İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo da gelisme

B

Bedavalar-Net

Misafir
Sizlerle paylasmadan yapamadim.

Bu gün bir mail aldim sedo.de den.Almanca olan bu maili size Türkceye önemli kisimlarini ceviriyorum.

´Öncelikle bir suclama olarak kabul etmeyiniz.Günlük olarak aldiginiz hayret verici trafigi ve kazanci takip etmekteyiz.Ancak bu trafigin yapay olup olmadigi konusunda bizi ikna etmeniz gerekmektedir.Bu ayin 7 sine kadar gerekli aciklamayi yapacaginizi umut ediyoruz aksi halde kazanilan paranizin ödemesini garanti edemeyiz.Asagidaki gibi bir durum kullaniyormusunuz?

Klicks, die selbst erzeugt werden
- Die Benutzung von Skripten oder sonstigen Automatismen um Klicks zu erzeugen
- Pop-Ups oder Pop-Unders
- Incentivierte Klicks (Klickzwang o.ä.)
- Alles, was nicht als "natürlicher" Traffic gilt (natürlicher Traffic:
Suchmaschinenaufrufe, Type-Ins)

(burada bahsettikleri dogal olmayan yönlerden olusan trafik ve trafige bagli olarak yapilan klickler,yönlendirdiginiz domaini pop pup acmak,bazi klick scriptleri kullanmak,kendinizin bu sedo ya yönlendirdiginiz domainlerde beliren linklere tiklamaniz vs..)

Bu sebeplerden birini kullaniyorsaniz domainleriniz ve üeliginiz tarafimizca iptal edilecektir.Bu bir uyari degildir zaten AGB yi en basta okuyup kabul ediyosunuz,yasal olarak hak aramaniz bu sebeplere bagli olarak mümkün degildir,kabul edilemez.

-----

Benden bir aciklama istemisler,sitelerinde yazan bir sey daha pek cogunuzun gözünden kacmis olabilir: ´´Cekici bir domain sayesinde yilda 100 euro kazanma sansiniz var´´E ben bunu 15 günde 3 e katlayinca ilgi cekti,iclerine bir kusku düstü,yani trafigin ve klicklemelerin yapay olabilcegini düsündüler tabikide.Yukaridaki sebepleri uygulayan varsa hemen biraksin derim.

Benim mailim kisaca söyle:

Bu belirttiginiz atilma sebebi sayilabilcek durumlarin benimle uzaktan yakindan ilgisi yoktur.Bu domainler disinda bir cok siteye sahibim.Bu sitelere trafigi www.bedavalar.net ve www.mp3turkey.net doaminname li sitelerimden sagliyorum.Hayret verici kazanc demissiniz dahada aciklayayim.Bedavalar.net sitesi 7-8 bin ziyaretciye sahip bir site.Burada domainlerimi yayinliyorum,ayni zamanda mp3turkey.net de de yayinlanmaktadir.Trafik cogunlukla bu iki siteden saglaniyor,yapay degil gercek ziyaretci.Bunun yasak olmadigini iyi biliorum cünki AGB nizi bastan sona kelime kelime okudum........biraz daha devam eder....Hayret verici kazanc,trafikten bahsetmisken,ben bedavalar.net domainname li sitem sedoya yönlendirseydim bu gercekten hayret verici kazanctan ve trafikten dahada öteye gecerdi.Bunun icin bir hile veya buna benzer aldatmaca gibi bir yöntem uygulamiyorum.Bedavalar.net hakkindaki hit bilgilerimi.http://ladot... ve domainim hakkindaki bilgilerimi www.sitelerim.info/....... linklerine tiklayarak görecek ve bana hak vereceksiniz.

-------

Gercek diyeyim bu yukarida kendi mailimi türkceye cevirdigim icin baya bozulmus görünüyo okurken ama anlamlar yaklasik öyle,ama önce naziklik :D ve anlatim olarak perfekt aciklayici oldu.Yukaridaki gönderdigim mail daha baska aciklayici yazilarda vardi ama bir kismini size yazayim dedim.Kusursuz mail oldu hani ;)

Bu firma zatan yakin bize,gerekirse gider döverim:D saka biyana hic düsünmeden mahkemeye veririm.Bazilariniz diyebilir,mahkeme filan hic bisey olmaz filan,ama öyle degil iste,olur hemde nasil olur,burasi,bu firmanin bulundugu yer almanya,hakliysan kisa sürede alirsin sonucunu.Bu tür firmalarda mahkeme olayina gelemez,kötü intiba olayi.AGB yi bu gece 20 defa inceledim,ve benim uymadigim enufak bir nokta yok.

saygilar.Umarim SIKILMADINIZ..

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçmiş olsun kardeşim. Bunlar laf ediyorlarda bari kazancınıda yazsaydın merakta bıraktın beni hemen msn e geliyorum :)

1

11oz11

Misafir
umarım bir sorun çıkmaz ;) bu arada hangi bankayla çalıştıgı sormamın bir sakıncası varmı :)

ya inndir com gibi günlük tekili 55 bin civarı olan bir site yönlendirsen ne olurdu diye merak ediyorum :confused:

gelişmelerden bizi haberdar edersen sevinirim bol kazançlar hepimize :rolleyes:

B

Bedavalar-Net

Misafir
site 7 bin hit filan aliyor,en üste koydum iste linkleri,hesap edin,3 link var sedo domaini hepside en üstte verdim linkleri,cookk kazaniyo cok.Bu usten cok para bekleyen arkadaslarada bu gibi mailler gelebilir.Umursamamazlik yapmasin,adamlar 7 sine kadar mühdet verdi.Ben ilk gün gönderdim.Benim parami filan kesmediler tabi.Bedavalar.net hakkindaki genis bilgi verdim,taa link popülaritesine kadar :D

Bakalim nasip arkadaslar,insallah ayip etmezler,ama hakkimi yasal olarakda arayacagim.Avukat parasi ödüyoz her ay bosunami ,kirk yilda bir ise yarasin :D

Neyse bana geldi bu tür mail,bazi arkadaslarada gelebilir aman dikkatli olun,bunlar uyarmiyo isterseniz 3000 $ kazanin bu önemli degil.Onlar nasil olsa 20 katini kazaniyo,onlarin aklina takilan yapay hit,yapay klick.

selamlar

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yönlendirilmez öyle bir site. Sen olsan yönlendirirmisin? Ayda kazandığı para iyi olan bir insan ve trink para alan bir insan sedo işine zor girer...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar şöyle bir şey dikkatimi çekti sedo'da dolanırken.. onların link vermekten kastetikleri şey, diğer sitelerden kendi siteniz için bu domain satılıktır gibisinden bir yazı koymanız.. dikkat ederseniz kategorileri düzenledikten sonra çıkan kısımdaki link örneğinde this site is for sale gibisinden bir yazı var.. yani adamlar sitenin satılmasına yönelik linkler istiyor..

E

erotika

Misafir
İlginç bir gelişme.
Sedo'yu kullanan arkadas nickli arkadas da benzeri bir şekilde hit sağlıyordu o da şuan düzeltmiş bu durumu.

Bende tekrar eg-zotik işine giriyorum e dolayısı ile sedo yada :)

Gelişmeleri yazarak önderlik ettiğiniz için teşekkürler.

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
eg-zotika' Alıntı:
İlginç bir gelişme.
Sedo'yu kullanan arkadas nickli arkadas da benzeri bir şekilde hit sağlıyordu o da şuan düzeltmiş bu durumu.

Bende tekrar eg-zotik işine giriyorum e dolayısı ile sedo yada :)

Gelişmeleri yazarak önderlik ettiğiniz için teşekkürler.
Evet haklisinda benimde anlamadigim bir nokta var. Ya valla ben yine ayni parayi kazaniyorum :) Ne istir anlamadim.

B

besiktaslim

Misafir
zeynel sitenin kimin olduğuna dikkat ettin umarım :)
valla böyle oluyorsa üstede google ı çaktıkmı tamamdır. ikisinden birisi kesin atar ozaman :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5