İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo sayfalarınızı en iyi şekilde kullanma yöntemleri (optimizes)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar bu yazımda sedo'ya yeni başlayanlar ve kullanlar için sitelerimizin yönlendiği sayfayı nasıl daha çekici hale getiririz bunu anlatmaya çalışacağım.

Sitenizi bir domain park sistemine yönlendirdiğinizde, parking sisteminin hazırladığı bir sayfa kullanıcılara gösterilir ve bu sayfaki reklamlarlara tıklayan ziyaretçiler üzerinden para kazanırsınız.

Ziyaretçiler hiç bir fotoğraf vb. teması olmayan sadece linklerden oluşan bir sayfayı hemen kapatma eylemine girebilirler.Buda sizin hiç gelir sağlayamayacağınız anlamına gelmektedir.İşte bu yazıyı dikkatle okur ve uygularsanız bunu elimizden geldiğince engellemeye çalışağız.

Sedo vb. parking sistemleri ayar yapmayan site sahiplerine varsayılan (default) bir tema atarlar.Sedonun varsayılan teması sadece linklerden oluşan bir sayfadır.Bu sayfada hiç bir tasarım,fotoğraf vb. tasarım göremezsiniz.Buda gelirinizin azalmasına sebeb olur.Ancak sedo buna çözüm olarak sistemine başka temalar eklemiştir.Bu temaları ancak siz seçtiğinizde sayfanızda görüntüleyebiliyorsunuz.Aşağıda print alarak anlatmaya çalıştım.Yinede kafanıza takılan sorularda konu altında elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

Şimdi öncelikle sedo hesabımıza giriş yapıyoruz.Karşımıza gelen ekrandan;

My Sedo/Domain Parking

s1xz2.jpg

Daha sonra karşımıza gelen ekrandan;

s2iw5.jpg

Optimizer sayfası karşımıza geldiğinde;

s3ko8.jpg

Daha sonra aşağıda fotoğraftaki gibi varolan temalardan birini seçiyoruz.Deneme için Phoenix pink seçiyoruz.Üzerinde büyüteç işareti bulunan butona tıklayarak ön izlemesini görebiliyoruz.Buradan hepsini tek tek deneyerek sitenize en uygun tasarım hangisi ise onu seçebilirsiniz.

s4ya2.jpg

Temamızda kullanılan fotoğrafı değiştirmek için ise;

Aşağıda bulunan fotoda belirttiğim gibi ilgili butona tıklarız.Bu örnek Tv kategorimiz için iki farklı fotoğraf mevcutmuş.Diğer kategorilerde daha fazla seçenek bulmanız mümkündür.Ancak tabi ki kategorinize ait fotoğrafı yüklemeniz en doğrusu olacaktır.Sedo domain adresinizi varsayılan olarak bir kategoriye atayabilir.Yada siz kendiniz belirleyebilirsiniz.İlgili kategori seçildikten sonra bu bölümde o kategoriye ait fotoğraf listesi görüntülenecektir.

s5iv8.jpg

Apply yaparak onayladıktan sonra tüm değişikliklerin geçerli olması için save changes butonuna basmayı unutmayınız.Bu değişiklikleri yaptıktan sonra gelirlerinizde gözle görülür bir artış elde edebilirsiniz.

Bol kazançlar...

Gifted.ib

Kaynak gösterdiğiniz sürece alıntı yapabilirsiniz...

Genckolik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel anlatmışsın faydalananlar olacaktır emeğine sağlık

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sedonun böyle bir özelliği olduğundan haberim yoktu çok sağoalsın

+rep

Adwors

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Suan icin bunlar olmuyor sanirim, devamli portal seklinde sayfalar cikiyor.

BlackCode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Makale için teşekkürler. Kullandığınız kadarıyla tıklama performansı açısından hangi template daha iyi sonuç veriyor?
Benim şöyle bi genellemem var, mavi link rengi olan şablonlar daha fazla click alıyor.
Siz, hangisinden daha fazla tık oranı alıyorsunuz?

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Makale için teşekkürler. Kullandığınız kadarıyla tıklama performans açısından hangi template daha iyi sonuç veriyor?
Benim şöyle bi genellemem var, mavi link rengi şablonlar daha fazla click alıyor.
Size hangisinden daha fazla tık oranı alıyorsunuz?

Kendi adıma bende mavi renkli şablonları tercih ediyorum.Fakat o tarz bir genelleme yapmak pek doğru olmaz.Yani eğer siz bir bayan sitesini parking'e yönlendirmişseniz tabi ki onun tema rengi pembe olursa daha fazla tık alacaktır.Yani yönlendirdiğiniz sitenin içeriğine göre renk belirlemek en mantıklısıdır.

sancez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sedoya yeni kayıt olacaklar için de, bu şekilde bir görsel şölen rica etsek. Hep eski açıklamalar var sanırım. Add Domains dediğimizde certificated seçenekleri sunuyor 3 tane. Dediğim gibi resimli bir açıklama oluşturursanız minnettar kalıcaz. İlginiz ve desteğiniz için şimdiden tşkler.

Danismanbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
genelleme yapmak doğru değil kullandığım mor ve yeşil temadan öbürkülere göre daha fazla click alıyorum sanırım bu optimizer ayarlarına göre ve siteye göre değişiyor.

Simasher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar tam bilmediğim bilhassa biraz karıştırdığım bir olayı sorucaktım sedo türk ziyaretçiden dolayı benim temanın değişmesine izin vermedi :S acaba türk ziyaretçi yüzünden ban yer miyim ?

X

Xman

Misafir
Para kazanma amacım yok ama sedoya eklediğim her domain ilk güncellemede pr2 oluyor :) sıfır domainlere pr yaptırmak için çok iyi bir araç sedo :)

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlar tam bilmediğim bilhassa biraz karıştırdığım bir olayı sorucaktım sedo türk ziyaretçiden dolayı benim temanın değişmesine izin vermedi :S acaba türk ziyaretçi yüzünden ban yer miyim ?

Sedo tek banlama sebebi Türk ziyaretçi ve geçersiz tıktır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5