İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo sorusu

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Yapılan yorumlarda dehşete düştüm mp3 ise sakın cekme türksen parka çekme google dan %98 gelmiyorsa hiç cekme. ciddi anlamda o zaman sedo muhabbeti neden yapılıyor? yani anlatıldıgı üzere her şekilde banlanıyorsak biz çok dogruyuz adamlar sahtekar öyle dimi :) ...

Bence bizim eksik yaptıgımız bişiler var bu eksikleri giderirsek sorun kalmaz. belki bende yarın banlanacam ama illaki bir eksigimiz vardır kimse dogru giden tekerlege çomak sokmak istemez. çözüm üretelim ne bileyim david den ürperenler olarak david ile iletişim kuralım yada biri çıksın tam anlamı ile sedonun kurallarını buraya yazsın.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Söyle bir aciklama yapayim.
Ben bir deneme yaptim. Kendi sitemden linkledim ve günlük 2000 hite cikardim bir siteyi. Sayacimdan baska bir siteden link almadigini da gördüm. Ancak realist gibi dopdolu gibi google indeksiyle spam yapan sitelerden cok az oranda hit geliyordu.

Google hitiydi tamamen. Ayin son 10 gününde sedoya park ettim.

10 günde 400 euro yapti.

Ödeme günü gelmeden banlandim.

Telefon acip sordum. Yapilan aciklama :

Sizleri anlamiyorum. Domain 3 ay önce acilmis ve günde 2000 - 5000 tekil hit yapiyor. Bu imkansiz birsey. Yani normal yollarla bunu yapmak. Insanlar sitesini park ediyor hiti 300 - 500. 5 gün sonra bakiyoruz 5000 e cikmis. Bunlar normal seyler degil. Biz typein veya adam akilli arama motoru hitini sayiyoruz.

Dedim bakin size sayacimi verim, indeksli 20 000 sayfa da var googleda.
E diyor siz özel bir konu icin sitenizi yapmissiniz onu arayan sitenize geliyor.

E dedim ben size park etmeden önce mail attim, telefon edip özellikle sordum. Sitem sadece arama motorundan hit alirsa mümkün mü, park edebilir miyim ? Hatta dedim uzun süre park edince indeksler silinir, arada tekrar cikarip park edebilir miyim diye bana EVET dediniz dedim.

Mirin kirin etti, incelememiz lazim dedi. Inceledi gibi yapti ama kabul etmedi. Hesabi ancak domain satisi icin acti tekrar. O da israr üzerine.

Dedim cok görmek istiyorsaniz yapalim sifirdan bir site acip indeksletim 1 ayda 2000 - 5000 hit gelsin.

Ya da Türk webmasterini kabul etmeyin kardesim. Olmaz diyor bu isi hakkiyla yapanlar da var ama biz de domaini alanlari korumak zorundayiz.

Adam domain satiyor, hiti 300 - 500 - 1000. domain sattiktan sonra hiti düsüyor. Bu da aliciya zarar oldugu gibi alicinin bize güvenini sarsiyor. Böyle bir satisi engellemek üzereydik ama gec kaldik dedi.

Daha ne diyeyim, %100 google hiti de olsa belli bir hit sayisi üzerindeyseniz isiniz zor.

Ancak eski bir domain ise olabilir. Ama anlasilmiyor bunlarin derdi.

O nedenle ben güvenmiyorum artik onlara.

Yapacaksaniz günde 100 200 hiti olan bir site varsa onu park edin. Cok göze batmaz , kelimeler de iyiyse iyi ödeme alabilirsiniz.

Umarim faydali olmustur bu anlattiklarim

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben bir deneme yaptim. Kendi sitemden linkledim ve günlük 2000 hite cikardim bir siteyi. Sayacimdan baska bir siteden link almadigini da gördüm. Ancak realist gibi dopdolu gibi google indeksiyle spam yapan sitelerden cok az oranda hit geliyordu.

Bu bile banlanma sebebi ki zaten?? Ya Type in yada Google hiti istiyoruz demişler zaten.. Atıyorum futurepagerank.com un hiçbir sayfada linki olmasa da futurepagerank.net açık olduğu için istemeden de olsa bazı insanlar girebiliyor. İşte sedo bunları istiyor..

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi de ben telefon edip sordum, böyle böyle bir site acsam indeksletsem olur mu diye. Cevaplari evet idi.

Banlanacagimi biliyordum, ama ona göre kurallarini adam gibi koysunlar.

Neticede sitesi kapanan ya da artik is görmez deyip park edenler de oluyor.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyi de ben telefon edip sordum, böyle böyle bir site acsam indeksletsem olur mu diye. Cevaplari evet idi.

Banlanacagimi biliyordum, ama ona göre kurallarini adam gibi koysunlar.

Neticede sitesi kapanan ya da artik is görmez deyip park edenler de oluyor.

Üstteki mesajım sana değildi. Sen ilgilenmişsin yani bu olayla. Ama sedo kullanacak olanlar bilsinler diye yazdım senin de dediğin gibi onlar ne derse desin olay o :) Sırıtmayan giriş istiyorlar..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Eglence-siteleri arkadaşım teşekkür ederim + rep
Adamlar aslında işe mantıklı yaklaşıyorlar. bakalım tam dediginiz kreterlerde sitelerim var parked da 7 senelik 4 5 er senelik ve hitleri 1k 2k banlanma yaşayacakmıyız.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5