İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo parking & googledan indexlerin silinmesi

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
15000 indexli sayfası olan 4 yıldır faaliyette olan forum sitemi kapattım ve domaini sedoya yönlendirmiştim. ilk üç gün kazanç geliyordu ve sonra durduğunu farkettim. google da ilgili kelimeleri arattığımda siteme ait hiçbir indexin kalmadığını gördüm. bunun sebebi ne olabilir sizce?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Olması gerekenin olduğunu bilmenizi isterim.
Yani oraya yönlendirdiğiniz zaman eski sayfaların kalmasını beklememelisiniz.

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabiki olması gereken bu ancak 1-2 yıl evvel aynı şekilde yönlendirdiğimde indexler yeteri kadar yavaş silinmişti. acaba google bu süreci hızlandırdı mı diye merak ettim.

ayrıca sunucumdan foruma ait php sayfalarını ve veri tabanını kaldırmam buna sebep olmuş olabilirmi?

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1-2 yıl öncesiyle şu an arasında fark olduğunu bilmenizi isterim.Google bu konuda haklı olarak agresif.Siz kendi açınızdan haklısınız ama arama yaptığınızda içerik yerine sedoya gitmeyi siz de istemezsiniz.Sitenizde google analytics kullanıyorsanız sitenizin park edildiğini çok daha kısa sürede anlıyor google.Ayrıca kendi yeni reklamları (etki alanı) için yapılmış bir taktik de oalbilir, park bizden sorulur gibi.Geçmiş olsun, keşke park haricinde yöntemler deneseydiniz.Acaba park daha mı çok getiriyordu kazanç oalrak?

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet analytics de kullanıyordum. fazla sayılmaz, günlük 1£ getiriyordu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5