gibi belli bir kotası var ve bu kotayı kar elde etmek için sürekli arttırıyor. Örnek olarak SEDO ayda 10 milyar gösterim alması için Asya dediğimiz hitede mecbur.Ama kotasını dolduruncada asya hiti kesmek için ıvır zıvır dediği hiti kesiyor, banlamalar yapıyor.. Peki haksızmı?

Örnek olarak bir forum sitesini park ediyoruz, forumun konusu normalde kadınlara yönelik.Ama park ederken arkadaşımız demiş ya, şu kelime iyi kazandırıyor, hemen o kelimeyle ilgili keywordleri yerleştirip başlıyoruz kazanmaya..Türkçe domainde, türkçe cachelerde ingilizce kelime.. Sedo uzmanıda bir kıyaslama yapıyorki, apayrı konu, apayrı kazanç. Hal böyle oluncada banlanma kaçınılmaz.Bir arkadaşım 150 hesap yönetiyordu ve banlanma olmuyordu.En büyük etkeni, site dışındaki keywordleri eklemiyorum demesiydi.Aslında banada mantıklı geliyor.Park konusunda bilgim 0 sayılır.Bu sebeple yanıltıcı bilgi vermek istemiyorum, yazdıklarımı görmemezlikten gelin lütfen.Türk hitiyle banlanmamak için ;
A- Sadece türk hitiniz varsa bence girmeyin bile..
B- Çok fazla backlink ziyaretçiniz varsa buda bir sorundur..
C- Konunuzla ilgili kelimelere yer verin, az ama garanti kazanın.

dtcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedodan banlanma riski kazancla dogru orantılı sayet diyosanki ben 100 euro altı aylık kazanc elde etcem sedoda büyük bir ihtimal güllük gülistanlık alşırsın paranı ama 60k korkunc bir hit getiriside fazla olur illakide riskte olursun bu hitle daha makbul hiti az sitelerini gonul rahatlıyla koy ben aylardır 100 euro altı 80-90 euroyu tıkır tıkır alıyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5