İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sedo cu arkadaşlar

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben bu foruma 3 aydır girip geziyorum okuyorum ama nedense 1 hafta önce üye oldum kısacası sizlerin aranıza girmeyi tercih ettim ben siirtte n kenan bende siirtte kendi çapımda bir webmasterim ama sizin kadar yani bazıları kadar usta değilim bu işte neyse benide sizin sedo amcaya siteyi park ettim günde 0.20 fln kazanıyor sitem :) komik bir rakam ama ben bu sedo işine ciddi anlamada tam olarak girmek istiyorum kafamda şuan 5 domain açmayı düşünüyorum fakat sizin görüşünüzü almak istiyorum sizce 5-6 domainle aylık
ne kadar kazanırım + sizden hangi tür ne bileyim bana alan adı ismileri 5 tane fln söylermisiniz kafamda çok isim var ama bana aylık en az 80 90 euro kazandıracak 5 domain ismi söylermisiniz yani kısacası sedo işine gireyimmi yoksa önerdiğiniz başka siteler varmı neyse sizden görüşerinizi bekliyorum yardımcı olursanız size duacı olurum :) ;)

O

onder

Misafir
dostum 5-6 domainle kazanacağın para tamamen sana ve sitene bağlı onu kimse bilemez. site ismide inan aklıma gelmiyor şu anda. kolay gelsin.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni domain açıp sedoda barındarabilirsin satış amaçlı ama bunun hiti zaten yoktur.. Hiti olan bir domaini sedoya yönlendireceksiniz ki sedo size para kazandırsın ve ödesin..

Örneğin dün eg-zotikkizlar.com diye bir site açıp, ertesi günde buraya hit yollarsanız sedo büyük ihtimalle ödemenizi yapmayacaktır.. Çünkü sedo varolan trafiğinizdeki hitle size para kazandırıyor.. Illegal trafik istemiyor..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
isim akılda kalıcı + ve ilgi cekici bir is,im bulmalısın eger böyle biri isim bilen varsa bile bilki o söylemez kendi almıştır. çünkü ilgi cekici ve akılda kalıcı domaianler coktan alındı yani eskisi gibi domain bulmak zor diyorum.. bak sedo dan direk domain alıp para kaznaamk istiyorsan boşuna ugraşırsınd erim aldıgın sitelerin hiti olmadıktan sonra sedo yönlendimeni anlamı yok sitene ziyaretci girecek ve iç sayfakrı gezecekki para kazanacacaksın aksi taktide domain al direk sedo yönlendir olay bitmiuyor sitelerine hit saglamalısın yani gercek hit anladın.

Kısaca hiti olmayan bir siteyi sedo yönlendirsen ne olur yönlendirmesen ne olur yani hit sala derim önce hile ilde degil dürüst yolda ..

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar

yorumlarınız için teşekkür ederim bakalım acacam 5 domain en iyisini bulmaya çalışacam ama inanın ben dürüstçe yapacam bu işi başkaları gibi değil

H

Heryerdeyiz

Misafir
Majestic' Alıntı:
Örneğin dün eg-zotikkizlar.com diye bir site açıp, ertesi günde buraya hit yollarsanız sedo büyük ihtimalle ödemenizi yapmayacaktır.. Çünkü sedo varolan trafiğinizdeki hitle size para kazandırıyor.. Illegal trafik istemiyor..
Mesela yeni 4-5 domain aldım ve varolan hiti güzel bi siteme ekledim kurallara uygun şekilde for sale yazarak ve belli bir trafik sağladım bu domainlere sedo buna karşımı?
Yönlendirdiğim domainin illa geçmişimi olmalı?

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Heryerdeyiz' Alıntı:
Mesela yeni 4-5 domain aldım ve varolan hiti güzel bi siteme ekledim kurallara uygun şekilde for sale yazarak ve belli bir trafik sağladım bu domainlere sedo buna karşımı?
Yönlendirdiğim domainin illa geçmişimi olmalı?

O dediğin yöntemi bende düşündüm ama kime sorduysam olmaz dediler ki bencede olmaz.. Sonuçta sedo reklam şirketi değil kapatmak istediğiniz siteniz için bir süre para kazanmanızı sağlayan bir şirket yani 1. gün açıp 2. gün yönlendirirsen olmaz yani..

Ayrıca google backlinklerinede dikkat ediyorlardır..

H

Heryerdeyiz

Misafir
Haklısın majestic ama bu kuralı koyan belli bir prosedür koymuştur o zaman dimi ama
Ne bileyim sedodan para kazanabilmek için ne yapabilirim bu konuda yoksa alıp bir yıl bekletip öylemi sedo kaydetmeliyiz :D bana biraz saçma geldi :) bu kural

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi