İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedo click?

F

F1R4T

Misafir
selam arkadaşlar bir domainimi sedoya çektim ilk ay:
6,250 354 5.66% €0.20 €71.10

böyle bir oran vardi 2.ay ise clicklerin fiyatlarının oranının €0.04 e düştüğünü farkettim vede ortalama click oranları giris oranları diğer oranlarla aynı.sizce bunun nedeni ne olabilir ?

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bunun nedeni basit sedo'nun aç gözlülüğü :)

Sedo bu kadarda alcalmadi. Click oranlarin düsüklügü hitin kalitesine bagli. Kaliteli hitler google dan gelen yabanci hitlerdir. Genellikle domains ismi ile alakali reklamlar cikarsa ve domain ismi aratilarak ziyaretci gelirse o zaman yüksek click orani verir.
Ne yazikki halen daha parking olayini kavrayamadik. Biz zannediyoruzki yap site koy parkinge. Yada hile ile vurkac. Parking asil generic domainlerin typein trafficleri icindir. Onlar en yüksek click kazanci alirlar.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
jenerikleride gördük hitleride gördük sedoyuda görüyoruz, kullanıyorum kullanıcamda ama her zaman Tr ve Tr trafiği sedonun gözünde bir hiç olacak...

buda aç gözlülüğünün bir kanıtıdır...

alçalıp alçalmamasını gereksiz yere kapattığı hesaplar ile görüyoruz, sıfır hile ile atılan bir çok arkadaşımız var, işine geldiği gibi davranan bir sistemede hayır aç gözlü değil kavramamışsınız dersen tuhaf kaçar... :)

neyse sedo ayrı bi dünya ucu bucağı yok geliştikçe geliştirilebiliyor... bereket versin yinede ekmeğini yiyoruz...

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2000 yilinin baslarinda sedo ile tanistim. Sadece ve sadece 1 kere uyari aldim. Parkinglerimi sifirladilar okadar. Onun haricinde sedo.de de sattigim domainlerin sayisini ben bile bilmiyorum. Bazen traffic maili geliyor. Kaynaklari gösteriyorum tesekkür edip hesabiniza para yatiralacak diyorlar.

code_Select

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende click fiyatı dusmedi ama anormal derece click sayısı darlığı var yine aynı yere geliyor...

F

F1R4T

Misafir
Merlin hitin kalitesine bağlı dıyorsunda ben daha oncekı hitle ortalama aynı gelıyor dıyorum daha once 0.20€ oldugu halde sımdı 0.4€ ya dusmus.0.20€ luk durum ıcın hıtın kalıtesıne baglı dersen anlarım oke derımde sımdı clıck fıyatlarının dusmesı ama gırıs cıkıs oranlarının aynı olması dedıgınle bır alakası yok.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi